ایستگاه خبر

هشدار جدی سرمایه‌گزاران و فعالان جامعه رمز ارزها درباره لایحه جدید سنای آمریکا

قیمت بیت کوین و سایر رمز ارزها در روزهای اخیر حتی پس از آنکه سنای آمریکا توافقی در مورد مالیات بر رمز ارزها را در لایحه زیرساخت یک تریلیون دلاری خود رد کرد، افزایش یافته است.

قیمت بیت کوین در هفته گذشته تقریباً ۲۰ درصد افزایش یافته و به بیش از ۴۵۰۰۰ دلار رسیده است—بالاترین رقم از اواسط ماه می. در حالی که رمز ارزهای کوچکتر، از جمله اتریوم، دوج کوین و یونی‌سوآپ حتی بیشتر بالاتر رفته‌اند.

مارک کوبان، کارآفرین و سرمایه‌گذار میلیاردر، دیروز، پیش از مجادلات بر سر لایحه‌ی جدید در مجلس سنا هشدار داد که خاموش کردن موتور رشد بیت کوین و رمز ارزها مانند «توقف تجارت الکترونیک در سال ۱۹۹۵» خواهد بود.

این لایحه قواعد جدیدی را در مورد گزارش معاملات رمز ارزی به IRS به‌عنوان بخشی از مفاد جذب سرمایه این لایحه پیشنهاد می‌کند که با تشویق به پرداخت مالیات بیشتر می‌تواند تا ۲۸ میلیارد دلار افزایش یابد. در این لایحه آمده بود کارگزاران، که به‌طور کامل در آن تعریف شده‌اند، باید اطلاعاتی در مورد انتقال بیت کوین و رمز ارزها ارائه دهند که باعث ایجاد هرج و مرج در این صنعت می‌شود.

دیروز، پس از هفته‌ها مشاجره، تصویب اصلاحیه توافق مالیاتی رمز ارزها منتفی شد. این اصلاحیه که توسط سناتورها Pat Toomey (R-Pa) و Cynthia Lummis (R-Wyo) معرفی شده بود، سعی داشت تعریف «کارگزار» را روشن کند و الزامات مالیاتی را برای توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و کسانی که امنیت بلاکچین‌ها را تأمین می‌کنند، افزایش دهد (افرادی که ما تحت عنوان ماینرها می‌شناسیم‌شان).

این لایحه در هفته‌های اخیر موجی از شوک را در جامعه ارزهای دیجیتال ایالات متحده ایجاد کرد: لابی‌های کریپتو برای تغییر آن تلاش کردند و سرمایه‌گذاران این حوزه، کارشناسان صنعت و فعالان به‌طور مداوم آن را مورد تمسخر قرار دادند.
پائولو آردوینو، مدیر اجرایی صرافی ارز دیجیتال Bitfinex در جزایر ویرجین بریتانیا، در اظهارنظرهای ارسال‌شده از طریق ایمیل گفت:

این لایحه می‌تواند معاملات رمز ارزها را در کشور با یک رویکرد تهاجمی در باتلاق فرو ببرد.

هفته گذشته، سرمایه‌گذار حوزه فناوری و مدیر سابق فناوری کوین بیس، Balaji Srinivasan، آخرین اصلاحیه سنای آمریکا درباره رمز ارزها را «ممنوعیت بیت کوین در پشت درهای بسته» نامگذاری کرد، و جری بریتو، مدیر اجرایی مرکز فکر Coin Center، آن را «فاجعه بار» و «مضحک» نامید.

مدیر عامل توئیتر و شرکت اجرایی اسکوئر هم در توئیتی نوشت:

اجبار قوانین گزارش‌دهی به آمریکایی‌هایی که نرم‌افزار و سخت‌افزار را توسعه می‌دهند، شبکه‌ای را استخراج و ایمن می‌کنند، یا گره‌هایی را برای ایجاد انعطاف‌پذیری و کارآمدی اجرا می‌کنند، یک درخواست غیرممکن است که فقط توسعه و عملکرد این فناوری مهم را به خارج از ایالات متحده هدایت می‌کند.

 

پیشنهاد مطالعه: شوک عرضه بیت کوین و سطح پایین فعالیت در شبکه – تحلیل آن‌چین

Source

https://coiniran.com/?p=47028
دکمه بازگشت به بالا