ایستگاه خبر

بزرگ‌ترین تراکنش‌های رمزارزی در تمام دوران: سوزانده شدن 410 تریلیون توکن شیب (SHIB) توسط ویتالیک بوترین

کانر گروگان، یکی از مدیران کوین‌بیس، اخیراً در توییتر فهرستی از گران‌ترین و بزرگ‌ترین تراکنش‌های رمزارزی زنجیره‌ای که از آن‌ها اطلاع داشت، ارائه کرد. طبق فهرستی که او ارائه کرد، جابجایی 4.4 میلیارد دلاری شبکه اتریوم بین کیف پول‌های بایننس در 7 می 2022 رتبه اول را به خود اختصاص داد.

این فهرست شامل تراکنش‌های رمزارزی برای سوزاندن توکن‌ها نمی‌شود. اگر قرار بود توکن‌سوزی‌ها را حساب کنم سوزانده شدن 7 میلیارد دلار شیب (SHIB) احتمالاً رتبه اول تمام دوران بود.

— کانر (@jconorgrogan) 26 مارس 2023

انتقال 1.94 میلیارد دلاری بایننس به کیف‌پول سرد در 22 فوریه در رتبه دوم بزرگترین تراکنش‌های رمزارزی قرار دارد. در ژوئن 2018، جاستین سان، بنیانگذار ترون، با انتقال مبلغ 1.46 میلیارد دلار را به صرافی هوآبی مقام چهارم را به خود اختصاص داد. سپس در آوریل 2020، 1.1 میلیارد دلار بیت کوین از بیت‌فینکس برای پر کردن کیف پول داغ صرافی منتقل شد. از جمله این تراکنش‌های قابل توجه، می‌توان به انتقال 65.53 میلیون دلار XRP ازبیت‌سو (Bitso) به بیت‌هامب (Bithumb) اشاره کرد.

در حالی که همه این تراکنش‌ها جایگاهی در تاریخ دارند، هیچ کدام در مقایسه با سوراندن ۴۱۰ تریلیون شیبا اینو، توسط خالق اتریوم، ویتالیک بوترین، قابل توجه نیستند.

کانر گروگان گفت اگر تراکنش‌های رمزارزی مربوط به سوزاندن آدرس‌ها در نظر گرفته شود، 7 میلیارد دلار ویتالیک بوترین می‌تواند بزرگترین جابجایی کریپتو در تمام دوران باشد. این حتی از انتقال 4.4 میلیارد دلاری اتر بین کیف پول‌های بایننس نیز فراتر می‌رود.

گروگان همچنین می‌گوید 13 میلیارد دلار BETH سوخته شده در 7 ژوئن 2022 را به دلیل عدم شفافیت تراکنش، در این فهرستی لحاظ نکرده است.

در صدر بزرگترین تراکنش‌های رمزارزی : سوزاندن 410 تریلیون توسط شیب ویتالیک بوترین

در ماه مه 2021، ویتالیک بوترین، یکی از خالقان اتریوم، 90 درصد از دارایی‌های شیب خود را که در مجموع حدود 7 میلیارد دلار بود، سوزاند و گفت که نمی خواهد قدرتی از این نوع داشته باشد. سازندگان شیب نیمی از کل عرضه شیب را به بوترین هدیه داده بودند. او هم بیش از 410 تریلیون توکن در یک تراکنش به یک آدرس بلاکچین بی‌استفاده ارسال و آن‌ها را از گردش خارج کرد. 10 درصد باقیمانده برای اهداف خیریه توسط سازنده اتریوم در نظر گرفته شده است.

 

پیشنهاد مطالعه: توکن‌ سوزی (Token Burning) یا سوزاندن توکن به چه معناست؟

 

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا