ایستگاه خبر

عوامل رشد قیمت بیت کوین چه بود؟

طبق داده‌های وبسایت Coinmarketcap، قیمت بیت کوین طی ۲۴ ساعت گذشته از ۷۷۰۰ به ۸۸۳۰ دلار در زمان نگارش این خبر رسیده و رشدی ۱۵ درصدی ثبت کرده است.

سه دلیلی که به عنوان عوامل اصلی رشد قیمت بیت کوین برشمرده می‌شود عبارتند از افزایش حجم تبادل بیت کوین در صرافی‌ها، شکستن سطح مقاومت تاریخی و افزایش قابل توجه تقاضا موسسات.

صعود اخیر بیت کوین حجم مبادلات زیادی به همراه داشته که موجب رکورد جدیدی در حجم مبادلات صرافی‌‌ها شد و صرافی بایننس به رکورد ۱۲.۵ میلیارد دلار در روز رسید و پلتفرم کوین بیس نیز مدتی از کار افتاد. این درحالیست که حجم مبادلات آتی بیت کوین نسبتا کم است و بیتمکس کمتر ۵۰۰ میلیون دلار معامله ثبت کرده است.

از طرفی، معامله‌گران می‌گویند بیت کوین با گذشتن از ۸۰۰۰ دلار مقاومت تاریخی خود را شکسته است. همچنین، میانگین متحرک روزانه‌ی ۱۰۰ روزه و ۲۰۰ روزه و سطح ۰.۶۱۸ فیبوناتچی نیز بطور همزمان  شکسته‌اند. بیت کوین معمولا در چنین مواقعی یک حرکت صعودی قوی را ثبت می‌کند همچنان که با گذشتن از ۸۰۰۰ دلار قیمت تا ۹۵۰۰ دلار بالا رفت.

2020 04 30 163050 min

گزارش Grayscale از سه ماهه اول ۲۰۲۰ نشان می‌داد که ۸۸ درصد از سرمایه‌گذاری‌ها روی بیت کوین توسط موسسات انجام شده است و بخش بزرگی از این موسسات صندوق‌های پوشش ریسک هستند. به نظر می‌رسد موسسات از اول سال ۲۰۲۰ بصورت پیوسته در حال سرمایه‌گذاری در بیت کوین بوده‌اند.

2020 04 30 162839 min

به نظر می‌رسد این مسائل منجر به افزایش تقاضا برای بیت کوین و رشد قیمت شده باشد.

همچنین طبق گزارش Whalebot Alerts، بیش از ۱۶۰ میلیون توکن جدید تتر (USDT) در ۲۴ ساعت گذشته در تنها دو صرافی عرضه شده است. طبق گزارش ۶۰ میلیون اول زمانی صادر شد که قیمت بیت کوین به ۸ هزار دلار رسید و ۱۰۰ میلیون تتر نیز کمی قبل از رسیدن قیمت بیت کوین به ۸۵۰۰ دلار صادر شد. همچنین در کمتر از ۱۲ ساعت ۹۱ میلیون توکن USDT توسط نهنگ‌ها به صرافی‌های بایننس و OKEx منتقل شده است.

تاثیر صدور تتر بر قیمت بیت کوین همچنان محل بحث فعالان این حوزه است و بحث‌های زیادی در رد و قبول این نظریه در جریان است.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=38562
دکمه بازگشت به بالا