ایستگاه خبر

سرمایه‌گذاری در رمز ارزها و بلاکچین در سال ۲۰۲۱ تقریباً دو برابر ۲۰۲۰ است

KPMG گزارش جدیدی را منتشر کرده است که برخی از روندهای اصلی در حوزه فناوری‌های تکنولوژی (fintech) را نشان می‌دهد و بیان می‌کند سرمایه‌گذاری در بازار رمز ارزها رشد چشمگیری داشته است.
KPMG، یکی از بزرگترین شرکت‌های خدمات حرفه‌ای جهان، گزارش جدیدی را منتشر کرده است که جزئیات روندها و فعالیت‌ها در بازار فناوری را نشان می‌دهد. این گزارش با آنچه سایر مقامات در مورد بازار رمز ارزها می‌گویند مطابقت دارد، یعنی اینکه این بازار شاهد جذب سود و بودجه از سوی مشاغل و دولت‌ها بوده است.

 

نمودار - کوین ایران

این نسخه از گزارش Pulse of Fintech تحولات نیمه اول سال ۲۰۲۱ را پوشش می‌دهد. کلمه کلیدی که برای توصیف این دوره استفاده شده «تنوع» است و ابراز می‌کند همه‌گیری کرونا ویروس همچنان بر رفتار مصرف‌کنندگان تأثیر می‌گذارد. کل سرمایه‌گذاری در بلاکچین و رمز ارزها تا کنون تقریباً دو برابر سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۰ است—۳.۷ میلیارد دلار در مقایسه با ۲.۲ میلیارد دلار.
در میان چیزهای دیگر، اشاره می‌شود که علاقه به سرمایه‌گذاری نه تنها در میان استارت‌آپ‌ها و سرمایه‌گذاران، بلکه بین دولت و نهادهای نظارتی نیز افزایش یافته است. این امر در تصمیم السالوادور برای تصویب قانونی بیت کوین به‌عنوان ارز رایج به‌خوبی آشکار شده است. و در این میان، شرکت‌ها نیز در سطوح حیرت‌آوری بر بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند.
در مورد بازار فین‌تک به‌طور کلی، در نیمه اول سال ۲۰۲۱ در مجموع سرمایه‌گذاری‌های ۹۸ میلیارد دلاری ذیل ۲،۴۵۶ معامله انجام شد. دو مورد از بزرگترین معاملات در آن زمان، مربوط به دو شرکت بود که از نزدیک با پلتفرم‌های پیشرو فین‌تک مرتبط بودند: Robinhood و Nubank. سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر در اولی ۳.۴ میلیارد دلار و در دومی ۱.۵ میلیارد دلار ارزش داشت.

با این حال، در گزارش ذکر شده است که مقررات در آینده نقش مهمی خواهند داشت. در نتیجه، بیان شده مقررات چیزی است که باید در نیمسال دوم ۲۰۲۱ مورد توجه قرار گیرد چون در حال حاضر با سرعت سرسام‌آوری رو به جلو است.

پیش‌بینی KPMG از روند سرمایه‌گذاری در رمز ارزها

این گزارش ممکن است برای کسانی که توجه زیادی به بازار ندارند، شگفت‌آور باشد. شرایط اخیر نزولی بازار ممکن است این تصور را ایجاد کند که بازار ارزهای دیجیتال به‌طور کلی با خرید بیش از حد روبرو بوده است. با این حال، جهش اخیر بیت کوین به سطح ۴۷،۰۰۰ دلار ممکن است ثابت کند که هنوز زندگی در بازار وجود دارد.

KPMG خاطرنشان می‌کند که بازار ارزهای دیجیتال مورد توجه سرمایه‌گذاران قرار خواهد گرفت و آن را به‌عنوان یکی از مهم‌ترین روندهای فین‌تک تا سال ۲۰۲۱ معرفی کرده. است. تحلیلگران معتقدند که آینده تعداد بیشتری از سرمایه‌گذاران خرد را به ارمغان خواهد آورد.

 

پیشنهاد مطالعه: بازار خرسی ارز دیجیتال چیست؟ و چگونه در موقعیت بازار خرسی سرمایه‌گذاری کنیم

 

Source

https://coiniran.com/?p=47099
دکمه بازگشت به بالا