ایستگاه خبر

پروتکل NEAR رکورد جدیدی برای سرمایه‌گذاری در DeFi ثبت می‌کند

پروتکل NEAR اعلام کرده است که در حال راه‌اندازی یک طرح ۸۰۰ میلیون دلاری بودجه برای توسعه اکوسیستم خود است. این سرمایه‌گذاری هنگفت برای رشد و توسعه اکوسیستم NEAR اختصاص داده خواهد شد که بیشترین سهم از این صندوق سرمایه‌گذاری به بخش DeFi پروتکل NEAR اختصاص داده خواهد شد.
در نتیجه اعلام خبر این سرمایه‌گذاری، قیمت توکن NEAR رشد خیره‌کننده‌ای را تجربه کرده و تقریباً ۳۰ درصد افزایش یافته است.
اعلامیه NEAR مبنی بر راه‌اندازی صندوق کمک مالی ۸۰۰ میلیون دلاری در نوبه خود یک رکورد محسوب می‌شود. این سرمایه‌گذاری شامل ۳۵۰ میلیون دلار بودجه‌ای است که آزمایشگاه‌های Proximity در هفته گذشته از دریافت آن خبر داده بودند. پیش‌بینی می‌شود این اعلام این خبر توسعه بالایی را که اکوسیستم NEAR طی سال گذشته تجربه کرده است را افزایش ‌دهد. پروتکل NEAR با تمرکز بیشتر بر صنعت مالی غیرمتمرکز (DeFi) امیدوار است به همه توسعه‌دهندگان شایسته به این بودجه دسترسی پیدا کنند.

با تمرکز NEAR بر DeFi، مهم است که اذعان کنیم که پروژه‌های DeFiدر NEAR با بیش از ۱۵۰ میلیون دلار در مجموع ارزش قفل شده (TVL) به نقطه عطف قابل توجهی دست یافته اند. پروتکل NEAR امیدوار است که با بودجه فعلی، بتواند برنامه‌های DeFi و حجم سرمایه قفل شده TVL در آن‌ها را با سرعت و امنیت بالایی توسعه دهد. این پروتکل همچنین بر پروژه‌های NFT، بازی و DAO متمرکز شده است.

پروتکل NEAR همچنین جزئیات نحوه تخصیص این بودچه را به اشتراک گذاشته است. از ۸۰۰ میلیون دلار، ۲۵۰ میلیون دلار برای پروژه‌های موجود در نظر گرفته شده است که در یک دوره چهار ساله توزیع خواهد شد. ۱۰۰ میلیون دلار بین گروهی متشکل از ۲۰ استارت‌آپ توزیع خواهد شد، در حالی که ۱۰۰ میلیون دلار دیگر به توسعه جوامع بین المللی پروتکل NEAR اختصاص خواهد یافت.

قابل توجه‌ترین بودجه تخصیص ۳۵۰ میلیون دلار برای توسعه DAO جدید DeFi این پروتکل خواهد بود. در توسعه این پروژه NEAR حمایت بزرگ‌ترین نام‌های صنعت رمزارزها مانندCoinbase و Pantera را به خود جلب کرده است. پیشتر، پروتکل NEAR تنها ۴۵ میلیون دلار را برای توسعه بیش از ۱۲۰ پروژه اختصاص داده بود.
اعلامیه کمک مالی NEAR یک روز قبل از#NEARCON، کنفرانس پروتکل NEAR که در لیسبون برگزار می شود، منتشر شده است. پروتکل NEAR قرار است در اواخر سال، مرحله شاردینگ بعدی خود را اجرایی کند. این توسعه به طور قابل توجهی مقیاس‌پذیری این پروتکل را بدون به خطر انداختن امنیت افزایش می‌دهد.

روی NFT ها و DAO ها تمرکز کنید

اکوسیستم NEAR با ده هزار NEARNaut NFT که در ماه دسامبر را‌ه‌اندازی خواهد شد، به دنبال ورود به دنیای NFT و بازی‌های ویدیویی نیز هست. علاوه بر این، ۲۵۰۰۰ توکن NEAR بهVorto-Gaming، یک پروژه بازی برای کسب درآمد که توسط ConsenSys پشتیبانی می‌شود، اعطا شده است.
پروتکل NEAR همچنین پلتفرم جامعه محور بر خط Astro را نیز راه اندازی کرده است. راه اندازی Astro به توسعه پروژه‌های DAO سرعت می‌بخشد. در نتیجه اعلام این اخبار است که توکن NEAR نزدیک به ۳۰ درصد افزایش قیمت یافته است.

 

پیشنهاد مطالعه: پنج معیار ارزیابی و مدیریت ریسک در پروژه های دیفای

 

Source

https://coiniran.com/?p=48036
دکمه بازگشت به بالا