ایستگاه خبر

برنامه استخراج نقدینگی آوه برای راه‌اندازی آماده است

پروتکل آوه (Aave) استخراج نقدینگی خود را آغاز کرده است. با استفاده از این نسخه‌ی آوه، وام‌دهندگان و وام‌گیرندگان پاداش‌های بیشتری از پلتفرم دریافت می‌کنند.

پیشنهاد مطالعه: معرفی پروتکل آوه (Aave)

مشوق مشارکت در DeFi

جامعه‌ی حاکمیت Aave با اکثریت قاطع به تصویب AIP-16 و فعالسازی پاداش stkAAVE برای ارائه‌دهندگان نقدینگی در استخرهای منتخب، رأی دادند.

این پاداش‌ها به وام‌دهندگان و وام‌گیرندگان استیبل کوین‌ها، WBTC و اتریوم تعلق می‌گیرد. پروتکل وام روزانه ۲۲۰۰ stkAAVE توزیع می‌کند که با احتساب قیمت فعلی آن، یعنی ۴۳۰ دلار، می‌توان گفت روزانه نزدیک به ۱ میلیون دلار مشوق بین وام‌دهندگان و وام‌گیرندگان تقسیم می‌شود.

stkAAVE نسخه ضمیمه توکن حاکم آوه است که به کاربران امکان می‌دهد به حاکمیت دسترسی داشته باشند و نقدینگی ماژول امنیتی پروتکل را افزایش دهند. این ماژول امنیتی در ازای تأمین امنیت آوه و ساماندهی بالقوه هرگونه هک یا اشکالی که ممکن است بر پروتکل تأثیر بگذارد، سود می‌دهد.

نقدینگی آوه اکنون بالای ۱۰ میلیارد دلار است

این جوایز استخراج در حال حاضر نقدینگی زیادی را به خود جلب می‌کند زیرا روز گذشته بیش از یک میلیارد دلار در پروتکل پس از شروع کار واریز شد. وجوه ورودی نقدینگی کل پروتکل بالای ۱۰ میلیارد دلار را به خود اختصاص داده‌اند.

نمودار کوین ایران

مبلغ روزانه واریز شده در نسخه‌ی جدید آوه

در حالی که درصد سود سالانه استیبل کوین‌ها در حال حاضر بین ۵ تا ۱۵ درصد است،پاداش‌های آوه سود مازادی بر آن است. به عنوان مثال، واریز USDT در آوه در حال حاضر ۷.۷۴ درصد در سال سود دارد اما مبلغ این سود با پاداش آوه  ۹.۵۸ درصد است.همین اختلاف در سود برای جذب نقدینگی از پروتکل‌هایی مانند کامپاند (Compound) یا میکر (Maker) کافی است.

 

پیشنهاد مطالعه: بهترین صرافی‌ ارز دیجیتال ایرانی – مقایسه تخصصی بهار ۱۴۰۰

 

Source

https://coiniran.com/?p=45354
دکمه بازگشت به بالا