ایستگاه خبر

ادعای ابوکیله مبنی بر استفاده‌ی دو کشور دیگر از بیت‌کوین در سال 2022

نجیب ابوکیله در سال گذشته نخستین رئیس جمهور تاریخ بود که استفاده از بیت‌کوین به‌عنوان پول قانونی را پذیرفت. وی اکنون مدعی شده است این رویکرد در سال 2022 توسط دو کشور دیگر اتخاذ خواهد شد. وی همچنین قیمت این دارایی دیجیتال را 100 هزار دلار پیش‌بینی کرده است. پس از به‌رسمیت شناختن این رمز ارز در سال 2021 توسط مجلس قانون‌گذاران السالوادور، می‌توان این کشور را بهترین کشور درزمینه‌ی اتخاذ راه‌کارهای رمزنگاری در سطح ملی دانست.

پس از آنکه بیت‌کوین به‌عنوان یک دارایی رسمی در السالوادور پذیرفته شد، ابوکیله به ذکر محاسن این رمز ارز پرداخت، اقدام به خرید هرچه بیشتر آن در چرخه‌های نزولی بازار کرد و سود حاصله از آنها را برای توسعه‌ی مدارس و بیمارستان‌ها استفاده کرده است.

ابوکیله علی‌رغم انتقادهای وسیع موسسات مالی سنتی جهانی ازقبیل بانک مرکزی انگلستان و صندوق بین‌المللی پول از تصمیم خود ابراز پشیمانی نکرده و به‌اتفاق هوادانش اقدام به ایجاد یک شهر بیت‌کوینی در السالوادور نموده است.

ادعای ابوکیله مبنی بر استفاده‌ی دو کشور دیگر از بیت‌کوین در سال 2022

وی از شروع ساخت این شهر در سال 2022 خبر داده است و مدعی شده است که دو کشور دیگر نیز از تصمیم السالوادور برای استفاده از بیت‌کوین به‌عنوان پول قانونی پیروی خواهند کرد. ابوکیله که تصمیم آینده‌ی کشورش را در کنفرانس سالانه‌ی بیت‌کوین 2021 مطرح کرد موجب تعجب جامعه‌ کاربران رمزنگاری شد.

وی معتقد است که بیت‌کوین به معضل اصلی انتخاباتی آمریکا در سال جاری بدل خواهد شد، زیرا ایالات متحده به‌عنوان قدرت اقتصادی اول جهان هنوز رویکرد دوستانه‌ای با بیت‌کوین و صنعت رمزنگاری اتخاذ نکرده است.

پیشنهاد مطالعه: آیا ظهور NFTهای بیت‌کوین روی بلاک‌چین استکس موفقیت‌آمیز خواهد بود؟

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا