ایستگاه خبر

سه دلیل برای افت قیمت بیت کوین به زیر ده هزار دلار

ترکیبی از سیاست‌های پولی انعطاف‌پذیر بانک‌های مرکزی و هزینه‌های هنگفت دولت‌ها کاتالیزور بالقوه‌ای برای افزایش قیمت فورانی بیت کوین در سال ۲۰۲۰ بوده است. چشم‌انداز نزولی پول‌، بسیاری را وادار کرده است که برای سرمایه‌گذاری در بازار، رمزارزهای پیشرو در جهان را مدنظر قرار دهند. در نتیجه، BTC / USD فقط در مدت ۵ ماه از ۳۸۵۸ دلار جهش کرد و به ۱۰،۵۰۰ رسید.
با این وجود، همان کاتالیزورها اکنون نشانه‌های برعکسی دارند. به ویژه در این هفته، سرمایه‌گذاران با ایده بهبود اقتصادی ایالات متحده بدون حمایت‌های مالی اضافی سرگرم بوده‌اند. نتیجه، یک روند اصلاحی BTC / USD است و اکنون بیت کوین حدود ۱۸ درصد از بالاترین سطح سال گذشته معامله می‌شود.
چشم‌انداز بهبود در تولید و مشاغل، بیت کوین را در یک بازه کوتاه مدت در روند نزولی قرار داده است. اکنون سه دلیل وجود دارد که افت قیمت بیت کوین به زیر ده هزار دلار را محتمل می‌کند.

شماره ۱ دلار سرسخت
خیلی‌ها معتقد نبودند که دلار آمریکا با سقوط به پایین‌ترین سطح خود در دو سال اخیر، به زودی بهبود بیابد. اما علی رغم فشارهای فدرال رزرو در پایین نگه داشتن نرخ بهره و تورم، دلار آمریکا بازگشت خوبی داشت.
با اصلاح دارایی‌های پرریسک بیش از حد خریداری شده، درخواست برای دلار آمریکا دوباره مطرح شد. به عنوان مثال، بازار سهام ایالات متحده در پنجشنبه ماه ژوئن مهمترین افت یک روزه خود را ثبت کرد.
در نتیجه، Nasdaq هفته گذشته ۱.۱۸ درصد سقوط کرد، و S&P 500 و Dow Jones به ترتیب ۲.۳۱ درصد و ۱.۸۲ درصد افت کردند. تحلیلگران خاطرنشان کردند که پس از اعلام کاهش ۸.۴ درصدی نرخ بیکاری توسط وزارت کار، سرمایه‌گذاران تصمیم گرفتند موقعیت‌های سودآور خود را در سهام ایالات متحده به فروش برسانند.

دلار آمریکا مجدداً به عرصه برگشت و در نتیجه مناقصات مناطق امن مانند طلا و بیت کوین کاهش یافت. قدرت گرفتن دلار آمریکا یکی از دلایلی است که باعث می‌شود بیت کوین در این هفته به مرز ۱۰ هزار دلار یا زیر آن برسد.

شماره ۲ عوامل انگیزشی آمریکا
سرمایه‌گذاران ممکن است تعاملات خود با دلار آمریکا را افزایش دهند زیرا امیدهای معاملات انگیزشی موفق آمریکا پس از ارقام اقتصادی هفته گذشته کم رنگ می‌شود.
گزارش فایننشال تایمز که روز یکشنبه منتشر شد، احتمال پیروزی جمهوری‌خواهان در لغو تقاضای دموکرات‌ها برای کمک ۹۱۵ میلیارد دلاری را نشان می‌دهد. در عوض، دولت ترامپ احتمالاً با بسته‌ کاهش‌یافته ۵۰۰ میلیارد دلاری – یا کمتر – پیش خواهد رفت. بن کلتون، تحلیلگر ارشد  Beacon Policy Advisors در واشنگتن، در اظهارات خود به FT گفته است:
«در لایحه انگیزشی مارس ما به توافق رسیدیم، زیرا وقتی بازار خراب می‌شد و اقتصاد رو به افول بود، ذهنیت بحرانی در هر دو طرف وجود داشت. ذهنیت بحران در حال حاضر در حزب جمهوری‌خواه وجود ندارد.» 

شماره ۳ خللی در آینده CME BITCOIN
در همین حال، معامله‌گران بیت کوین انتظار دارند قیمت به سمت یک نشان مفقود، که در نمودار CME BTC / USD Futures در اواسط ژوئیه ظاهر شد، حرکت کند.
این به اصطلاح «شکاف» در ۹۶۵۵ دلار ثابت می‌شود. مشاهدات قبلی نشان می‌دهد که بیت کوین ۹ بار از ۱۰ بار این فضاها را پر کرده است. بنابراین این رمزارز حداقل ۹۰ درصد احتمال دارد که در حدود قیمتی ۱۰ هزار دلار قرار بگیرد.
در زمان تهیه این مقاله BTC / USD با ۱۰،۲۰۹ دلار معامله شد و در روز دوشنبه با ۰.۴۶ درصد افت قیمت بیت کوین مواجه بوده‌ایم.

 

Source

https://coiniran.com/?p=41054
دکمه بازگشت به بالا