تورج اکبری | 1397.05.06

چگونه کالاهای فروشگاه خود را در ازای دریافت بیت کوین بفروشیم؟

به گزارش کوین ایران به نقل از کوین دسک، یکی از مسائلی که از پذیرش گسترده بیت کوین جلوگیری می کند نبود کسب و کار هایی است که این ارز رمزنگاری شده را به عنوان ابزار پرداخت بپذیرند. این یک مشکل مرغ و تخم مرغ است. اگر کسب و کار های بیشتری بیت کوین را بپذیرند مشتریان نیز به استفاده از آن ترغیب می شوند. با این مقدمه، در ادامه روش هایی برای پذیرش بیت کوین در فروشگاه فیزیکی شما آورده شده است.

بیشتر بخوانید: پرداخت های تصادفی: هدف تکنولوژی جدید بیت کوین کش

پرداخت های فرد به فرد (همتا به همتا)

پرداخت فردی راحت ترین روش پذیرش بیت کوین به شمار می رود. در این روش از مشتری خواسته می شود تا مقدار مشخصی بیت کوین را به آدرس کیف پول دیجیتال شما بفرستد. عملکرد این روش همانند پرداخت با پول نقد است. این کار به سادگی و با استفاده از بسیاری از اپلیکیشن های تلفن های هوشمند مانند  Bitcoin Wallet امکان پذیر است. اپل در دوره‌ های زمانی مختلف برای حذف اپلیکیشن های مربوط به رمز ارز ها از فروشگاه خود اقدام کرده، ولی با بازبینی سیاست های خود امکان استفاده از این برنامه ها در دستگاه های IOS را فراهم نموده است.

Bitcoin Payment

Bitcoin Payment/ Source

CoinBox یک ابزار پرداخت فرد به فرد

CoinBox یکی دیگر از برنامه هایی است که به صورت اختصاصی برای فروشندگانی طراحی شده که به دنبال یک گزینه ساده برای انجام پرداخت می باشند. در این سناریو ها، هزینه مربوط به یک کالا یا سرویس توسط فروشنده در دستگاه تلفن وارد می شود و دستگاه تلفن، آدرس دریافت و مبلغ قابل پرداخت را در قالب یک کد QR برای مشتری نمایش می دهد.  مشتری کد QR تولید شده را با استفاده از اپلیکیشن کیف پول خود اسکن کرده و عمل پرداخت انجام می شود.

CoinBox Wallet

CoinBox Wallet/ Source

این سیستم های ساده برای کسب و کار های کوچک که به دنبال آزمایش پذیرش بیت کوین خود می باشند یک گزینه ایده آل به شمار می روند. کسب و کار های بزرگتر باید از راه حل های اختصاصی متناسب با سیستم های POS خود استفاده کنند.

راه حل های نقطه فروش (POS) بیت کوین برای فروشندگان

همچنین تعداد زیادی از گزینه های تجاری خاص وجود دارند که با هدف ساده تر کردن روند پرداخت با ارز رمزنگاری شده بیت کوین ارائه شده اند. سرویس های زیر از جمله راه حل های نقطه فروش (Point Of Sale-POS) برای فروشندگان هستند که می توانند به صورت آنلاین و آفلاین ارائه شوند.

Coinify

Coinify یک شرکت دانمارکی است که BIPS و Coinzone را خریداری کرده است. این شرکت راه حل های POS برای فروشگاه های فیزیکی و آنلاین ارائه می دهد. فروشندگان می توانند مبالغ را به شکل بیت کوین، پول فیات یا ترکیبی از این دو از مشتری دریافت کنند. POS شرکت Coinify به صورت یک اپ موبایلی برای اندروید و iOS ارائه شده است. برای فروشندگان آنلاین، Coinify ابزار های مختلفی مانند دکمه های پرداخت و پلاگین های سبد خرید را ارائه می دهد.

Coinify POS

Coinify POS/ Source

CoinKite

CoinKite استارتاپی است که ترمینال پرداخت بیت کوین ارائه می دهد. این ترمینال ها شباهت بالایی به ترمینال های chip-and-PIN دارند که به صورت روزانه در فروشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین CoinKite ابزار هایی برای خواندن کارت های اعتباری مبتنی بر ارز رمزنگاری شده بیت کوین ارائه کرده است. این ابزار می تواند به عنوان ATM برای بیت کوین و لایت کوین مورد استفاده قرار گیرد. راه حل های این شرکت می توانند آدرس های دریافت و مبالغ پرداختی را به صورت کد های QR چاپ کرده و در اختیار مشتری قرار دهند.

CoinKite Payment Tools

CoinKite Payment Tools/ Source

CoinBase

CoinBase یکی دیگر از شرکت های ارائه دهنده سرویس های پرداخت ارز رمزنگاری شده بیت کوین به صورت اپلیکیشن پرداخت نقاط فروش برای فروشگاه های سنتی می باشد. با وجود اینکه CoinBase فقط از حساب های بانکی ایالات متحده به عنوان منبع تامین مالی پشتیبانی می کند سرویس های متفاوتی برای تجارت الکترونیک ارائه می نماید. این شرکت علاوه بر اینکه کد های مربوط به دکمه های پرداخت را به صورت HTML منتشر نموده، پلاگین هایی را نیز برای WordPress، WooCommerce، Megento و ZenCart ارائه کرده است.

CoinBase point of sale app

CoinBase point of sale app/ Source

Blockchain Merchant

Blockchain همچنین یک اپلیکیشن تجاری برای دستگاه های اندروید تولید کرده است. Merchant Blockchain وعده انجام معاملات سریع و هزینه صفر برای پرداخت ها را ارائه نموده است. این برنامه در نسخه های متعدد زبانی برای استفاده در سراسر جهان آماده است.

Blockchain Merchant

Blockchain Merchant/ Source

 

Revel

Revel Systems  طیف گسترده ای از راه حل های POS را برای رستوران های خدمات سریع، کیوسک های سلف سرویس، فروشگاه های مواد غذایی و رسانه های خرده فروشی ارائه می کند. قیمت پک های POS از 3000 دلار شروع شده و در کنار آن هزینه ماهانه ای برای iPad، صندوق پول و اسکنر دریافت می شود. همچنین اخیراً اعلام شده است که Revel ارز رمزنگاری شده بیت کوین را به عنوان یک روش پرداخت در نرم افزار اعتباری خود ارائه خواهد داد.

Revel Payment System

Revel Payment System/ Source

دیگر شرکت های ارائه دهنده خدمات پرداخت

از دیگر شرکت هایی که در زمینه ارائه خدمات پرداخت فعالیت می کنند می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • BitPay
  • BitXATM
  • Paystand
  • Coin of Sale
  • XBTerminal
  • DIY

هشدار پرداخت بیت کوین

فروشگاه های فیزیکی یا آنلاینی که ارز رمزنگاری شده بیت کوین می پذیرند باید در مورد این واقعیت تبلیغ کنند. این فروشگاه ها می توانند تابلوی “بیت کوین در اینجا پذیرفته می شود ” را از بیت کوین ویکی دریافت کنند. برخی از فروشگاه ها مانند Cryptocables تابلو های تأثیرگذار تری را برای این منظور تولید می کنند که در ساخت آنها از چراغ های نئون یا LED استفاده شده است.

اینجا بیت کوین پذیرفته می شود

Bitcoin accepted here/ Source

بیشتر بخوانید: Reddit پرداخت با بیت کوین را حذف و فروم دارک نت را سانسور می کند

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده بوده و لزوماً مربوط به Coiniran نیست و نباید به آن نسبت داده شود.

Source & image