ایستگاه خبر

توکن ADA سوار بر بازار گاوی، به سوی بیشترین قیمت تمام دوران خود می‌تازد

توکن ADA دوباره سبزپوش شده و می‌خواهد با استفاده از روند صعودی کل بازار رمز ارز به سطوحی بالاتر از بیشترین قیمت تمام دوران خود برسد.

ششمین رمز ارز بزرگ با ارزش بازاری ۱۱ میلیارد دلار، با یک فشار خرید مواجه شده که لازمه‌ی ادامه یافتن روند صعودی آن پس از اصلاح قیمتی پیشین است. حالا با ورود مجدد سرمایه‌گذارانی که از موقعیت خود کنار کشیده بودند، توکن بومی بلاکچین کاردانو، توکن ADA، در انتظار شکستن سطح مقاومت ۰.۳۹ دلار است.

بر اساس داده‌های سایت Coingecko، قیمت توکن ADA در حال حاضر ۰.۳۷۳ دلار است که در طول دو هفته‌ی گذشته بیش از ۱۰۰ درصد افزایش یافته است. بیشترین قیمت تمام دوران توکن ADA، در ژانویه سال ۲۰۱۸ (حدود سه سال پیش) در سطح ۱.۱۸ دلار صورت گرفته بود.

پروژه کاردانو

کاردانو یک بلاکچین مبتنی بر قرارداد‌های هوشمند است. این شبکه به مانند اتریوم می‌تواند برای ساخت برنامه‌های دیفای مورد استفاده قرار گیرد.البته مقیاس پذیری و امنیت این شبکه نقطه‌ی قوت آن است زیرا توسط ساختاری چند لایه تأمین می شود. کاردانو از لایه‌های مختلف برای اهداف متفاوت استفاده می‌کند؛ یک لایه برای انجام تراکنش‌ها و مبادله توکن ADA دارد و لایه‌ای جداگانه برای اجرای قراردادهای هوشمند.

توکن ADA در انتظار یک روند گاوی شدید؟

توکن ADA، پس از تحکیم برای مدت بیش از دو سال، حالا سر از یک وضعیت سر و شانه‌ی معکوس بیرون آورده است. عبور از سطح مقاومت ۰.۲۱ دلار در روز ۴ ژانویه، علامتی از شروع یک چرخه گاوی جدید برای این رمز ارز بود. با اندازه‌گیری فاصله میان سر و شانه‌ی الگوی تکنیکال و اضافه کردن آن به نقطه‌ی پرش، توکن ADA در پی یک هدف صعودی چشمگیر است. اگر این تحلیل درست باشد، می‌توان بر اساس وضعیت سر و شانه‌ی معکوس پیش‌بینی کرد که قیمت این توکن به ۲ دلار هم برسد.

download 2021 01 16T084558.648 1536x863 1توکن ADA، از زمانی که سطح مقاومت ۰.۲۱ دلاری را تبدیل به سطح حمایت کرد، ۸۵ درصد رشد کرده است. ظاهرا، این رمز ارز از مرز ۰.۳۹ دلار عبور خواهد کرد که این سطح قیمت را از ماه می ۲۰۱۸ تجربه نکرده بود.

حالا با وجود اهمیت این نقطه عطف، بسیاری از سرمایه‌گذاران به دنبال کسب سود‌های تضمین شده هستند. افزایش فشار فروش حول این مانع قیمتی، قیمت توکن ADA را تا سطح حمایت کاهش داد اما بلافاصله روند صعودی خود را از سر گرفت.

حرکت خرسی، منجر به یک اصلاح قیمتی ۴۲ درصدی به سمت سطوح فیبوناچی ۶۱.۸ درصد شد. این ناحیه معروف به سطح طلایی است زیرا در این منطقه، احتمال بازگشت بسیار بالاست. بسیاری از سرمایه‌گذارانی که کناره گرفته بودند، از این حرکت نزولی برای بازگشت به بازار بهره گرفتند. همان طور که سطوح طلایی پیش‌بینی کردند، کاردانو توانست هر چه از دست داده بود، باز پس گیرد و  اکنون در حول قیمت ۰.۳۷ نوسان دارد.

از این پس، افزایش در تقاضا، قیمت توکن ADA را از سطح مقاومت ۰.۳۹ بالاتر می‌برد و این رمز ارز را در مسیر هدف الگوی سر و شانه معکوس هدایت می‌کند. همچنین تحلیل سطوح فیبوناچی توصیه می‌کند که به احتمال زیاد، توکن ADA مقاومت‌های مستحکمی را در صورت روند صعودی، در سطوح ۱۶۱.۸، ۲۶۱.۸ و ۳۶۱.۸ درصد، تجربه می‌کند. این یعنی سطوح مقاومت بعدی به ترتیب ۰.۶۲، ۰.۹۸ و ۱.۳۵ دلار هستند.

حائز اهمیت است که اگر توکن ADA نتواند سطح مقاوت ۰.۳۹ را بشکند، احتمالا یک شوک فروش دیگر را در پیش رو دارد. اما این بار، با یک اصلاح قیمتی به سمت سطح فیبوناچی پنجاه درصد در قیمت ۰.۲۰ دلار مواجه می‌شود.

برای همین، معامله‌گران این توکن باید توجه دقیق خود را به چگونگی رفتار قیمت این رمز ارز در هنگام نزدیک شدن به مانع قیمتی ۰.۳۹، حفظ کنند. آیا گمان می‌کنید کاردانو می‌تواند این مقاومت قیمت را شکست دهد؟ یا این که منتظر یک اصلاح قیمتی هستید تا مجددا در این رمزارز سرمایه‌گذاری کنید؟ خواهشمندیم نظرات خود را درباره‌ی این موضوع با ما در میان بگذارید.

|| بیشتر بخوانیم: آشنایی با کاردانو

Source

https://coiniran.com/?p=43265
دکمه بازگشت به بالا