کوین ایرانایستگاه خبر

۷.۵ میلیون توکن FTM به بایننس منتقل شده است، علت آن چیست؟

بنیاد فانتوم (Fantom)، که نیروی محرکه اصلی این اکوسیستم است، بر اساس داده‌های زنجیره‌ای اخیر، ۷.۵ میلیون توکن FTM را به بایننس منتقل کرده است.

از زمان سقوط LUNA/UST در ماه مه ۲۰۲۲ این اولین بار است که این بنیاد توکن‌هایی را به بایننس منتقل می‌کند. این اقدام می‌تواند سیگنالی باشد که بنیاد فانتوم، قبل از تغییر احتمالی بازار، به دنبال کسب سود است. نقل و انتقال توکن در اوج اتفاق غیرمعمولی نیست چون بنیادها به دنبال کسب نقدینگی و تضمین سود قبل از وقوع روند نزولی در بازارند.

این اتفاق مشابه چیزی است که بنیاد اتریوم در سال ۲۰۲۱ انجام داد. کیف پول فانتوم فاندیشن (Fantom Foundation) 7.5 میلیون دلار FTM (4 میلیون دلار) را به بایننس منتقل کرد. آخرین باری که Fantom Foundation توکن‌های FTM را به بایننس انتقال داد، به دوران سقوط LUNA/UST در ماه مه ۲۰۲۲ برمی‌گردد.

— لانک‌آن‌چین (@lookonchain)

علیرغم انتقال اخیر توکن‌های FTM، این پروژه در بازار عملکرد قیمتی پرقدرتی داشته است و از ابتدای بازگشت به بازار در ژانویه بیش از ۱۶۰ درصد افزایش یافته است. این عملکرد قوی را می توان به تمرکز پروژه برای سرمایه‌گذاری بر راه‌حل‌های لایه ۲ و قدرت کلی بازار آلت‌کوین‌ها نسبت داد.

با این حال، سرمایه‌گذاران باید محتاط باشند، زیرا انتقال اخیر توکن‌های FTM ممکن است نشانه‌ای از این باشد که بنیاد فانتوم معتقد است قیمت این ارز دیجیتال به بالاترین سطح خود رسیده و ممکن است به زودی با تغییر مواجه شود. توجه به این نکته که توکن FTM اخیراً در یک روند صعودی بوده و ممکن است با اصلاح قیمت روبرو شود هم مهم است.

همچنین شایان ذکر است که انتقال اخیر توکن‌ها ممکن است لزوماً نشان‌دهنده چشم‌انداز نزولی برای پروژه نباشد، زیرا بنیادها ممکن است به دلایل مختلف توکن‌ها را منتقل کنند. با این حال، زمان انتقال نشان می‌دهد که بنیاد فانتوم رویکرد محتاطانه‌ای را در پیش گرفته و ممکن است در حالی که قیمت توکن FTM هنوز بالاست، به دنبال تضمین سود باشد.

 

پیشنهاد مطالعه: توکنومیک یا اقتصاد توکنی چیست؟ (Tokenomics) – قسمت اول

 

Source

https://coiniran.com/?p=61131
دکمه بازگشت به بالا