ایستگاه خبر

نزدیک به 80 درصد از پاداش‌های استکینگ اتریوم برداشت شده است

داده‌های یک شرکت تحقیقاتی نشان داده است که تقریباً 80 درصد از پاداش‌های استکینگ اتریوم از زمان به‌روزرسانی شانگهای برداشته شده است.

از زمان به‌روزرسانی شانگهای 1.5 میلیون اتریوم برداشت شده است

در سپتامبر 2022، اتریوم سرانجام به مکانیزم اجماع اثبات سهام (PoS) روی آورد. در چنین سیستمی، اجماع در مورد بلاکچین از طریق سهام‌گذاران و نه ماینرها حاصل می‌شود.
هرکس 32 اتریوم را در قرارداد استیکینگ واریز کند، می‌تواند سهامدار شود. در حالی که شبکه اصلی در سپتامبر 2022 به سیستم PoS منتقل شد قرارداد استیکینگ از نوامبر 2020 روی یک بلاکچین آزمایشی فعال بود.

این بدان معنی است که دارندگان از آن زمان در قرارداد سپرده‌گذاری پاداش‌هایی را به دست آورده اند. با این حال، تا زمان به‌روزرسانی شانگهای، در تمام آن سال‌ها محدودیتی برای این قرارداد وجود داشت.

در حالی که قابلیت سپرده‌گذاری وجود داشت، سرمایه‌گذاران هنوز نمی‌توانستند پاداش‌های خود را از قرارداد خارج کنند. به همین دلیل، در حالی که این محدودیت همچنان پابرجا بود، تعداد زیادی پاداش‌ها نزد اعتبارسنج‌ها جمع‌آوری شد.

به‌روزرسانی شانگهای که درست در اوایل ماه راه‌اندازی شد به سرمایه‌گذاران این امکان را داد که اترهای قفل شده و پاداش‌های استیکینگ خود را پس بگیرند. از آنجایی که در تمام این سال‌ها پاداش‌ها روی قرارداد انباشته شده بود، انتظار می‌رفت که هنگام به‌روزرسانی، برداشت‌های زیادی رخ دهد.

طبق یک پست جدید از K33 Research (که قبلاً تحقیقات Arcane بود)، تقریباً 1.5 میلیون ETH (2.8 میلیارد دلار) از 12 آوریل 2023، زمانی که هارد فورک رخ داد، برداشت شده است. نمودار دایره‌ای زیر برداشت‌های کامل و یا پرداشت پاداش را نشان می‌دهد.

Ethereum Shanghai Upgrade
برداشت‌هایی که از زمان به‌روزرسانی شانگهای انجام شده است | منبع: K33 Research

 

«برداشت‌های کامل» در اینجا به برداشت‌هایی اشاره دارد که شامل خروج کامل 32 اتریوم است که اعتباردهنده باید در ابتدا در قرارداد سهام قرار می‌داد (به این معنی که پس از این نوع برداشت، سرمایه‌گذار دیگر اعتبار‌دهنده نخواهد بود).

تنها حدود یک سوم از کل برداشت‌ها از این نوع بود (حدود 462468 ETH). دو سوم دیگر فقط شامل خروج پاداش استیکینگ (891916 ETH) بود.

 

پیشنهاد مطالعه: استیک کردن چیست؟ (Staking) استیکینگ ارز دیجیتال به زبان ساده!

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا