ایستگاه خبر

اکثر مردم السالوادور خواهان لغو قانون جدید بیت‌کوین هستند!

پس ازآنکه استفاده‌ از بیت‌کوین به‌عنوان پول قانونی از سوی مجلس نمایندگان این کشور تصویب شد، اکنون نظرسنجی جدیدی که توسط موسسه‌ی Public Opinion انجام شده نتایج متفاوتی نشان می‌دهد. طبق این نظرسنجی از هر ۱۰ شهروند السالوادوری ۷ نفر از نمایندگان سیاسی خود خواهان آن هستند که قانون جدید بیت‌کوین را لغو کنند.

نتایج اولیه‌ی این نظرسنجی وسیع که در روز دوم سپتامبر منتشر شد بیانگر آن بود که قانون استفاده از پرداخت‌های محبوب رمزنگاری درواقع از حمایت مردمی برخوردار نیست.

بی‌اعتمادی السالوادوری‌ها نسبت به بیت‌کوین

تصمیم دولت السالوادور برای استفاده از بیت‌کوین به‌عنوان پول قانونی درکنار دلار آمریکا مورد تحسین و شادمانی جامعه‌ی رمزنگاری واقع شده است. برخی از نمایندگان صنعت آمریکا معتقدند که قانون جدید السالوادور سکوی پرتابی برای ادغام بیت‌کوین در سیستم‌های پرداخت سایر کشورها خواهد بود. اما به‌نظر می‌رسد که شهروندان السالوادور ازتغییرات احتمالی قانونی که به‌تازگی تصویب شده است، خشنود نیستند.

اکثر مردم السالوادور خواهان لغو قانون جدید بیت‌کوین هستند!

موسسه‌ی Public Opinion، یک نهاد غیرانتفاعی وابسته به دانشگاه آمریکای مرکزی Simeón Cañas، نتایج تحقیقات گسترده‌ی خود را درخصوص تحلیل نگرانی شهروندان السالوادور منتشر ساخت.

طبق این نظرسنجی ۴۵ درصد از مردم السالوادور معتقدند که مشکلات اصلی کشورشان فقر و بیکاری است. همچنین ۶۷ درصد از آنها مدعی شدند که افزایش پایه‌ حقوق به بهبود وضع موجود کمک نخواهد کرد.

دربخش دیگری از از نظرسنجی، مردم السالوادور به نجیب ابوکیله رتبه‌ی ۷.۶۴ دادند، این شاخص کمترین نمره‌‌ای است که این رییس جمهور ۴۰ ساله از سال ۲۰۱۹ و پیروزی در انتخابات کسب کرده است.

عدم رضایت مردم از ابوکیله مترادف با عدم پشتیبانی آنها از قانون استفاده از بیت‌کوین نیز خواهد بود. این نظرسنجی نشان می‌دهد که از هر ۱۰ شهروند السالوادور ۷ نفر معتقدند که قانون استفاده از بیت‌کوین باید کنسل شود. تقریبا ۲۰ درصد از پاسخ‌دهندگان نیز از نبود اعتماد به بیت‌کوین سخن گفتند.

پیشنهاد مطالعه: بیت‌کوین و نظریه پولی مدرن

Source

https://coiniran.com/?p=47377
دکمه بازگشت به بالا