ایستگاه خبر

وقتی تولید کننده‌ی چای هوس استخراج بیت کوین می‌کند!

شرکت Urban Tea که در لیست شرکت های معاملاتی نزدک قرار دارد، قصد دارد پای خود را فراتر از تولید محصولات خوراکی بگذارد.

شرکت چینی Urban Tea از تمایل خود برای سرمایه گذاری در استخراج بیت کوین خبر داده است. این اولین بار نیست که یک شرکت در زمینه‌ی تولید چای وارد این عرصه می‌شود. آخرین شرکتی که وارد این کار شد Long Island Iced Tea‌ بود که در نهایت به فاجعه منتهی شد.

معاملات چای هیچگاه به طور کامل درباره چای نبوده است. در عصر گسترش و پیشرفت، شرکت Urban Tea، یکی از شرکت‌های سهامی نزدک (Nasdaq) و فعال در زمینه‌ی محصولات خوراکی که در هونان چین قرار دارد، قصد دارد تا وارد عرصه‌ی استخراج ارزهای دیجیتال شود.

البته این اولین بار نیست که شرکت‌های چای قصد انجام این کار را دارند!

 

مطلب پیشنهادی: بهترین نرم‌افزارهای استخراج بیت کوین در سال ۲۰۲۱

 

این شرکت امروز Fendgan Zhou‌ را به عنوان مسئول اجرایی و دکتر Yunfei Song را به عنوان مدیر مسئول حمایت، گسترش و پیش بردن استراتژی شرکت در زمینه‌ی بلاکچین و استخراج ارز دیجیتال، منصوب کرد.

طبق اطلاعاتی که از کنفرانس خبری به دست آمده، Zhou از مرکز اطلاعات بلاکچین در هنگ‌کنگ و سنگاپور به این پروژه پیوسته است و Song‌ نیز یک دانشمند در آکادمی علوم چین است که در زمینه‌ی استخراج ارز و معامله‌گری تخصص دارد. با توجه به اطلاعات شرکت Zhou برنامه‌ی بلاکچین و تجارت بیت کوین را رهبری خواهد کرد.

بلند پروازی به سبک چینی‌ها

مدیرعامل این شرکت Yi Long در توصیف شروع فعالیت شرکتش در این زمینه‌ی گفته است: تکنولوژی بلاکچین و رمز ارزها روز به روز محبوب‌تر و معروف‌تر می‌شوند. در نهایت قابل ذکر است که بیت کوین در این هفته برای اولین بار به رقم ۵۰ هزار دلار رسید.

شروع کار بر روی رمز ارزها، برای شرکت Urban Tea‌ کاری خارج از شخصیت اصلی شرکت است. این شرکت که در سال ۲۰۱۱ و با ارزش ۴۵ میلیون دلار تاسیس شده است، پس از فروش بخش تجاری محصولات شیمیایی خود در آپریل ۲۰۱۹، تمرکز خود را بر روی چای گذاشته است.

از آن پس، این شرکت بیشتر بر روی خرید و فروش سهام به منظور تثبیت نشان تجاری شرکت، مدیریت شبکه پخش چای و همچنین افتتاح شعبه در نیویورک تمرکز کرده است. و حالا کاملا به صورت ناگهانی قصد شروع فعالیت بر روی بلاکچین و استخراج بیت کوین را دارد.

Yi گفته است: هرچه جلوتر برویم انتظار داریم که Urban Tea در محیط بلاکچین مانند استخراج رمز ارزها، ساختارهای استخراج و محافظت بلاکچین و صرافی های ارز دیجیتال گسترش پیدا کند.

سرگذشت آخرین شرکتی که دست به چنین کاری زد

این گفته‌ها کمی بلند پروازانه است اما این شرکت اولین شرکت چای نیست که وارد این مسیر شده است. شرکت Long Island Iced Tea که تولید کننده‌ی لیموناد و چای سرد غیر الکلی بود، در دسامبر ۲۰۱۷ به شرکت Long Blockchain تغییر نام داد. درست در زمانی که بیت کوین به نزدیکی ۲۰ هزار دلار رسیده بود.

در زمان اعلام این خبر،‌ شرکت در تلاش بود تا سهام خود را در بازارهای عمومی نگه دارد و توسط نزدک هم تهدید می‌شد. کمی بعد از اعلام خبر مرتبط با رمز ارز این شرکت، سهام آن ۵۰۰ درصد رشد کرد.

اما بعد از ترکیدن حباب قیمتی رمز ارزها، برنامه‌های این شرکت نیز نابود شد. در فوریه ۲۰۱۸ زمانی که قیمت بیت کوین سقوط کرد، شرکت Long Blockchain از برنامه‌ی خود برای خرید ماینرهای رمز ارز منصرف شد. در آپریل، نزدک این شرکت را از صفحه‌ی معاملات حذف کرده و این شرکت مجبور به فروش بخش تجاری چای خود شد.

از آن زمان به بعد شرکت تحت تحقیقات FBI و SEC به منظور بررسی ادعای معاملات درونی، قرار گرفته است. بازجویان تصور می‌کردند که این شرکت با برنامه‌ی ایجاد حباب افزایشی و ایجاد سقوط (پامپ و دامپ) فعالیت می‌کرده است. به این صورت که سهامی با قیمت پایین را با ایجاد حباب افزایش قیمت داده و سپس قبل از شکستن حباب و سقوط آن، تمامی سرمایه خود را خارج می‌کرده‌اند.

با این وجود در طول رشد کنونی بازار، ارزش سهام این شرکت ده برابر شده است.

شرکت Urban Tea (MYT) امروز با توجه به خبر مربوط به برنامه‌های بیت کوینی این شرکت، با ۱۵ درصد افزایش در میزان معاملات به کار خود پایان داد.

 

source

https://coiniran.com/?p=43867
دکمه بازگشت به بالا