ایستگاه خبر

همکاری IBM با دانشگاه ملی سنگاپور برای آموزش بلاکچین به دانشجویان

NUS (دانشگاه ملی سنگاپور) بزرگترین دانشگاه این کشور است که در زمینه توسعه مدل های آموزشی فناوری بلاکچین با IBM همکاری می کند.
از اوایل ژانویه ۲۰۱۸، دانشجویان در دانشکده computing (محاسبات) می توانند انتظار داشته باشند که آموزش هایی که در زمینه فناوری های مالی می بینند، بر فناوری های بلاکچین و دفترکل توزیع شده تمرکز داشته باشد.
جزییات گزارشات این روزها نشان از آن دارد که اعضای هیئت علمی این دانشگاه با محققان IBM از ICBI (مرکز نوآوری های بلاکچینی IBM) جهت توسعه ماژول های برنامه آموزشی همکاری می کنند. در این برنامه آموزشی اصول اولیه فناوری بلاکچین و موارد متنوع استفاده از آن در حوزه ارزهای دیجیتالی تا مدیریت زنجیره تامین و برنامه های تجاری مانند بانکداری به دانشجویان آموزش داده خواهد شد .
قابل ذکر است که این موارد توسط اساتید دانشکده NUS و پرسنل ICBM به دانشجویان آموزش  داده خواهد شد.برای ارائه محتوای دوره از Hyperledger Fabric، یک نرم افزار مالی توسعه یافته توسط کمپانی Linux،  استفاده می شود.
این نرم افزار همچنین برای تحقیق و یادگیری محققان در دانشگاه در دسترس خواهد بود.
برای ماژول ها، IBM پشتیبانی از این فناوری را با امکان ایجاد دسترسی به framework بلاکچینی Hyperledger Fabric از طریق پلتفرم ابری خود فراهم می کند.
Robert Morris معاون رییس Global Labs در موسسه تحقیقاتی Research IBM می گوید:«بلاکچین یکی از فناوری های تاثیرگذار در بسیاری از صنایع از جمله خدمات مالی، تجارت، بهداشت و درمان و زنجیره تامین است. این همکاری با دانشکده محاسبات NUS به آماده سازی نیروی کار آینده که با بلاکچین آشنایی دارند و آماده ی استفاده، بهبود و خلاقیت در آن هستند کمک می کند. این ویژگی های نام برده شده مواردی ست که سنگاپور برای رسیدن به چشم انداز خود جهت تبدیل شدن به مرکز اقتصادی هوشمند (Smart Financial Center) و ملیتی هوشمند به ان ها نیاز دارد.
IBM راه اندازی مرکز نوآوری بلاکچین خود در سنگاپور در اواسط سال ۲۰۱۶ انجام داد و این کار را با پشتوانه مقامات مالی سنگاپور (بانک مرکزی سنگاپور) و هیئت توسعه اقتصادی این کشور انجام داد. قابل ذکر است IBM نیز با مقامات بندر سنگاپور که یکی از بزرگترین بنادر حمل و نقل  در جهان است تیمی را جهت به کارگیری راه حل های بلاکچینی برای تشکیل داده است.
در عین حال، موقعیت جغرافیایی سنگاپور به عنوان دروازه ورود به جنوب شرقی آسیا و سابقه آن در پیش قدم شدن در استفاده از فناوری ها، این کشور را به یک قطب فین-تک تبدیل می کند.دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.Source via cryptocoinsnews

Image via todayonline

https://coiniran.com/?p=6046
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x