ایستگاه خبر

هشت استارت‌آپ بلاک‌چینی که باید در ۲۰۲۰ مد نظر داشته باشیم

فناوری بلاک‌چین، کارآفرینان را در سرتاسر جهان ترغیب کرده است که صدها پروژه‌ی نوآورانه بر اساس این فناوری که پتانسیل ایجاد تحول را در عمده‌ای از صنایع دارد، آغاز کنند. سرمایه‌گذاری در این شرکت‌ها همراه با ریسک زیادی است. به هر حال در کنار خطرات دیگر، هنوز عرضه‌های اولیه‌ی کوین کنترل‌نشده هستند. وبسایت Forbes برخی از این پروژه‌ها را معرفی کرده است.

Crypto.com

این پروژه‌ی مستقر درهنگ‌کنگ، یک پلت‌فرم پرداخت را با هدف افزایش اعتبار‌نامه‌ها از طریق تنوع در کانال‌های پرداخت (از جمله کارت ویزا)، تعهد برای هزینه‌های کم و قیمت‌های  مناسب‌تر اجرا کرده است.

این پلت‌فرم، خدمات پولی بسیاری ارائه می‌دهد که در حال حاضر اغلب آن‌ها در آسیا ارائه می‌شوند. این پلت‌فرم دارای یک سبد کریپتو با ویژگی بازپرداخت پول و همچنین یک کارت ویزاست که توسط توکن MCO پشتیبانی می‌شود. ویژگی‌های دیگر شامل اشتراک شبکه‌ی نت‌فلیکس و خدمات رایگان اسپاتی‌فای برای دارندگان کارت هستند و کاربرانی که برای اشتراک‌های خود از طریق کارت ویزا (توکن MCO) پرداخت می‌کنند، تخفیف کامل در هزینه‌ی اشتراک خود دریافت می‌کنند.

با استفاده از کارت ویزا تبدیل پول دیجیتال به ارز‌های معمول و بالعکس، برای کاربران بسیار آسان می‌شود که در یوتیوب فیلم‌هایی نشان‌دهنده‌ی امکان عملی این امر هستند.

SaTT

این استارت‌آپ، انجام تراکنش‌های تبلیغاتی را بر بستر بلاک‌چین ممکن می‌کند. تیم پشتیبانی این پروژه از سال ۲۰۱۱ به عنوان توسعه‌دهندگان فیس‌بوک با یک‌دیگر کار می‌کنند. در حال حاضر ۴ میلیون کاربر از برنامه‌های کاربردی آن‌ها استفاده می‌کنند. پروژه‌ی SaTT، مدعی است که یک برنامه‌ی کاربردی غیرمتمرکز است که می‌تواند با یوتیوب کار کند تا تراکنش‌ها را بین افراد صاحب نفوذ (Influencer) و برندها انجام دهد. به علاوه این پروژه، یک کیف پول ساده و یک ارز غیرمتمرکز را توسعه داده است.

THORchain

تورچین یک بستر دیجیتال است که اجازه می‌دهد دارایی‌های دیجیتال بدون ثبت روی بلاک‌چین، مبادله شوند که در نتیجه کاربران می‌توانند رمزارزها را بسیار سریع‌تر داد‌و‌‌ستد نمایند. این پروژه، سیستم‌های قرض‌دهی و قرض‌گیری را با پشتیبانی دارایی‌های کاربران و همچنین یک شبکه از سهام نقدینگی مالی برای کسب سود فراهم می‌کند.

تورچین، به عنوان یک پروتوکل بلاک‌چین چندگانه شامل زنجیره‌های جانبی (زنجیره‌های توکن) و زنجیره‌ی مرکل (MerkleChain) ساخته شده است. تیم پشتیبان این پروژه، BEPSwap را نیز طراحی کرده که به دارندگان کوین BEP2 اجازه می‌دهد تا دارایی‌ها را مبادله و تقسیم کنند. این پروژه قصد دارد تا برنامه‌ی کاربردی سازگار با بسیاری از پروژه‌های بلاک‌چینی، عرضه کند.

BDAM

این یک پروژه از بنیاد BDAM است که هدف دارد به وسیله‌ی ساختن یک اکوسیستم مالی جامع شامل بانک‌داری، دادوستد غیرمتمرکز، دروازه‌ی پرداخت مبتنی بر EOS، فروشگاه توزیع اختصاصی dApp و یک موتور حواله و انتقال، سازش و قابلیت پذیرش رمز‌نگاری و رمزارزها را تقویت کند. این شرکت تاکنون یک سیستم ترکیبی تبادل رمزارز (BDAMX) را راه‌اندازی کرده که اجازه‌ی دادوستد را به صورت هم‌زمان دربازار‌های EOS،بیت‌کوین، اتریوم و دلار آمریکا به کاربران خود می‌دهد. همینطور سیستم پرداخت BDAM را اجرایی کرده‌اند که با آن کاربران می‌توانند رمز‌ارز‌های خود را در پلت‌فرم‌های بازرگانی و تجارت الکترونیک خرج کنند. این شرکت سال ۲۰۲۰ را با قدرت آغاز کرد به طوری که با ایجاد شراکت‌های جدید، مشتریان و بازرگانان توانسته‌اند دارایی‌های رمزی را در سطح ۹۰۰ هزار فروشگاه و برند جهانی خرج کنند.

Perlin

شبکه‌ی پرلین یک پروتوکل مبتنی بر گراف حلقوی جهت‌دار (DAG) است که قابلیت ساختن یک لایه‌ی محاسباتی غیرمتمرکز را دارد که برای هر کاربردی یک قدرت محاسباتی زیاد فراهم می‌کند. پرلین در پی رفع کاستی‌های مقیاس‌پذیری ذاتی برای بیت‌کوین و اتریوم است. برای مثال، الزامات اثبات انجام کار برای بیت‌کوین مقادیر زیادی برق مصرف می‌کند تا محاسبات پیچیده‌ای انجام شود و یک اجماع به دست آید. در طرف دیگر، اتریوم می‌خواهد از طریق مشارکت (اثبات سهام) به مکانیزم‌های تأیید برسد که اگرچه انرژی کم‌تری مصرف می‌کند، اما در برابر حملات امنیتی آسیب‌پذیر است.

پروژه‌ی پرلین با فراهم کردن محاسبات ابری قوی از طریق قدرت محاسباتی استفاده‌نشده در دستگاه‌های هوشمند همگانی و پرداخت به صاحبان این دستگاه‌ها برای دسترسی به قدرت محاسباتی یدکی آن‌ها، به دنبال ارائه‌ی راه‌حلی برای این مشکلات است.

SINOVATE

این شرکت مدعی است یک سیستم دولت الکترونیک منحصر‌به‌فرد (RSV) ساخته که حق رأی را برای دارندگان عمده کوین صادر می‌کند. در آینده، ذخیره‌سازی اطلاعات غیر‌قابل‌تحریف (IDS)، ذخیره‌سازی ابری غیرمتمرکز را با هزینه‌ی کم و امنیت بالا در یک سطح تضمین‌شده فراهم خواهد کرد. خلق دارایی‌های چند‌گانه بر SIN InfiniteChain، اثبات یک‌پارچگی، اجماع هیبریدی سه‌گانه، همگی نوآوری‌هایی در افق این شرکت هستند.

GCA

اتحاد جهانی کریپتو (GCA) یک شبکه متخصصان آگاه در دنیای کریپتو و متخصص درتوسعه‌ی  کسب‌و‌کار‌های غیرمتمرکز و اکوسیستم‌های بلاک‌چین است. این شبکه آخرین استاندارد ERC777 را در کوین خود (CALL) پیاده‌سازی کرده و همچنین GCNews.io را راه‌اندازی کرده‌اند، یک خبر‌نامه که می‌خواهد یک شبکه‌ی جامع نشر ایجاد کند که با برنامه‌ی تلفن همراه BitReader GO 1.0 هدایت می‌شود.

توسعه‌دهندگان در این شبکه، بر روی یک سیستم آسان برای استفاده کار می‌کنند که در آن کاربران بتوانند با پرداخت CALL به آدرس اتریوم مالک، به دستگاه‌ها دسترسی داشته باشند. پیشرفتی که قابلیت استفاده را تسهیل، اعتماد کاربر را تقویت و در نهایت به پذیرش ماهیت بدون اعتماد بلاک‌چین منجر می‌شود.

(Digital Asset and Commodity Exchange (DACX

این پروژه مربوط به یک شرکت بلاک‌چینی مستقر در لندن است. این شرکت در سال ۲۰۱۹ یکی از شرکت‌هایی بود که برای یک گروه آزمایش بین مرزی توسط کنسرسیوم تنظیم‌کننده‌ی مقررات GFIN انتخاب شد. در کنار معرفی محصولات نوآورانه برای نهاد‌ها و فراهم کردن فرصت‌های برابر برای سرمایه‌گذاران، این شرکت، از طریق دارایی‌های تقسیم‌شده و کالاهای توکن‌شده، به دنبال ایجاد پیوندی میان وال‌استریت و دارایی‌های دیجیتال است.

مزیت دیگر DACX، این است که اولین پلت‌فرم دارایی دیجیتال است که قابلیت تبادل مستقیم crypto-USG (در واقع USG همان طلای آمریکاست که واحد آن یک انس طلا است) در بازار را برای دارایی‌های دیجیتال به ارمغان می‌آورد. کاربران خواهند توانست کالا‌های فیزیکی را به صورت دل‌خواه باز‌خرید کنند که باعث برقراری اعتبار و ثبات در کوسیستم دارایی دیجیتال می‌شود.

https://coiniran.com/?p=37185
دکمه بازگشت به بالا