ایستگاه خبر

فروش سریع مجموعه NFT آدیداس در متاورس

تنها پس از چند دقیقه از عرضه‌ی عمومی مجموعه NFTهای آدیداس در متاورس شاهد استقبال فراوان کاربران و فروش کل آن بودیم. علی‌رغم مشکلات فنی موجود، کل مجموعه‌ توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) آدیداس که «Adidas ORIGINALS: Into the Metaverse» نامید می‌شود در دقایق اولیه‌ی عرضه‌ی خود به‌فروش رسید. این مجموعه که از سوی شرکت معتبر پوشاک آلمانی آدیداس بر متاورس عرضه‌ شده است دارای ۳۰ هزار NFT است که قیمت هریک از آنها ۰.۲ اتریوم تعیین شده است. با فروش کل این پروژه درآمدی بالغ بر ۲۳ میلیون دلار یا ۶۰۰۰ اتریوم به این شرکت عظیم تعلق خواهد گرفت.

Adidas مجموعه‌ی خود را با همکاری حاضرین بزرگی در صنعت رمزنگاری همچون Bored Ape Yacht Club ،Punks Comic و gmoney توسعه و عرضه نموده است.

خریداران این NFTها علاوه بر مزایای دیجیتالی می‌توانند از فرصت‌های استثنایی فروش حضوری نیز برخوردار گردند. دارندگان این توکن‌ها به کالکشن جدید ۲۰۲۰ آدیداس که شامل سه لباس انحصاری «iconic adicolor Firebird tracksuit ،graphic hoodie و gmoney’s classic orange beanie» دسترسی ویژه خواهند داشت. این NFTها همچنین به داراندگان خود توانایی حضور در رویدادهای مجازی موجود در متاورس را در سال ۲۰۲۲ و پس از آن خواهند داد.

شرکت Adidas امکان خرید این NFTها را همزمان با عرضه‌ی عمومی آنها فراهم نمود. ۲۰ هزار عدد از این توکن‌ها برای کاربرانی رزرو شده بود که برای دسترسی زودهنگام واجد شرایط بودند و حداقل ۹۶۲۰ عدد از آنها برای دسترسی عمومی انتخاب شدند. لازم به‌ذکر است که ۳۸۰ عدد NFT انحصارا در مالکیت آدیداس و شرکای تجاری آن خواهد بود.

فروش این NFTهای هیجان‌انگیز در لحظات اولیه‌ی خود با مشکلات فنی نیز روبرو گشت. تراکنش‌های ناموفق موجب وقفه‌ی دوساعته برای ایجاد (minting) توکن‌های متعلق به دسترسی زودهنگام شد. شرکت Adidas به آن دسته از کاربرانی که در این فرآیند مجبور به پرداخت هزینه‌ی گس شبکه‌ی اتریوم شدند اطمینان داد که مبالغ ازدست رفته‌ی آنان بازپرداخت خواهد شد.

در هنگام نگارش این خبر، حداقل قیمت هریک از این توکن‌ها در بازار OpenSea برابر با ۰.۶ اتریوم بوده است.

پیشنهاد مطالعه: متاورس چیست؟ (Metaverse)

Source

https://coiniran.com/?p=48807
دکمه بازگشت به بالا