ایستگاه خبر

ادعای ابوکیله مبنی بر استفاده‌ی دو کشور دیگر از بیت‌کوین در سال ۲۰۲۲

نجیب ابوکیله در سال گذشته نخستین رئیس جمهور تاریخ بود که استفاده از بیت‌کوین به‌عنوان پول قانونی را پذیرفت. وی اکنون مدعی شده است این رویکرد در سال ۲۰۲۲ توسط دو کشور دیگر اتخاذ خواهد شد. وی همچنین قیمت این دارایی دیجیتال را ۱۰۰ هزار دلار پیش‌بینی کرده است. پس از به‌رسمیت شناختن این رمز ارز در سال ۲۰۲۱ توسط مجلس قانون‌گذاران السالوادور، می‌توان این کشور را بهترین کشور درزمینه‌ی اتخاذ راه‌کارهای رمزنگاری در سطح ملی دانست.

پس از آنکه بیت‌کوین به‌عنوان یک دارایی رسمی در السالوادور پذیرفته شد، ابوکیله به ذکر محاسن این رمز ارز پرداخت، اقدام به خرید هرچه بیشتر آن در چرخه‌های نزولی بازار کرد و سود حاصله از آنها را برای توسعه‌ی مدارس و بیمارستان‌ها استفاده کرده است.

ابوکیله علی‌رغم انتقادهای وسیع موسسات مالی سنتی جهانی ازقبیل بانک مرکزی انگلستان و صندوق بین‌المللی پول از تصمیم خود ابراز پشیمانی نکرده و به‌اتفاق هوادانش اقدام به ایجاد یک شهر بیت‌کوینی در السالوادور نموده است.

ادعای ابوکیله مبنی بر استفاده‌ی دو کشور دیگر از بیت‌کوین در سال 2022

وی از شروع ساخت این شهر در سال ۲۰۲۲ خبر داده است و مدعی شده است که دو کشور دیگر نیز از تصمیم السالوادور برای استفاده از بیت‌کوین به‌عنوان پول قانونی پیروی خواهند کرد. ابوکیله که تصمیم آینده‌ی کشورش را در کنفرانس سالانه‌ی بیت‌کوین ۲۰۲۱ مطرح کرد موجب تعجب جامعه‌ کاربران رمزنگاری شد.

وی معتقد است که بیت‌کوین به معضل اصلی انتخاباتی آمریکا در سال جاری بدل خواهد شد، زیرا ایالات متحده به‌عنوان قدرت اقتصادی اول جهان هنوز رویکرد دوستانه‌ای با بیت‌کوین و صنعت رمزنگاری اتخاذ نکرده است.

پیشنهاد مطالعه: آیا ظهور NFTهای بیت‌کوین روی بلاک‌چین استکس موفقیت‌آمیز خواهد بود؟

Source

https://coiniran.com/?p=49096
دکمه بازگشت به بالا