سرمایه‌گذاران - کوین ایران
مهدی اسدی | 2021.01.18

شصت‌وپنج درصد سرمایه‌گذاران بیت‌کوین‌های خود را در قیمت ۱۰۰هزار دلار می‌فروشند!

بازار رمزارزها در چندین ماه گذشته دستاوردهای چشمگیری از جمله بالاترین قیمت برای بیت کوین و چندین توکن دیگر، داشته است. در همین راستا، چند تحلیلگر رمزارز نظرسنجی‌های توییتر را آغاز کردند تا از جامعه کریپتو  و سرمایه‌گذاران بپرسند چه زمانی قصد دارند کوین‌های خود را بفروشند و سود کسب کنند.

در اوج بعدی BTC چقدر از سکه‌های خود را می‌فروشید؟
بیت کوین از اوایل ماه اکتبر چهار برابر شده بود، وقتی که ارزش بازار 10 هزار دلاری را تجربه کرد و به بالاترین قیمت 42000 دلار رسید. با این همه بیت کوین در سال 2021 فقط حدود 10 درصد رشد داشته است.

جاش راجر، تحلیلگر مطرح رمزارزها، در توییتر خود از سرمایه‌گذاران بیت کوین‌ سؤال کرد: «قصد دارید چه مقدار بیت کوین از دارایی های خود را در اوج بعدی بفروشید؟»

جالب توجه است، پاسخی که بیشترین آراء را به خود اختصاص داده است (34.4٪) نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران قصد دارند، اگر نه همه، اما بیشتر  بیت کوین‌های را در صورت اوج قیمت بعدی، بفروشند.

با این حال، شایان ذکر است که درصد بسیار نزدیک (31.6٪) گفته‌اند که کمتر از 25٪  BTCها را می‌فروشند.

در حالی که برخی اظهارنظرها نشان می‌داد که بسیاری از سرمایه‌گذاران قصد دارند سکه‌های خود را حتی پس از اوج بعدی نگه دارند، اما برخی دیگر اظهار داشتند که هر چرخه اصلاح و اوج دیگری دارد. در نتیجه، آنها حتی به سختگیرترین HODLers نیز توصیه کردند که در برخی موارد سود را در نظر بگیرند.

با چه قیمتی می فروشید؟
نظرسنجی دیگری که توسط تحلیلگر مشهور Filb Filb آغاز شد، در مورد اهداف قیمتی سرمایه‌گذاران BTC بود.

«کدام محدوده قیمت اول باعث می شود شما در مورد فروش مقداری بیت کوین فکر جدی کنید؟»

اکثر شرکت‌کنندگان خاطرنشان کردند که وقتی قیمت دارایی به یک قلمرو شش‌رقمی برسد، به فروش بیت کوین فکر می‌کنند. بیش از 40٪ این کار را با قیمت‌هایی از 100،000 تا 300،000 $ انجام می‌دهند، در حالی که 26.3٪ منتظر دیدن BTC فراتر از 300،000 $ هستند.

 

Source