ایستگاه خبر

نزدیک به ۸۰ درصد از پاداش‌های استکینگ اتریوم برداشت شده است

داده‌های یک شرکت تحقیقاتی نشان داده است که تقریباً ۸۰ درصد از پاداش‌های استکینگ اتریوم از زمان به‌روزرسانی شانگهای برداشته شده است.

از زمان به‌روزرسانی شانگهای ۱.۵ میلیون اتریوم برداشت شده است

در سپتامبر ۲۰۲۲، اتریوم سرانجام به مکانیزم اجماع اثبات سهام (PoS) روی آورد. در چنین سیستمی، اجماع در مورد بلاکچین از طریق سهام‌گذاران و نه ماینرها حاصل می‌شود.
هرکس ۳۲ اتریوم را در قرارداد استیکینگ واریز کند، می‌تواند سهامدار شود. در حالی که شبکه اصلی در سپتامبر ۲۰۲۲ به سیستم PoS منتقل شد قرارداد استیکینگ از نوامبر ۲۰۲۰ روی یک بلاکچین آزمایشی فعال بود.

این بدان معنی است که دارندگان از آن زمان در قرارداد سپرده‌گذاری پاداش‌هایی را به دست آورده اند. با این حال، تا زمان به‌روزرسانی شانگهای، در تمام آن سال‌ها محدودیتی برای این قرارداد وجود داشت.

در حالی که قابلیت سپرده‌گذاری وجود داشت، سرمایه‌گذاران هنوز نمی‌توانستند پاداش‌های خود را از قرارداد خارج کنند. به همین دلیل، در حالی که این محدودیت همچنان پابرجا بود، تعداد زیادی پاداش‌ها نزد اعتبارسنج‌ها جمع‌آوری شد.

به‌روزرسانی شانگهای که درست در اوایل ماه راه‌اندازی شد به سرمایه‌گذاران این امکان را داد که اترهای قفل شده و پاداش‌های استیکینگ خود را پس بگیرند. از آنجایی که در تمام این سال‌ها پاداش‌ها روی قرارداد انباشته شده بود، انتظار می‌رفت که هنگام به‌روزرسانی، برداشت‌های زیادی رخ دهد.

طبق یک پست جدید از K33 Research (که قبلاً تحقیقات Arcane بود)، تقریباً ۱.۵ میلیون ETH (2.8 میلیارد دلار) از ۱۲ آوریل ۲۰۲۳، زمانی که هارد فورک رخ داد، برداشت شده است. نمودار دایره‌ای زیر برداشت‌های کامل و یا پرداشت پاداش را نشان می‌دهد.

Ethereum Shanghai Upgrade
برداشت‌هایی که از زمان به‌روزرسانی شانگهای انجام شده است | منبع: K33 Research

 

«برداشت‌های کامل» در اینجا به برداشت‌هایی اشاره دارد که شامل خروج کامل ۳۲ اتریوم است که اعتباردهنده باید در ابتدا در قرارداد سهام قرار می‌داد (به این معنی که پس از این نوع برداشت، سرمایه‌گذار دیگر اعتبار‌دهنده نخواهد بود).

تنها حدود یک سوم از کل برداشت‌ها از این نوع بود (حدود ۴۶۲۴۶۸ ETH). دو سوم دیگر فقط شامل خروج پاداش استیکینگ (۸۹۱۹۱۶ ETH) بود.

 

پیشنهاد مطالعه: استیک کردن چیست؟ (Staking) استیکینگ ارز دیجیتال به زبان ساده!

 

Source

https://coiniran.com/?p=62109
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x