ایستگاه خبر

راه‌اندازی لنز، یک پروتکل رسانه اجتماعی مبتنی بر NFT توسط تیم Aave

تیم توسعه‌دهنده پلتفرم Aave شبکه آزمایشی لنز را راه اندازی کرده است. لنز یک پروتکل رسانه اجتماعی که برای مدیریت داده‌ها بر NFT ها متکی است.

لنز مالکیت داده‌های کاربران را ارتقا می‌دهد

در اطلاعیه امروز، لنز به عنوان یک پلتفرم رسانه اجتماعی توصیف می‌شود که «به وسیله NFTها پشتیبانی می‌شود، بنابراین شما مالک همه محتوای خود هستید».

برای کاربران نهایی، تجربه مشابه رسانه‌های اجتماعی سنتی خواهد بود. با این حال، داده‌های خاصی مانند پروفایل‌های کاربر و روابط فالوور با توکن‌های غیرقابل تعویض نشان داده می‌شوند.

این به کاربران این امکان را می‌دهد که از آن داده‌ها کسب درآمد کرده و آزادانه آن‌ها را مدیریت کنند. برای مثال، کاربران می‌توانند چندین NFT تصویر پروفایل را در یک کیف پول رمز ارزی نگه دارند، NFT‌هایی را که نمایانگر روابط فالوور هستند، بفروشند، یا با کار با NFT‌های فالوور، رأی‌دهی DAO را مدیریت کنند.

علاوه بر این، کاربران می‌توانند «گزینه‌های» مختلفی مانند پست‌ها و نظرات ایجاد کنند.

اگرچه داده‌های اطلاعات منتشر شده در زنجیره ذخیره می‌شوند، این پروتکل همچنین از میزبانی IPFS برای ذخیره‌سازی خارج از زنجیره فایل‌های بزرگ مانند فیلم‌ها، موسیقی و تصاویر پشتیبانی می‌کند.

پروتکل لنز همچنین ویژگی‌های خود را برای توسعه‌دهندگان تبلیغ می‌کند و خود را «گراف اجتماعی قابل ترکیب و غیرمتمرکز» می‌نامد که «ساخت یک پلتفرم اجتماعی Web3 را آسان می‌کند».

رابطه با اوه و پلیگان

پروتکل لنز با اَوه، یک پروتکل پیشرو DeFi و پلتفرم وام‌دهی رمز ارزی با ارزش کل ۱۱ میلیارد دلار، روابط نزدیکی دارد.

اَوه امروز لنز را تایید کرد و اظهار داشت که لنز توسط «تیم توسعه‌دهنده‌ای که پروتکل اَوه را برای شما آورده» ساخته شده است.

علیرغم این روابط، به نظر نمی‌رسد که لنز مانند Aave مستقیماً بر روی اتریوم ساخته شود. بلکه بر روی پلیگان ساخته شده است، یک شبکه لایه دوم برای اتریوم که به دلیل مصرف کم گس مورد توجه قرار گرفته است.

خود Aave قبلا با پلیگان کار کرده است. در مارس ۲۰۲۱، اوه با پلیگان همکاری کرد تا از افزایش تراکم در اتریوم جلوگیری کند. در آوریل ۲۰۲۱، این دو پروژه برای ارائه پاداش استخراج نقدینگی شریک شدند.

 

پیشنهاد مطالعه: معرفی پروتکل آوه (Aave)

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=49723
دکمه بازگشت به بالا