ایستگاه خبر

بیتکوین به خانواده های ونزوئلایی کمک می ­کند تا گرسنه نمانند

در ۲۴ می یکی از علاقمندان به ارزهای رمزنگاری شده فاش ساخت که چگونه بیتکوین والدین و خواهرش را از تحمل رنج گرسنگی نجات داده است. این فرد که در آمریکا زندگی می کند می گوید خانواده اش در ونزوئلا زندگی می­کنند و در شرایطی که اقتصاد ونزوئلا در در حال فرو ریختن است، بیتکوین این شانس را به آن ها می­دهد که خرید مواد غذایی و پرداخت صورتحساب خود را با بیتکوین انجام دهد

بیتکوین یک خانواده را از گرسنگی نجات می­دهد و به آنها آزادی مالی اعطا می­کند

گزارشات زیادی از اقبال مردم ساکن ونزوئلا به بیتکوین در دست است. بیتکوین به آن ها کمک می­کند از خود در برابر شکست ساختار اقتصادی این کشور محافـظت نمایند. مردم ونزوئلا بواسطه اینکه ارزش پول ملی آنها –بولیوار- به طور محسوسی پایین آمده  و شهروندان برای داد و ستد ناچار به تحمل تورم بالای ۱۸۰۰ درصد هستند، از بیتکوین استفاده کرده اند. آن فرد علاقمند که جزئیات چگونگی کمک بیتکوین به نجات خانواده اش از گرسنگی را فاش ساخت درخواست کرده که به عموم مردم این آگاهی داده شود که بدانند مزیت استفاده از پتانسیل نهفته در دیجی ارزها برای شرایط اینچنینی بیشتر است و این باور اشتباه است که از آن ها در بازار سیاه استفاده می­شود. من میخواهم به شما نشان دهم که پتانسیل بیتکوین چقدر واقعی است و اینکه ارزش آن بسیار فراتر از بازار سیاه است.

این فرد می گوید: «بیتکوین واقعا خانواده مرا از گرسنگی نجات می­دهد و به آنها این آزادی مالی را می­دهد تا در آینده نزدیک مهاجرت کنند( با تشکر از افزایش قیمت بیتکوین و پایداری اش در مقایسه به اقتصاد ونزوئلا). خانواده من عضو اقلیت خوشبختی ست که توانایی کمک رسانی مواد غذایی را در انجمن خود دارد و افزون بر آن می­تواند به کشور دیگری نیز مهاجرت نماید».

شک و تردیدها درباره بیتکوین وقتی که گزینه های دیگری در دسترس نیست

این فرد بیان می­کند که پدرش شغلش را که در زمینه تهویه مطبوع بوده مدتی پیش از دست داده است و همسایگان نزدیکش که حتی از طبقه بالاتری بودند توانایی تهیه مواد غذایی را نداشتند. او شرح می­دهد که بیتکوینی که توسط مجرمین استفاده می­شود فرقی با این نمی­کند که آنها برای کارهای غیرقانونی خود از پول نقد استفاده می­کنند. اگر یک قدم به عقب برگردید درک خواهید کرد که امکان استفاده خوب از بیتکوین بسیار فراتر از بازار سیاه است. در سال ۲۰۱۴ خانواده این فرد به استفاده ازبیتکوین پی بردند اما شک و تردید های بسیاری پیرامون دیجی ارز ها وجود داشت اما بقول او “اما ما چاره دیگری نداشتیم”.

در متن ارسالی همچنین شرح می­دهد که بیتکوین توسط بسیاری از مردم در داد و ستدهای زیرزمینی استفاده می­شود تا آن را با بولیوار یا دلار معاوضه ­کنند تا بتوانند مواد غذایی و مایحتاج خریداری نمایند. علاوه بر آن بعضی از ونزوئلایی ها از بیتکوین در جهت فرصت های داوری (آربیتراژ) به خوبی استفاده می­کنند.

این فرد می گوید:« در حال حاضر من می­توانم یک دلار آمریکا را با حدود ۶۰۰۰ بولیوار تبادل کنم. بعضی از افراد باهوش فهمیده اند که می­توانند یک دلار آمریکا را با برابری ارزش آن توسط بیتکوین برای ۴۵۰۰ بولیوار تبادل نموده و ۱۵۰۰ از آن را سود ببرند. از این پول برای خرید کالاها و واردات از شهرهای مرزی کلمبیا استفاده می­کنند.»

کشورهای دیگری نیز ممکن است با این دشواری های اقتصادی مواجه شوند

متن جالب دیگری نیز از سوی یک مرد جوان توسط انجمن دیجی ارز دریافت شد مبنی بر اینکه چگونه بیتکوین خانواده او را نیز نجات داده است. بعلاوه تعداد دیگری از ونزوئلایی ها پی بردند که چگونه بیتکوین به آنها و روش هایشان برای تبادل بیتکوین به بولیوار یا دلار آمریکا کمک می­کرد.

 

افزون بر آن، تعدادی از اشخاص در آمریکا و نواحی دیگر گفتند که مردم کشورهای غنی نباید فکر کنند که وضعیت اسفبار اقتصادی ونزوئلا برای آنها اتفاق نخواهد افتاد. به عقیده آنها ونزوئلا، یونان و خیلی از مناطقی که واحد پول مرکزی دارند و یا پول را دستکاری می­کنند می­توانند به سادگی در معرض سقوط اقتصادی قرار گیرند.دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.Source & Image via news.bitcoin.com

https://coiniran.com/?p=6524
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x