ایستگاه خبر

ارزش دارایی‌های استیک شده در Axie Infinity به ۲ میلیارد دلار رسید

ارزش کل توکن‌های بومی استیک شده در بازی Axie Infinity به ۲ میلیارد دلار رسید که رکورد جدیدی محسوب می‌گردد. همزمان با این رویداد، ارزش توکن بومی AXS نیز با یک افزایش بزرگ هفتگی به اوج تاریخی خود رسیده است.

Axie Infinity نوعی بازی تعاملی آنلاین مبتنی بر بلاک‌چین اتریوم است که سه سال گذشته توسعه‌ یافت. این بازی طی چند ماه اخیر با رشد قابل‌توجه فعالیت کاربران فضای رمزنگاری روبرو بوده است.

در هفته‌ی گذشته قیمت توکن AXS با ۴۲۰ درصد افزایش سالانه مواجه شده و تعداد دارندگان آن نیز به رکورد تازه‌ای رسید. باتوجه به پاداش‌های بالای این بازی به‌نطر نمی‌رسد تقاضا برای آن با کاهش روبرو گردد. براساس سایت رسمی Axie Infinity نرخ درصدی سالانه‌ی (APR) آن برابر با ۱۸۷ درصد است.

افرادی که می‌خواهند از این پاداش سالانه بهرمند گردند ملزم به استیک کردن توکن‌های AXS خود هستند، این فرآیند به کاهش عرضه و افزایش تقاضا برای AXS منجر خواهد شد.

تعداد توکن‌های استیک شده درحال حاضر بیش از ۱۲،۵۰۰،۰۰۰ عدد است که ارزشی بالغ بر ۱.۸۴ میلیارد دلار دارند. به‌بیان دیگر تقریبا ۲۰ درصد از عرضه‌ی کل ۶۱ میلیون عددی توکن‌های AXS درحال حاضر در این پلتفرم استیک شده‌اند.

همان‌طور که انتظار می‌رود این نسبت عرضه-تقاضا به افزایش روند قیمتی عظیم این توکن منجر شده است. AXS توانست تنها در هفته‌ی پیش ۱۳۰ درصد افزایش قیمت را تجربه کند و امروز نیز به اوج قیمت تازه‌ی ۱۴۵ دلاری رسید. برای درک بهتر این ارقام بهتر است بدانیم که قیمت AXS در روز ۲۱ سپتامبر کمتر از ۵۰ دلار بوده است، یعنی افزایش ۳ برابری تنها در عرض دو هفته!

در هنگام نگارش این خبر ارزش کل بازار Axie Infinity بیش از ۹ میلیارد دلار بوده و در فهرست ۲۰ دارایی برتر بازار قرار گرفته است.

پیشنهاد مطالعه: استیک کردن چیست؟ (Staking) استیکینگ ارز دیجیتال به زبان ساده!

Source

https://coiniran.com/?p=47775
دکمه بازگشت به بالا