ایستگاه خبر

رشد دوبرابری آدرس‌های فعال اتریوم از آغاز سال ۲۰۲۰

از آغاز سال ۲۰۲۰ تاکنون، تعداد آدرس‌های فعال اتریوم، بیش از دو برابر شده است. گفتنی است آهنگ رشد شمار آدرس‌های فعال اتریوم، دو برابر آدرس‌های بیت کوین است.

داده‌های منتشر شده از سوی پایگاه تحلیلی Messari نشان می‌دهد از آغاز سال جای میلادی، تعداد آدرس‌های فعال اتریوم، بیش از ۱۱۸ درصد افزایش یافته است. این در حالی است که در این مدت، شمار آدرس‌های فعال بیت کوین، تنها ۴۹ درصد رشد داشته است.

اما چرا چنین اتفاقی روی داده و کاربران بیش از بیت کوین به اتریوم روی آورده‌اند؟ پاسخ، روشن است. اتریوم، میزبان برترین اپلیکیشن‌های مدیریت مالی غیرمتمرکز یا همان DeFi است.

ظهور و همه‌گیری اپ‌های DeFi روی شبکه‌ی اتریوم، باعث شده تعداد آدرس‌های یکتای این بلاک چین به عدد حیرت‌آور ۱۰۰ میلیون واحد تا اوایل ماه ژوئن برسد. گزارشی نیز توسط Dapp.com منتشر و در آن تخمین زده شده است که بیش از ۹۷ درصد از کل اپلیکیشن‌های توزیع شده یا همان Dapp‌های روی اتریوم به حوزه DeFi اختصاص دارند.

ناگفته نماند این ۱۰۰ میلیون، نمایانگر هر آدرس یکتایی است که در یک تراکنش روی شبکه‌ی اتریوم مورداستفاده قرار گرفته است (هم به عنوان گیرنده و هم فرستنده). البته این رقم برای کاربرانی که از چندین آدرس استفاده می‌کنند، حساب نشده؛ بنابراین به‌طور کامل، نمایانگر رشد پایگاه کاربری اتریوم نیست.

Source

https://coiniran.com/?p=40025
دکمه بازگشت به بالا