ایستگاه خبر

واکنش Aave به طرح جدید جک دورسی: ساختن توئیتر بر بلاک‌چین اتریوم

بنیان‌گذار Aave در پیشنهادی از تیم توسعه‌دهنده‌ی خود خواست تا یک نسخه‌ی اتریومی از شبکه‌ی توئیتر ایجاد نمایند. Stani Kulechov این سخنان را در واکنش به طرح جدید جک دورسی برای پلتفرم توسعه‌دهنده متمرکز بر خدمات مالی بیت‌کوین، عنوان کرده است.

بنیان‌گذار Aave از طرح‌های سوشال مدیای خود رونمایی کرد

Kulechov به شبکه‌های اجتماعی غیرمتمرکز علاقه‌مند است، وی چشم‌انداز خود درباره‌ی «ساختن توئیتر بر بلاک‌چین اتریوم» را با ارجاع به طرح جدید جک دورسی اعلام نمود. بنیان‌گذار توئیتر به‌تازگی اظهار داشت که قصد ایجاد یک پلتفرم مبتنی بر بیت‌کوین را برای حوزه‌ی امورمالی غیرمتمرکز دارد.

Stani Kulechov با انتشار توئیتی بیان داشت: «از آنجایی که جک دورسی می‌خواهد طرح Aave را بر بیت‌کوین اجرا کند، پس Aave هم باید توئیتر را بر بلاک‌چین اتریوم بسازد.» او در ادامه گفت که Jordan Lazaro Gustave، هم‌بنیان‌گذار Aave، این پروژه را رهبری خواهد نمود.

واکنش Aave به طرح جدید جک دورسی: ساختن توئیتر بر بلاک‌چین اتریوم

طرح جدید Aave در پاسخ به برنامه‌ی Square درخصوص ساختن یک پلتفرم نوین کسب وکار برای خدمات مالی غیرامانی، خودمختار و غیرمتمرکز است. جک دورسی نیز تائید نمود که این پلتفرم منحصرا برپایه‌ی بیت‌کوین بوده و برای آن یک اکانت توئیتری به نام «TBD» ایجاد کرده است.

طرحی که جک دورسی مطرح نمود توجه بسیاری از حاضرین این حوزه را جلب کرد و برخی از شباهت آن به اتریوم سخن گفته‌اند. دورسی که به علاقه‌ی انحصاری خود به بیت‌کوین شهرت دارد پیش از این نیز اقدام به تحقیر اتریوم کرده است. اتریوم که به بلاک‌چین پیشتاز قراردادهای هوشمند معروف است، امروزه عملا بستر اصلی امورمالی غیرمتمرکز (DeFi) می‌باشد. ارزش دارایی‌های مختلفی که در بخش DeFi اتریوم وجود دارد بالغ بر ۵۵ میلیارد دلار است.

پلتفرم Aave درحال حاضر از پرکاربردترین پروتکل‌های دیفای است که طبق گزارش DeFi Pulse تقریبا ۱۰.۸۲ میلیارد دلار دارایی قفل شده در اتریوم و پالی‌گان دارد. Kulechov با انتقاد از طرح جدید دورسی، در پاسخ به آن نوشته است: «فکر کنم شما از وجود Aave اطلاع داشته باشید.»

پیشنهاد مطالعه: معرفی پروتکل آوه (Aave)

Source

https://coiniran.com/?p=46612
دکمه بازگشت به بالا