ایستگاه خبر

ابزاری که می تواند روند کار با بیتکوین را برای بانک ها تسهیل کند

ارائه دهنده سرویس هوشمند بیتکوین Elliptic با همکاری بانک کالیفرنیایی Silvergate در حال توسعه برنامه ای هستند که اقدامات خلافکارانه احتمالی در دفتر کل بیتکوین را بررسی کرده و نمایش می دهد.

این تلاش ها جهت کمک به بانک ها برای بررسی و ارزیابی مشتریان کسب و کارهای بیتکوینی در آینده است. زمانی که بحث مشتری جدیدی که در فضای بیتکوین فعالیت دارد پیش می آید، معمولا برای بانک ها خطرات مرتبط با آن بسیار مهم تر از سود بالقوه ای است که می توانند از آن کسب کنند.
James Smith مدیر عامل Elliptic می گوید:« بانک هایی که با شرکت های بیتکوینی کار می کنند نسبت به این موضوع که تا چه اندازه نقش مهمی در کاهش ریسک های مرتبط با تراکنش های بیتکوینی دارند نگاه دقیقی ندارند.»
نرم افزار Elliptic این امکان را به موسسه های مالی می دهد که رویکرد بسیار موثرتری برای بررسی کسب و کارهای بیتکوینی در تطابق با ملزومات شناخت مشتری، قوانین ضد پولشویی و حفظ اطلاعات محرمانه بانکی داشته باشند.
این برنامه به بانک ها کمک می کند تا فعالیت های مشکوک بیتکوینی را شناسایی کنند و به آنها امکان آن را می دهد که هزینه های ریسک شناخت مشتریان فعلی و بالقوه خود را کاهش دهند؛ این در حالی ست که می توانند به رگولاتورها نشان دهند که سپرهای دفاعی محکمی در داخل دارند که از طریق آن افراد خرابکار را شناسایی و هرس می کنند.
Smith می گوید:«از نظر ما این یک قدم بزرگ به جلو از لحاظ ارتقای استاندارد، انطباق و ارتقای سطح  کاهش ریسک در این صنعت است و در نهایت قدمی در راه ایجاد فرصتی برای بانکSilvergate  جهت همکاری بیشتر با کسب و کارهای بیتکوینی است.»

پوشش نقره ای

زمانی که صحبت از بیتکوین می شود، Silvergate یکی از استثناعات قوانین در دنیای بانکداری است. در حال حاظر این بانک به بیش از سی شرکت مرتبط با بیتکوین از جمله صرافی ها، سرمایه گذاران شرکتی، استخراج کنندگان و توسعه دهندگان نرم افزار خدمات مالی ارائه می کند.
کسانی که در این پروژه دخیل هستند بر این باورند که شفافیت و دید بیشتر می تواند به بانک ها کمک بیشتری کند، چرا که در حال حاضر بانک ها مسئول مشتری های مشتریان خود نیز هستند.
مبحث دیگری که بین Silvergate و Elliptic مطرح شد این بود که به وسیله این پلتفرم، موسسات می توانند هر گونه فعالیت داخلی مشکوکی ازسمت مشتریان را شناسایی کرده و به این ترتیب مدیریت بهتری جهت شناسایی مشتریان خود داشته باشند.
Ben Reynolds معاون بخش توسعه کسب و کار و بانکداری دیجیتالی بانک Silvergate گفت:«ما به دنبال این هستیم که رفتار و عملکرد یک مشتری در طول زمان را ببینیم و آن را به عنوان نشانه ای در رابطه با اینکه آیا فضای کنترل داخلی آن ها در حال قوی تر شدن هست یا خیر در نظر بگیریم».

مانند سایر محصولات ضد پولشویی Elliptic، این پلتفرم هر تراکنش بلاکچین را برای هرگونه ارتباطات احتمالی به فعالیتهای مشکوک نمایش می دهد و سپس به هرکدام امتیازی طبق میزان خطرشان می دهد.

تلاش در جهت انجام اقدام مجرمانه

تلاش ها جهت جدا کردن کاربران “خوب” بیتکوین از نمونه های “بد” آن، با مقاومت هایی از طرف برخی عملکردهای جامعه بیتکوین مواجه شده است.  Elliptic و  Silvergate تاکید کردند که هدف آن ها وارد شدن به جزییات کارهای مشتریان نیست، بلکه هدف شناخت کلی مشتریانی ست که سعی در حذف فعالیتهای مشکوک خود دارند.
Smith می گوید:« چیزی که آن ها می خواهند بدانند این است که چند درصد از تراکنش های یک کسب و کار مشکوک ارزیابی شده است؟ آیا گذر زمان تغییری در روند آن ایجاد کرده است؟ آیا اینطور به نظر می رسد که آنها سعی در بهبود وضعیت کنترل خود دارند؟»

Reynolds می گوید:« مهمترین نکته در مورد این نرم افزار این ست که به صورت همه جانبه ریسک مدیریتی بانک Silvergate را کاهش خواهد داد.»

او در ادامه می گوید با اینکه هیچگونه مسئولیت و وظیفه ای نسبت به اجرای چنین برنامه ای ندارد، اما آن را برای اثبات حقانیت، اعتبار و پایداری صنعت بیتکوین و کنار زدن تفکرات منفی انجام می دهد.

Smith  اینگونه نتیجه گیری می کند: «با این دریچه وسیع از بینش، آن ها قادر به درک این موضوع خواهند بود که این شرکت ها تا چه اندازه در مدیریت ریسک موثر بوده اند و بنابراین برای دادن خدمات بانکی به آنها راحت تر وارد عمل خواهند شد.»دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.Source & Image via coindesk

https://coiniran.com/?p=5805
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x