ایستگاه خبر

سرمایهٔ ۸هزار قربانی کلاهبرداری بیت کوین پرداخت می‌شود

کمیسیون فدرال تجارت (FTC) بازگرداندن سرمایه‌ی قربانی‌های دو مرکز کلاهبرداری بیت کوین را آغاز کرده است. این دو کلاهبردار عبارتند از Bitcoin Funding Team و My7network.

براساس اعلامیهٔ FTC این دو مرکز «به دروغ وعده داده‌اند که شرکت‌کنندگان می‌توانند با پرداخت رمزارزها مانند بیت کوین یا لایت کوین مبالغ زیادی پول به دست آورند.» جزئیاتی که FTC ارائه داد به قرار زیر است:

«Bitcoin Funding Team و My7network مراکز مبتنی بر زنجیره (chain) و وابسته به جذب افراد جدید برای درآمدزایی بودند. ولی در عمل، بیشتر شرکت‌کنندگان نتوانستند سرمایه‌های اولیهٔ خود را پس بگیرند.»

FTC در حال بازگرداندن سرمایهٔ ۷۹۶۴ نفر قربانی از طریق پی پال است که در مجموع بیش از ۴۷۰هزار دلار می‌شود. «میانگین رقم بازپرداخت تقریبا ۵۹ دلار است. گیرنده‌هایی که از طریق پی پال بازپرداخت را دریافت می‌کنند، ۳۰ روز فرصت دارند که این پرداخت را قبول کنند.»

مروّجین این دو طرح در مارس ۲۰۱۸ توقیف شدند. آن‌ها ادعا می‌کردند که Bitcoin Funding Team می‌تواند پرداختی معادل چیزی بیش از ۱۰۰ دلار را به درآمد ماهانه ۸۰هزار دلار تبدیل کند.» FTC توضیح داد و افزود که این دو طرح «طرح ارجاع زنجیره‌ای – نوعی طرح هرمی» بوده‌اند. این کلاهبرداران ادعا می‌کردند که سرمایه‌گذاران می‌توانند طی ۵۰ روز سرمایه‌گذاری خود را دوبرابر کنند.

FTC اظهار داشت علاوه‌بر جریمه مالی، متهمان به طور دائم از فعالیت، مشارکت یا کمک به دیگران در ترویج یا اجرای هرگونه برنامه بازاریابی چندمرحله‌ای، هرمی، پونزی یا طرح مبتنی بر زنجیره منع شده‌اند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=41899
دکمه بازگشت به بالا