ایستگاه خبر

۴۰۰ میلیون دلار اتریوم در طرح بروزرسانی EIP-1559 سوزانده شد

با اجرایی شدن طرح بهبود شبکه‌ی EIP-1559 تاکنون بیش از ۴۰۰ میلیون دلار اتریوم سوزانده شده است. این بروزرسانی با سوزاندن توکن‌ها کارمزد تراکنش‌ها را از بین برده و چیزی دراختیار ماینرها قرار نمی‌دهد. تقریبا در هرساعت ۲۰۰ اتریوم (معادل ۶۴۳ هزار دلار) توسط EIP-1559 سوزانده می‌شود.

این اتفاق در ساعت ۱۰ صبح یک‌شنبه به‌وقت جهانی (UTC) و با حذف ۱۲۴۸۶۵ واحد اتریوم از بلاک‌چین، رخ داد. طرح بروزرسانی EIP-1559 از ۵ آگوست (۱۴ مرداد) فعالیت‌اش را آغاز نمود. هدف اصلی این طرح حفظ ثبات کارمزدهای پرنوسان تراکنش‌ها و تسریع مهاجرت به شبکه‌ی اتریوم ۲.۰ است.

EIP-1559 و چشم‌انداز اتریوم

EIP-1559 بزرگ‌ترین توکن‌سوزی خود را در ۲۷ آگوست (۵ شهریور) و با حذف ۱۱۱۷۶ واحد اتریوم (معادل ۳۵.۸ میلیون دلار) از چرخه‌ی معاملات انجام داد. این رویداد با اوج‌گیری هزینه‌ی گس همزمان بود، به‌طوری که میانگین کارمزد تراکنش‌ها تا ۳۸.۳ دلار نیز شدت گرفت.

400 میلیون دلار اتریوم در طرح بروزرسانی EIP-1559 سوزانده شد

طرح بهبود شبکه‌ی EIP-1559 با حذف کارمزد تراکنش‌ها، پاداش ماینرها را ازبین برده و سود استخراج از طریق شبکه‌ی اتریوم ۱.۰ را بسیار کم کرده است. اگر کاربران مایل به تسریع اجرای تراکنش‌ها باشند، باید به‌دلخواه به ماینرها هزینه‌ی لازم را پرداخت نمایند.

با آغاز به‌کار اتریوم ۲.۰، ماینرها کاملا از شبکه حذف خواهند شد و جای خود را به «اعتبارسنج‌ها» در یک سازوکار اثبات سهام (PoS) خواهند داد. بلاک‌چین اتریوم قصد دارد تا پایان سال جاری یا اوایل سال جدید میلادی به این مهم دست یابد.

نحوه‌ی اجرای تراکنش‌ها در شبکه‌ی اتریوم ۲.۰ کاملا متحول خواهد شد. در شبکه‌ی اثبات کار (PoW) فعلی، به ماینرهایی که سخت‌افزار قوی‌تری داشته‌ باشند برای تایید تراکنش‌ها پاداش‌ تعلق می‌گیرد. اما در شبکه‌ی اثبات سهام یا اتریوم ۲.۰، اعتبارسنج‌هایی که بیشترین تعداد اتریوم را در شبکه استیک یا انباشت کرده باشند، حق تایید تراکنش‌ها را خواهند داشت. بنیاد اتریوم پیش‌بینی کرده است که اتریوم ۲.۰ بیش از ۹۹.۵ درصد با محیط زیست سازگار باشد.

پیشنهاد مطالعه: الگوریتم اثبات انجام کار در مقابل اثبات سهام، براستی کدامیک مناسب‌تر است

Source

https://coiniran.com/?p=47261
دکمه بازگشت به بالا