ایستگاه خبر

رکورد‌زنی حجم معاملات در صرافی AAX به دنبال حرکت صعودی بیت کوین!

بیت کوین اینک رشد قابل ملاحظه‌ای یافته است و تنها توسط افراد فنی و پذیرندگان اولیه معامله نمی‌شود. به نظر می‌رسد که بیت کوین در شرف یک حرکت صعودی دیگر باشد. داده‌های زیادی این تئوری را تایید می‌کنند و علاوه بر این، بیت کوین اینک توانسته است که قله ۲۰۰۰۰ دلار را بشکند. داده‌های بیرون داده شده توسط صرافی AAX نیز این مدعا را ثابت می‌کند و نشان می‌دهد که این پلتفرم در ماه نوامبر از لحاظ حجم معاملات رکوردشکنی کرده است.

صرافی AAX در مشغول‌ترین روز خود در نوامبر توانست به حجم ۲.۵ میلیارد دلار برسد. حجم زیاد معاملات در این پلتفرم نیز یکی از عواملی بود که به بیت کوین کمک کرد که قله تاریخی خود را بشکند. ناگفته نماند که قیمت بیت کوین و قله‌های آن در صرافی‌های مختلف نسبتا متفاوت است.

تنوع تریدر‌ها در صرافی AAX

امروزه تقاضا برای بیت کوین بسیار بالا رفته است و شواهد نشان می‌دهد که دیگر این دارایی تنها توسط افراد فنی اولیه ترید نمی‌شود. مدیرعامل صرافی AAX ابراز داشته که رمز ارز طبقه‌ای از دارایی است که با توجه به چیز‌هایی که در گذشته موجود بوده است، نمی‌توان آن را به راحتی طبقه‌بندی کرد. او معتقد است که امروزه تریدر‌ها به نسبت گذشته بسیار تنوع بیشتری پیدا کرده‌اند و می‌توان تریدر‌ها را از نواحی جغرافیایی مختلف مشاهده کرد.

مدیرعامل این صرافی به این نکته اشاره می‌کند که سن تریدر‌های موجود در صرافی آنها از متوسط سن تریدر‌های بازار رمز ارز بیشتر بوده است. این صرافی گزارش داده که تقاضای زیادی برای خدمات آن در کشور‌های مستقل همسود وجود دارد و ۶۱ درصد از حجم معاملات این صرافی در ماه نوامبر نیز از این کشور‌ها ناشی شده است. روسیه و کشور‌های اطراف آن علاقه زیادی به معامله دارایی‌های دیجیتال دارند.

حرکت صعودی بیت کوین و هجوم تریدر‌ها

اگرچه حرکت صعودی بازار ۲۰۱۷ تا حدود زیادی مربوط به سرمایه‌گذاران خرد بود، اما حرکت امسال به نظر می‌رسد که بیشتر تحت تاثیر سرمایه‌گذاران موسساتی باشد. امروزه سازمان‌های بزرگی مانند Fidelity وارد این فضا شده‌اند و توجه‌ها را به خود جلب کرده‌اند. این سازمان اخیرا یک صندوق بیت کوینی راه‌اندازی کرده است و امکان سرمایه‌گذاری در بیت کوین را برای سرمایه‌گذاران واجد شرایط فراهم کرده است.

این سازمان همچنین به مشتریان خود اجازه می‌دهد که از بیت کوین خود به عنوان وثیقه برای گرفتن وام استفاده کنند. این اقدام در مشارکت با سازمان BlockFi انجام می‌شود. این یعنی که دارندگان بیت کوین می‌توانند دارایی‌های خود را نقد کنند، بدون آنکه اقدام به فروش آنها کنند. این گونه امور یقینا در امور مالی سنتی تحول ایجاد می‌کند و می‌تواند به ضرر دلار آمریکا تمام شود و جایگاه جهانی آن را تضعیف کند.

چشم‌انداز آینده بیت کوین

بیت کوین در حالی وارد سال جدید خواهد شد که قله تاریخی خود را شکسته است. اینک این دارایی مانند سال ۲۰۱۷ مورد توجه رسانه‌ها قرار نگرفته است. طبیعتا شکستن این قله تاریخی بیت کوین را وارد یک مرحله بدون نمودار می‌کند که هر چیزی در آن امکان دارد. افزایش حجم در صرافی‌هایی مانند صرافی AAX نشان از تقاضای بالایی دارد که پادشاه رمز ارز‌ها در میان مردم دارد. نظر شما چیست؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

Source

https://coiniran.com/?p=42636
دکمه بازگشت به بالا