ایستگاه خبر

ولادیمیر پوتین از کابینه خواست تا سیستم اعلام دارایی‌های رمز ارزی را طراحی کند

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به کابینه خود و بانک مرکزی این کشور دستور داده است سیستمی طراحی کنند که شهروندان را مجبور به اعلام دارایی‌های رمز ارزی خود کند. به گزارش INC-News ، هدف رئیس جمهور جمع‌آوری تمام اطلاعات از طریق یک گزارش مشترک به سرپرستی وزارت دارایی روسیه و پس از ابلاغ دستور به وزارت کار و رهبران بانک مرکزی است.

وزارت دارایی، با مشارکت وزارت کار و بانک مرکزی روسیه باید پیشنهاداتی را در مورد روش بررسی صحت و کامل بودن اطلاعات مربوط به مالکیت دارایی‌های مالی رمز ارزی و سایر دارایی‌های دیجیتال مردم تهیه کنند. در این سند رسمی آمده است:

گزارش نتایج اجرایی شده تا ۱۵ نوامبر ۲۰۲۱ ارائه می‌شود.

علاوه بر این، پوتین به‌عنوان بخشی از فرمان «برنامه ملی مبارزه با فساد برای ۲۰۲۱ تا-۲۰۲۴» به ادارات مربوطه دستور داد تا تجزیه و تحلیل را انجام دهند و به موجب آن تمامی اطلاعات مربوط به دارایی‌های رمز ارزی مردم را ارائه دهند. ضمناً، دولت به دنبال جمع‌آوری داده‌ها در مورد هزینه‌های خرید رمز ارزها است. این مانور در پی افزایش نگرانی‌های عمومی در مورد فساد سرسام‌آور چهره‌های سیاسی صورت می‌گیرد. در واقع، روسیه در شاخص فساد رتبه ۱۸۰ و  در شفافیت بین المللی در رتبه ۱۲۹ جهانی قرار دارد.

بورس اوراق بهادار روسیه و شرکت‌های رمز ارزی

همچنین، روسیه به دلیل موضع مبهم خود در برابر بازار رمز ارزها مشهور است. اخیراً، Financial Magnates  گزارش داده است که بانک روسیه در این هفته توصیه‌‌نامه‌ای برای بورس‌های سهام محلی صادر کرد و از آن‌ها خواست تا سهام هیچ شرکتی را که مشاغل آن‌ها با رمز ارزها مرتبط است، عرضه نکنند.

علاوه بر این، نامه امضا شده توسط نایب رئیس اول بانک روسیه، سرگئی شوتسوف، از بورس‌‌ها خواسته است تا از فهرست کردن شرکت‌های رمز ارزی داخلی یا خارجی خودداری کنند. علاوه بر این، بانک مرکزی به مدیران صندوق‌های متقابل، کارگزاران و معتمدان دستور داده است که شرکت‌های فعال در حوزه رمز ارزها را در سبد مدیریت سهام خود قرار ندهند.

گفتنی است که پیشتر نابیولینا، رییس بانک مرکزی روسیه، در مصاحبه با یکی از روزنامه‌های محلی روسیه اعلام کرده بود که به نظر او سرمایه‌گذاری در بازار رمز ارزها ریسکی بیشتر از هرگونه سرمایه‌گذاری دیگر دارد.

دارایی‌های رمز ارزی قطعا خطرناک‌ترین استراتژی سرمایه‌گذاری هستند. بانک مرکزی هرگز به افراد توصیه نمی‌کند که در چه چیزی سرمایه‌گذاری کنند؛ اما در این مورد بخصوص با اطمینان می‌توان گفت در این حوزه سرمایه‌گذاری نکنید.

پیشنهاد مطالعه: ارز دیجیتال چیست به زبان ساده

Source

https://coiniran.com/?p=47131
دکمه بازگشت به بالا