ایستگاه خبر

همکاری Netcents و Visa جهت ارائه روشی برای خرید بیتکوین با کارت اعتباری

شرکت های Netcents و VISA از همکاری خود جهت سهولت خرید مستقیم بیتکوین با استفاده از یک کارت اعتباری خبر دادند.

Netcents یک ارائه دهنده خدمات کیف پول و پردازش کننده پرداخت ها است که محصولات دیجی ارزی را به مشاغل مختلف و افراد معمولی ارائه می کند. این اطلاعیه دقیقا چند ماه پس از یک همکاری مشابه با Mastercard اعلام شد. Netcents در ونکوورِ کانادا قرار دارد اما به ۱۹۴کشور خدمات سپرده ارائه می کند. Netcents بعنوان یک “کسب و کار ارائه دهنده خدمات پولی” در کانادا به ثبت رسیده است.

همکاری Netcents با VISA و Mastercard، این شرکت را به یکی از سرویس های موثر برای خرید ارزهای رمزنگاری شده با پول کلاسیک و از طریق کارت اعتباری تبدیل می کند. این همکاری تاثیرات مثبتی بر روی پلاگین پردازش پرداخت Netcents خواهد داشت. این پلاگین woocommerce به تمام فروشنده ها امکان پذیرش پول های کلاسیک پرداختی از طریق کارت اعتباری را علاوه بر پرداخت های بیتکوینی و اتریومی می دهد.

اگرچه خدمات Netcents یکی از آسان ترین گزینه ها برای تازه واردان است که بتوانند در بازار بیتکوین خرید خود را انجام دهند، اما برخی از طرفداران ارزهای رمزنگاری شده بر این باورند که ادغام کسب و کارهای بیتکوینی و موسسات مالی بزرگ مثل Visa و Mastercard، بسیاری از ارزش های اصلی که پایه و اساس ارزهای رمزنگاری شده است را تحت تاثیر قرار می دهد.

خرید دیجی ارزها از طریق کارت اعتباری، این ارزهای مجازی را از اصول پایه ای که بیتکوبن بر آن ها بنا شده است جدا می کند. بخش خلاقانه بلاکچین که همان دفترکل عمومی و بدون مرکزیت بوده و باعث می شود که تراکنش ها بدون نیاز به واسط به راحتی صورت بپذیرد، به طور کلی با ورود شرکت های صادرکننده کارت های اعتباری به چرخه، کاملا بی فایده و عبث می نماید. از این طریق تراکنش ها بلافاصله وابسته به شرکت های ثالث متمرکز می گردند و شامل هزینه های تراکنشی کمپانی های کارت های اعتباری خواهد شد. این تکنولوژی که برای دور زدن مشکلات شرکت هایی مثل Netcents، Visa یا Mastercard ساخته شده، حالا برای تراکنش های خود وابسته به آن ها خواهد شد.

از آنجا که به نظر می آید رشد اخیر قیمت بیتکوین ادامه دار خواهد بود، حضور بیش از پیش دیجی ارزها در رسانه ها باعث خواهد شد که کشش رو به افزایشی برای انطباق بیتکوین در ساختار اقتصادی معاصر صورت پذیرد که متاسفانه این نحوه ایجاد این انطباق موجب نگرانی افراد فعال در حوزه دیجی ارزها گردیده است.

ابزاری که فکر می شد به عنوان پروژه ای آنارشیستی، خود به خود مایه ی از بین رفتن تسلط موسسات مالی فعلی بر بازار سرمایه گردد، امروزه به صورت گسترده برای افزایش سودآوری همین موسسات مورد استفاده قرار گرفته است. آن چشم انداز انقلابی که پذیرندگان اولیه به عنوان آینده دیجی ارزها می دیدند روز به روز بیشتر محو شده و به سمت انطباق آن با اقتصاد جاری امروزه حرکت می کند. همکاری های مثل همکاری شرکت netcents با صادرکنندگان کارت های اعتباری بزرگ تاثیر مخربی برجایگاه ارزشی و کارایی اصلی دیجی ارز ها گذاشته است.دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.Source & Image via news.bitcoin.com

https://coiniran.com/?p=7220
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x