ایستگاه خبر

بانک مرکزی هلند: ثبت شرکت‌های خدمات رمزارز برای اجرای ۵AMLD

بانک مرکزی هلند (DNB) به‌طور جدی شروع به ثبت شرکت‌ها برای ارائهٔ خدمات رمزارز کرده است. در نتیجهٔ اجرای پنجمین بخشنامهٔ مبارزه با پولشویی اتحادیه اروپا (۵AMLD)، ارائه‌دهندگان خدمات صرافی و مبادله‌ای بین رمزارزها و ارزهای فیات و ارائه‌دهندگان کیف پول‌های حفاظتی، باید برای ثبتنام در بانک مرکزی اقدام کنند. آن‌ها باید موافقت‌شان را با الزامات قانون پولشویی و تامین مالی تروریسم (جلوگیری) و قانون تحریم‌های ۱۹۷۷ نشان دهند.

اجرای ۵AMLD از ۲۱ می در هلند اجرا شده است. از آن زمان ارائه‌دهندگان خدمات رمزارز فقط در صورتی می‌توانند فعالیت هایشان را ادامه دهند که در بانک مرکزی ثبت عمومی شوند.

سخنگوی بانک مرکزی هلند به خبرگزاری news.Bitcoin.com گفت که ما تاکنون ۳۹ درخواست دریافت کرده‌ایم. بنابه ثبت عمومی در وب‌سایت بانک مرکزی هلند، به چهار شرکت برای ارائهٔ سرویس‌های رمزارز اجازه ثبت داده شده است. این چهار شرکت عبارتند از ۲۵۲۵ Ventures، Amdax، Blox، Phoenix Payments.

شرکت ۲۵۲۵ Ventures همچنین تحت نام‌های تجاری Litepay، Lightpaid، Lightbit، Litewallet، Litedeal و Litebit نیز فعالیت می‌کند. Phoenix Payments هم با عنوان Anycoin Direct فعالیت دارد.

شرکت‌هایی که پیش از ۲۱ می، خدمات رمزارز ارائه می‌دادند و قبل از این تاریخ درخواست ثبتنام کرده‌ بودند، می‌توانند حین انجام مراحل ثبتنام همچنان به فعالیت‌های رمزارزی خود ادامه دهند.

بانک مرکزی هلند فقط بر انطباق با قانون پولشویی و تامین مالی ترورسیم و قانون تحریم‌های ۱۹۷۷ نظارت می‌کند و شرکت‌های ثبت‌شده تحت نظارت احتیاطی این بانک و یا نظارت بر عملکرد نیستند. این بدان معناست که ریسک‌های مالی تجاری کنترل نمی‌شوند و هیچ حمایت مالی خاصی از مشتریان نمی‌شود.

Source

https://coiniran.com/?p=41905
دکمه بازگشت به بالا