ایستگاه خبر

منقضی شدن ۳.۳ میلیارد دلار از پیش‌بینی‌های قیمت بیت کوین

امروز حدود ۳.۳ میلیارد دلار از پیش‌بینی‌های قیمت بیت کوین به پایان می‌رسند

آیا معامله‌گران باید پول خود را از بازار بیرون بکشند؟ اگر این اتفاق بیافتد قیمت بیت کوین در بازار ریزش شدیدی خواهد داشت.

آیا باید سرمایه‌ی خود را نگه دارند یا سرمایه‌گذاری مجدد کنند؟ بازار رمزارز می‌تواند با پول‌های جدید جانی دوباره بگیرد.

به علاوه‌ی این پیش‌بینی‌ها برای بیت کوین، پیش‌بینی قرارداد ۴۰۰ هزار توکن ETH که در حدود ۶۱۳ میلیون دلار است نیز امروز به پایان خواهد رسید.

این حدس و گمان‌ها برای معامله‌گران به این معناست که آن‌ها باید در آینده با قیمتی مشخص (در این مورد حدسی که برای بیت کوین زده‌اند) خرید کنند اما به هیچ وجه این کار الزامی نیست.

نکته‌ی مهم در مورد این پیش‌بینی‌ها این است که این کار راه دیگری برای انجام معاملات پرخطر در عین حال پر سود، بر روی قیمت بیت کوین است.

شما می‌توانید این پیش‌بینی‌ها را به حال خود رها کنید تا منقضی شوند و شاید به سمتی که شما حدس زده‌اید بروند که مسلما ارزش بیشتری نیز پیدا خواهند کرد.

پیشنهاد مطالعه: بهترین نرم‌افزارهای استخراج بیت کوین در سال ۲۰۲۱

این پیش‌بینی‌ها با معمالات فیوچرز تفاوت دارند و معامله‌گران را مجبور نمی‌کند تا قبل از به پایان رسیدن مهلت پیش‌بینی، در قیمتی مشخص اقدام به خرید بیت کوین نمایند.

قراردادهای فیوچرز و آپشن انواع، اندازه و تاریخ انقضاهای مختلفی دارند. اما جمعه‌ی آخر هر ماه همیشه زمان پاکسازی بوده و در این روز نیز قراردادهای زیادی به پایان می‌رسند.

در کل این اتفاق به چه معناست؟

Denis Vinokourov، مدیر تحقیقاتی صرافی قدیمی Bequant، خیلی نگران نیست. او می‌گوید: اندازه‌ی این پیش‌بینی‌ها در حدی نیست که بتواند بازار را تکان دهد.

اخیرا Vinokourov متوجه شده است که اگرچه قیمت، زمانی که معامله‌گران پول خود را از این نوع قراردادها خارج کرده‌اند، کاهش یافته اما به تدریج قیمت برمی‌گردد.

او در اینباره گفته است: ناامیدکننده است که چنین موج‌هایی به جای اینکه تعیین‌کننده‌ی مسیر بازار باشند، بی‌اثر هستند.

به بیانی دیگر در این زمان خرید و فروش کمتر شده و نگه داشتن بیشتر خواهد بود.

با این حال طبق اطلاعات Skew Analytics، مبالغ زیادی در این نوع قراردادها هستند که پایان ماه مارچ تاریخشان منقضی می‌شود و به عنوان مثال می‌توان به حدود ۸۴۷۰۰ بیت کوین به ارزش ۴ میلیارد دلار اشاره کرد.

همین موضوع برای اتریوم نیز وجود دارد. ۵۵۱۸۰۰ عدد ETH به ارزش ۸۴۱ میلیون دلار نیز در تاریخ ۲۶ مارچ منقضی می‌شود.

دلیل این امر می‌تواند نزدیک بودن آخرین جمعه‌ی مارچ به زمان پرداخت مالیات سالانه در آمریکا باشد. آخرین مهلت پرداخت مالیات سالانه در آمریکا ۱۵ آپریل است.

معامله‌گرانی که تا این تاریخ از آپشن‌ها و معاملات فیوچرز خود سودی ببرند باید آن را در اظهارنامه مالیاتی خود قید کنند و اگر ضرری را متحمل شده باشند نیز باید آن را در این اظهارنامه قید کنند.

source

https://coiniran.com/?p=44109
دکمه بازگشت به بالا