ایستگاه خبر

پروتکل اوه وام‌های ETH را همزمان با آغاز به‌روزرسانی بلاتریکس متوقف می‌کند

پروتکل وام‌دهی دیفای اوه (Aave) وام‌های ETH را متوقف کرده است. این اطلاعیه پس از رأی جامعه به توقف آن‌ها، با توجه به ارتقای اثبات سهام اتریوم و هاردفورک Bellatrix منتشر شد.

توقف موقت

با ورود اتریوم به مرحله نهایی انتقال اثبات کار، جامعه Aave با اکثریت قاطع به توقف موقت وام دادن ETH رأی داده است. تصمیم برای توقف وام‌های ETH بی‌سابقه است، زیرا Aave اصول بازار آزاد DeFi را به نفع کاهش خطرات پروتکلی که می‌تواند ناشی از انتقال اتریوم به اثبات سهام باشد کنار می‌گذارد. این انتقال که «مرج» نام دارد، باعث می‌شود پروتکل در نهایت مکانیسم اثبات کار خود را کنار بگذارد و قرار است بین ۱۳ و ۱۵ سپتامبر (۲۲-۲۴ شهریور) انجام شود.

این پیشنهاد با عنوان «توقف موقت وام ETH» پس از این نگرانی ایجاد شد که ارتقای اتریوم به Proof-of-Stake می‌تواند باعث افزایش نرخ استفاده از وام Aave شود.

نرخ استفاده از وام از قبل افزایش یافته است؟

این توقف تلاشی برای محافظت از پروتکل اوه در برابر خطراتی است که می‌تواند ناشی از افزایش تقاضا برای ETH از سوی معامله‌گرانی باشد که در زمان به‌روزرسانی اتریوم استکینگ می‌کنند. جالب اینجاست که Aave در هفته‌های منتهی به ادغام شاهد رشد تقاضای وام بوده است.

«پیش از ادغام اتریوم، پروتکل Aave با خطر استفاده زیاد در بازار اتریوم مواجه است. توقف موقت وام ETH خطر استفاده بیش از حد را کاهش می‌دهد.»

نرخ بهره‌برداری درصدی از استخری است که به معامله‌گران در برابر اتریوم باقیمانده در استخر نقدینگی وام داده شده است. با نزدیک‌تر شدن به‌روزرسانی اتریوم، نگرانی‌ها در مورد نقدینگی در جامعه اوه افزایش یافت. این نرخ می‌تواند قبل از به‌روزرسانی افزایش قابل توجهی داشته باشد زیرا کاربران بیشتری به امید دریافت پول رایگان یا رمز ETHPOW بالقوه ناشی از هاردفورک، ETH وام می‌گیرند.

جامعه اوه نگران است که نرخ بهره‌برداری به طور بالقوه به ۱۰۰ درصد برسد که منجر به لیکوئیدیتی زیاد شود. این امر جامعه را بر آن داشت تا این توقف را معرفی کند و اعضا امیدوار بودند که بتواند به عنوان یک بازدارنده در برابر هرگونه بحران نقدینگی بالقوه عمل کند.

پیشنهاد مطالعه: پروتکل Aave یکی از پیشگامان صنعت غیر متمرکز مالی (دیفای)

Source

https://coiniran.com/?p=58099
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x