ایستگاه خبر

سیستم بعدی پرداختی بانک های انگلیس با بلاکچین سازگار خواهد بود

رییس بانک مرکزی انگلیس اعلام کرده که نسخه بعدی پرداخت های اصلی بین بانکی انگلیس با دفترکل توزیع شده که به عنوان بلاکچین شناخته می شود سازگار خواهد بود.

آقای Mark Carney رییس این بانک در کنفرانس بین المللی فین تک امسال در لندن سخنرانی کرده است. این مقام تایید کرده که توسعه نسخه بعدی شامل دفترکلی بر پایه Proof-of-concept می شود تا بتوان از پتانسیل های دفترکل توزیع شده استفاده کرد.

در ماه سپتامبر بانک مرکزی انگلیس مقاله ای منتشر کرد که طی آن از تلاش برای کشف و دستیابی به پیشرفت هایی در نسل بعدی سیستم تسویه حساب در زمان واقعی، با استفاده از فناوری بلاکچین سخن می گفت.

در سخنرانی خود، Carney به پتانسیل فناوری دفترکل توزیع شده برای ایجاد انقلابی در روند اصلی بانکداری اشاره کرد. او می گوید

فناوری های جدید می توانند کل روند بانکداری را تغییر دهند. به طور خاص، فناوری دفترکل توزیع شده (بلاکچین) می تواند دستاوردهای قابل توجهی در دقت، بهره وری و امنیت داشته باشد. همچنین می تواند باعث ذخیره میلیاردها پوند از سرمایه بانکی شود و باعث بهبود انعطاف پذیری سیستم های بانکداری شود.

او در ادامه اضافه می کند که:«ما هم همراه با مشارکت کنندگان خصوصی بازار و شرکت های فناوری محور، عضوی از Hyperledger هستیم و نسل بعدی بانکداری خود را با امکان تسویه حساب از طریق دفترکل امکان پذیر خواهیم کرد.»

قبلا نیز دیوید کامرون، نخست وزیر سابق انگلیس فناوری بلاکچین را تحسین کرده و اعلام داشته که این فناوری می تواند در کاربردهای مالی و بانکداری مورد استفاده قرار بگیرد.

بانک مرکزی انگلیس در اوایل سال جاری به Hyperledger بلاکچین متن باز لینوکس پیوست. این بانک یکی از صدها شرکت، بانک، کارخانه اتومبیل سازی، موسسه های مالی، شرکت های طرفدار محیط زیست و سایر شرکت ها است که در راستای همکاری و استفاده از بلاکچین برای توسعه صنایع مختلف به این بلاکچین پیوسته اند.دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.Source & Images via cryptocoinsnews , postofficeshop

https://coiniran.com/?p=5485
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x