ایستگاه خبر

حضور Aave در میان ۹ پروژه‌ی منتخب برزیل برای ایجاد نوآوری‌های دیجیتال

براساس اعلام بانک مرکزی برزیل در روز سوم مارس، ۹ پروژه برای پیشبرد توسعه‌ی طرح ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) انتخاب شده‌اند که Aave (آوه) نیز دربین آنها دیده می‌شود.

چالش بانک مرکزی برزیل

بانک مرکزی برزیل از چالشی موسوم به LIFT سخن گفت که نام ارز مورد استفاده‌ی آن «Real Digital» است. محوریت اصلی این چالش ارزیابی سطح فناوری و کاربردهای ارزهای دیجیتال صادره از جانب بانک مرکزی بیان شده است. شرکت‌کنندگان این چالش لازم است هنگام تسلیم پیشنهادات خود چندین نکته را مدنظر قرار دهند، برخی از این نکات عبارت‌اند از:

  • راهکارهای مقیاس‌پذیری باید بر مشاغل خرده‌فروشی درسطح ملی متمرکز باشد.
  • حفظ حریم شخصی اطلاعات کاربری این پیشنهادات باید به‌صورتی باشد که درعین محرمانه بودن با قوانین سازمان‌های نظارتی همخوانی داشته باشد.
  • پیشنهادات باید از تعامل‌پذیری مقبولی برخوردار باشند.
  • قابلیت برنامه‌ریزی بودن این پیشنهادات باید مدنظر قرار گرفته شود.

بانک مرکزی برزیل دربیانیه‌ی جدیدی گفت که برای ارزیابی پیشنهادات پیش‌روی خود ۹ پروژه‌ را برگزیده است؛ این ۹ پروژه تقریبا ۲۰ درصد از کل داوطلبان خواهان حضور در این طرح که بالغ بر ۴۳ شرکت مختلف می‌شدند، را شامل می‌شوند.

Aave درجمع حاضرین چالش LIFT

Aave یکی از این پروژه‌های راه‌یافته به مرحله‌ی نهایی است. در بخش توضیحات این پروتکل آمده است که:

«هدف Aave تجمیع منابع از چندین سرور و تشکیل یک استخر نقدینگی باهدف ارائه‌ی وام‌ و تضمین پیروی این پروژه‌ها از قوانین نظام مالی به‌کمک ابزارهای دیفای می‌باشد.»

از بین شرکت‌های دیگری که پیشنهادات‌شان برای حضور در این مرحله موردقبول واقع شده است می‌توان به Santander Bank of Brazil ،Febreban ،Giesecke VERT و Visa do Brasil اشاره کرد.

کشور برزیل اخیرا تلاش‌های قابل‌توجهی درخصوص توسعه و پیشرفت صنعت رمز ارزها انجام داده‌ است. سناتور Flavio Arns با معرفی لایحه‌ای قصد قانون‌مندسازی دارایی‌های دیجیتال و ارائه‌دهندگان چنین خدماتی ازقبیل کارگزاری‌ها و صرافی‌های کریپتو را دارد.

پیشنهاد مطالعه: DeFi 2.0 چیست و چرا اهمیت دارد؟

Source

https://coiniran.com/?p=50081
دکمه بازگشت به بالا