ایستگاه خبر

گزارش CNBC از “پوشش سرمایه” فزاینده روی بیت کوین

افزایش قیمت بیت کوین و برخی دیگر از رمزارزها مانند اتریوم، توجه را به رمزارزها و امکانات بالقوه فن آوری بلاک چین جلب کرده است

به گزارش CNBC بیش از ۱۲۰ صندوق پوشش ریسک (حاملان سرمایه گذاری و ساختارهایی برای کسب و کار که به سرمایه گذاران خود امکان حضور در طیف وسیع تری از موقعیت های تجاری و سرمایه گذاری را می دهند) صرفا روی بیت کوین و رمزارزها متمرکز است. CNBC این اطلاعات را از شرکت‌ پژوهشی مالی به نام Autonomous اخذ کرده است. این گزارش اعلام کرده است که میزان سرمایه گذاری تحت صندوق پوشش ریسک روی دارایی های دیجیتالی مانند بیت کوین تا ۱۲۴ عدد رشد یافته است.

این شرکت پژوهشی مالی تخمین می زند که مبالغ سرمایه گذاری با پوشش ریسک روی رمزارزها حدود ۲٫۳ میلیارد دلار باشد. با اینکه مدیران بانک های پیشتاز وال استریت همچنان نسبت به بیت کوین در شک و تردید هستند، اما مدیران شرکت های کوچکتر در حال حرکت به سوی دارایی های دیجیتالی هستند.

مطابق این گزارش تنها همین امسال، بیش از ۹۰ سرمایه گذاری مالی روی دارایی های دیجیتالی مانند بیت کوین انجام شده است که تعداد این سرمایه گذاری ها را ۱۲۴ عدد رسانده اند.

مطابق داده های این گزارش که CNBC روز جمعه منتشر کرد، بزرگترین بخش این نوع سرمایه گذاری روی راهبردهای سرمایه گذاری ریسک پذیر انجام شده است که حدود ۱٫۱ میلیارد دلار و ۳۷ درصد می شود. مبالغ متمرکز روی خرید  و فروش دارایی های دیجیتالی ۳۲ درصد را شامل می شود که مبلغی معادل ۷۰۰ میلیون دلار است.

سرمایه گذاری هایی که به طور اخص از ماشین های فراگیری، علم اطلاعات و آربیتراژ آماری روی رمزارزها استفاده می کنند، با مبلغی حدود ۱۰۰ میلیون دلار جایگاه سوم را از مجموع این سرمایه گذاری‌ها اشغال می کند. کل این مبالغ تحت مدیریت اکنون ۲٫۳ میلیارد دلار می شود.

امسال افزایش قیمت بیت کوین و برخی دیگر از رمزارزها مانند اتریوم، توجه را به رمزارزها و امکانات بالقوه فن آوری بلاک چین جلب کرده است. طرفداران می گویند که بلاکچین می تواند دنیا را مانند اینترنت متحول کند و برخی از بانک های بزرگ مشغول تحقیق و توسعه پروژه های بلاکچین هستند.

علاقه مندان رمزارزها همچنین افزایش شتابان قیمت بیت کوین تا رکورد ۶۱۰۰ دلار را به علاقه فزاینده از سوی سرمایه گذاران شرکت ها و نهادها نسبت می دهند. با اینکه چندین تن از مدیران ارشد بانک های بزرگ نسبت به بیت کوین در شک و تردید هستند، اما مدیران شرکت های کوچکتر در حال حرکت به سوی دارایی های دیجیتالی هستند.

یکی از این مدیران سابق پوشش ریسک شرکت Fortress، مایکل نووگراتز (Michael Novogratz) است که برای شرکت جدیدش به عنوان  Galaxy Investment Partnersحدود ۵۰۰ میلیون دلار دارایی دیجیتالی تهیه کرده است. این در نوع خود بزرگترین سرمایه گذاری محسوب می شود.  

گزارش همچنین عنوان کرد که میزان ارزش توکن هایی که از طریق ICO ارائه می شوند، به بیش از ۳ میلیارد دلار رسیده است.

تعداد کل این مبلغ ۲٫۳ میلیارد دلار در مقایسه با ۳٫۱۵ تریلیون دلار در صنعت صندوق های تامینی (Hedge fund)، هنوز اندک است.

منبع
 

https://coiniran.com/?p=8749
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x