ایستگاه خبر

سه دلیلی که یک نهنگ نمی‌توانسته قیمت بیت کوین را به ۲۰ هزار دلار برساند

مدیرعامل شرکت پرداخت Circle ادعا می‌کند افزایش قیمت بیت کوین (BTC) در واکنش به مطالعه‌ای که ادعا می‌کند افزایش قیمت بیت کوین تا ۲۰ هزار دلار در سال ۲۰۱۷ بخاطر معامله‌ی یک نهنگ بود گفت، این محققان نتوانسته‌اند ساز و کار صرافی‌های رمز ارز را درک کنند. این یافته‌ها اکنون بخشی از دادخواست ۱.۴ تریلیون دلاری برعلیه تتر (USDT) است و محققان معتقدند عرضه تتر در آن زمان منجر به جهش قیمت بیت کوین بوده است.

وی گفت: «صرافی‌ها وجوه کاربران را از تمام کیف پول‌های مختلف جمع کرده و یکجا نگهداری می‌کنند و این ادعا که یک کیف پول واحد جریان‌ساز شده بی‌معنیست.»

Bruce Fenton، مدیر اجرایی سابق بنیاد بیت کوین نیز گفت:«به نظرمی‌رسد کل فرضیه یک سوء‌تفاهم درمورد چگونگی عملکرد رمز ارزهای پایدار و بازارها باشد.»

در دسامبر ۲۰۱۷ کل سرمایه بازار تتر حدود یک میلیارد دلار بود. در حال حاضر ارزش بازار تتر تقریبا چهار برابر شده ولی قیمت بیت کوین تقریبا ۵۰٪ کمتر شده است. بنابراین به نظر نمی‌رسد عرضه تتر بیشتر به معنی قیمت بالاتر برای بیت کوین باشد.

Elaine Ou، یکی از تحلیلگران بلومبرگ معتقد است صرافی‌های چینی در آن زمان آمادگی ممنوعیت معامله رمز ارزها در این کشور را نداشتند. درحالیکه چینی‌ها مقدار زیادی بیت کوین با یوان خریده بودند، پس ممنوعیت معامله بیت کوین با یوان مجبور شدند از تتر در صرافی‌های خارجی استفاده کنند و تقاضا برای این رمز ارز پایدار بالا رفت.

به نظر می‌رسد اکثر تحلیلگران موافقند که افزایش قیمت بیت کوین به دلیل معاملات یک نهنگ ایده‌ای غیرواقعی است.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=34593
دکمه بازگشت به بالا