ایستگاه خبر

آکالا تقریباً ۳ میلیارد دلار از توکن‌های مسروقه را بازیابی کرد!

آکالا (Acala)، پس از دومین ردیابی آدرس‌های حمله اخیر، تقریباً ۳ میلیارد دلار آمریکا از توکن‌های مسروقه را بازیابی کرده است.

بازیابی ۳ میلیارد دلار

Acala مجموعه دیگری از وجوه به سرقت‌رفته را بازیابی کرده است.

این پروتکل ابتدا در ۱۴ آگوست مورد سوءاستفاده قرار گرفت. در آن زمان، یک مهاجم میلیاردها دلار استیبل کوین دلاری ضرب کرد و بخشی از آن‌ها را با سایر دارایی‌های رمز ارزی مبادله کرد. با این حال، پروژه، به سرعت، با مسدود کردن شبکه خود از انتقال بیشتر دارایی‌ها جلوگیری کرد.

در ۱۵ آگوست، آکالا ۱.۲۹ میلیارد دلار از استیبل کوین‌های مسروقه را بازیابی کرد. در حال حاضر، ۱.۶۸ میلیارد دلار دیگر را با پیگیری دوم که در ۱۷ آگوست انجام شد، بازیابی کرده است. مجموع وجوه بازیابی‌شده به تقریباً ۳ میلیارد دلار می‌رسد.

جزئیات ردیابی نشان می‌دهد این ۱۶ آدرس متعلق به کاربرانی است که در استخرهای نقدینگی iBTC/aUSD Acala مشارکت داشته‌اند. این آدرس‌ها پس از درخواست پاداش‌های ارائه‌دهنده نقدینگی از یک استخر، aUSDهایی را که به اشتباه ضرب شده بودند، دریافت کردند.

آکالا می‌گوید به انتشار گزارش‌های ردیابی بیشتر ادامه خواهد داد. این گزارش‌ها به جامعه کمک می‌کند تا پیشنهاداتی برای حل این وضعیت مطرح کنند.

تلاش‌های دیگری هم برای بازیابی استیبل‌ کوین‌ها در حال انجام است. در ۱۶ آگوست، یک دوره سوزاندن توکن برای کمک به بازیابی برابری دلاری aUSD پیشنهاد و اجرا شد. این پروسه سوزاندن ۱.۲۹ میلیارد استیبل‌ کوین‌ بازیابی‌ شده در اولین ردیابی را از بین برد.

این تصمیم تا حد زیادی موفقیت‌آمیز بود، و داده‌های CoinMarketCap نشان داد ارزش این توکن‌ها ۰.۸۵ دلار شده است در حالی که پس از حمله به ۰.۰۱ دلار زسیده بود.

 

پیشنهاد مطالعه: توکن‌ سوزی (Token Burning) یا سوزاندن

 

Source

https://coiniran.com/?p=57028
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x