مقالات عمومی

سه ویژگی که لازمه‌ ی هر نشریه مبادلاتی رمز ارز است

تغییر از وضعیت خوب به وضعیت عالی، بررسی نحوه اجرای ترید و شرایط جوّی؛ سه ویژگی که لازمه‌ی هر نشریه مبادلاتی رمز ارز ها است

یکی از مهمترین ویژگی های یک نشریه مبادلاتی، جداسازی افراد تازه کار از افراد حرفه ای است. نشریات ترید، برای رهگیری و بررسی دلایل هر ترید به وجود آمده اند. این نشریات می توانند از طریق نقد موشکافانه و بررسی روند تصمیم گیری به تریدر ها کمک کنند. با کوین ایران همراه باشید.

در بیشتر مواقع، شرکت های بزرگ مبادلاتی از تحلیل گران خود می خواهند که مطالب و دلایل خود در استفاده از تحلیل تکنیکال را بازگو کنند.

شناسایی الگو در تکنیک های ترید با برجسته کردن نقاط ضعف در نحوه قضاوت تریدرها، در نهایت به ضرر آنها ختم می شود. هدف از ایجاد چنین مسیری، شفافیت و عدالت است که نهایتا در عملکرد یک تریدر حرفه ای انعکاس می یابد.

LIVE CoinMarketCap Spreadsheet

تغییر از وضعیت خوب به وضعیت عالی

هر چه این اطلاعات را بیشتر بنویسید و ثبت کنید، آنها را ساده تر به خاطر خواهید آورد. همچنین قابلیت حذف موارد ناخواسته از یافته های خود را افزایش می دهید. این نکات در مواقعی که مبادلات سالانه را جهت شکل دهی به ذهنیت خود، بررسی می کنید نیز صادق است. این مسیر با کسب سودهای اندک و کاهش اشتباهات فردی همراه خواهد بود. بنابراین نکته اول، به کارگیری رویکرد ذهنی خود در نشریه است. می توانید دلیل احساسی انتخاب خود را به صورت مشهود بیان کنید. اگر نمی توانید به انتخاب خود به اندازه کافی مطمئن  باشید، می توانید آن را به عنوان یک استراتژی و تکنیکی به کار ببرید که به آن اطمینان ندارید.

بیشتر بخوانید: تریدر ها بخوانند: باز-تعریف مدیر BitKan از ارزش رمز ارز ها

به عنوان مثال وضعیت را این گونه در نظر بگیرید که روز دوشنبه وارد مبادله (خرید با ۱۰ درصد از موجودی خود) شده  و در بخش برداشت ذهنی خود این طور نوشته اید که: “نامشخص/ریسک زیاد/شیب صعودی خطرناک”

روز جمعه ۳۰ درصد از موجودی حساب خود را از دست می دهید.

با برگشت به نشریه مبادلات، در می یابید که کجای کار اشتباه بوده است. در آغاز کار شما ۱۰ درصد از کل موجودی خود را در یک ترید پر خطر سرمایه گذاری کرده اید. تریدر های باتجربه، قسمت های پرخطر را با شرط بندی کوچک خود می آزمایند و معمولا میزان ریسک خود را در کمترین حالت ممکن قرار می دهند. ساده بگویم، نشریه‌ی تریدینگ شما مثل آینه ای است که در آن انعکاس وفور اقدامات غیر معقول و کاستی‌ها در رعایت قوانین مدیریتی را خواهید دید.

کافی ست از خود بپرسید: “آیا به اندازه کافی از انتخاب خود اطمینان دارم و قواعد درستی را در پیش گرفته ام؟” ممارست در ثبت عملکرد خود، با تقویت استراتژی و یافتن سبک درست ترید رابطه مستقیم دارد.

بررسی نحوه اجرای ترید

نحوه اجرای ترید دومین اصلی ست که به آن نیاز خواهیم داشت. ممکن است تعیین نقاط ورود و خروج، حجم، زمان، تعیین حد ضرر و میزان سود و زیان توسط یک نشریه مبادلاتی، در نگاه اول کمی واضح به نظر برسد.

هر چند اغلب اوقات ویژگی تکنیکی ترید فراموش می شود که این ویژگی نقش حیاتی در اجرای ترید دارد. فرض کنیم ایده شما جواب داده و قواعد تعیین شده توسط شما قادر به جداسازی بخش احساسی (مثلا اختصاص تمام سرمایه در یک ترید مشخص برا ی کسب بهترین نتیجه) از عدم انجام هر کاری شده است. بنابراین دلیل اصلی ترید شما به عنوان مهمترین موضوعی مطرح است که در جایگاه اول عنوان می شود.

از منظر تکنیکال بعد از آن که به اندازه کافی از پایان روند صعودی مارکت اطمینان حاصل کردید، می توانید نقطه نظرات کلیدی و مهم خود را (که از وقوع آن به حد کافی مطمئن هستید) برجسته کنید. در حالی که سایر بخش های نوشتار، نیاز به اصلاح داشته و ممکن است باعث ضرر شما شود.

از دیدگاه فاندامنتال، می توانید از مهمترین اخبار و اطلاعات، انتصابات و تغییر و تحولات مدیران شرکت ها برای تاثیرگذاری در قیمت سهام یک شرکت به خصوص استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: آنالیز قیمت رمز ارز های بیت کوین (BTC)، ریپل (XRP) و اتریوم (ETH)

“شرایط جوّی” چیست؟

به قسمت سوم و بخش “شرایط جوّی” رسیدیم. این قسمت، اوضاع کنونی مارکت را در زمان ورود شما به یک بازار مشخص، به دقت روشن می سازد. اهمیت این بخش در این است که می توانید بدون در نظر گرفتن شرایط جوّیِ مارکت، فعالیت خود را آغاز کنید. اگر مبادلاتِ روز هایی را به تصویر می‌ کشید که به اندازه کافی از ترید در آن روز اطمینان حاصل کرده اید؛ به معنای واقعی بدون واهمه، آن را به روی کاغذ بیاورید و به شکل واضح نشان دهید که چه اتفاقی در آن روز های به خصوص افتاد. اگر بیش از ۲ تا ۴ بار در روز های نامعینی در طول ۱ ماه ترید می کنید، بهتر است آن مارکت به خصوص را فراموش کنید و یا اینکه ریسک خود را بر اساس کمترین میزان رشد و یا نقطه معکوس آن در ردیف مجاور مجددا بازسازی کنید.

به خاطر داشته باشید: مهمترین نبردی که در پیش خواهید داشت، نبرد با خود است. یک نشریه مبادلاتی، ابزاری ارزشمند در دستان شماست که می تواند توضیحی برای اشتباهات شما داشته باشد، و البته برای حذف تناقضات سبک ترید خود، راهی طولانی را باید طی کنید.

نویسنده ی “روانشناسی مبادلات: ابزار ها و تکنیک ها جهت مرور مارکت” می گوید:

 نشریه، یک طرح یا برنامه ی تجاریست. برنامه ای که اگر درست و با اعتقاد راسخ اجرا گردد، می‌تواند نمایانگر این شود که در هر تلاشی، پیروزی و شکست چقدر می‌توانند متفاوت باشند.

توجه!
مطالب صرفا برای اهداف خبری و آموزشی ارائه می شوند و نباید به عنوان مشاوره ی تجاری از طرف کوین ایران و نویسندگانش مورد استفاده قرار گیرند.

Source & Image
https://coiniran.com/?p=27986
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x