ایستگاه خبر

افزایش ۲ میلیارد دلاری موجودی استیبل‌کوین‌ها نزد صرافی‌های رمز ارز!

جدیدترین داده‌های آن‌چین شرکت تحلیلی CryptoQuant بیانگر افزایش حجم ۲ میلیارد دلاری استیبل‌کوین‌ها در صرافی‌های رمز ارز است. Ki Young Ju، مدیرعامل CryptoQuant، این حجم کلان استیبل‌کوین درگردش را نشانه‌ی مثبتی برای صنعت رمزنگاری توصیف کرد.

وی اظهار داشت اغلب پلتفرم‌های معاملاتی به کاربران امکان خرید رمز ارزهایی همچون بیت‌کوین و اتریوم را با استفاده از استیبل‌کوین‌ها می‌دهد، زیرا این دسته از توکن‌های پایدار از محبوبیت بیشتری نسبت به سایر ارزهای فیات برخوردارند.

او در ادامه خاطرنشان کرد که اکثر صرافی‌ها دارای مقادیر بالایی استیبل‌کوین‌ در ذخایر خود هستند تا بتوانند تراکنش‌های کاربران را در شرایطی که بازار نوسان بالایی دارد، اجرا و پردازش کنند.

مردم درحال تبدیل ارزهای فیات به رمز ارز هستند

فارغ از دلیل این افزایش سرمایه، وی معتقد است تقاضای بالا برای دارایی‌های پایدار و ورود آنها به چرخه‌ی گردش صرافی‌ها یک روند گاوی را در بلندمدت درپی خواهد داشت، زیرا ارزهای فیات درحال تبدیل به رمز ارز هستند. این رویکر با کاهش تقاضا برای ارزهای فیات در سطح جهانی هم‌سو است.

برای نمونه افرادی که در کشور‌هایی با اقتصاد ناپایدار همچون نیجریه، برزیل و آرژانتین زندگی می‌کنند مشتاق به ذخیره‌ی دارایی‌های خود به‌صورت استیبل‌کوین‌هایی با پشتوانه‌ی دلار آمریکا هستند. این راهکاری پیشگیرانه درصورت رویارویی با بحران‌های اقتصادی است.

ارزش کل استیبل‌کوین‌های موجود در صرافی‌ها تقریبا ۲۰ میلیارد دلار است

داده‌های CryptoQuant حجم کل استیبل‌کوین‌های موجود در صرافی‌های سطح جهان را پس از این افزایش ۲ میلیارد دلاری معادل ۱۹.۲۳ میلیارد دلار اعلام کرد، که بالاترین حد خود تاکنون بوده است. حجم استیبل‌کوین‌های درگردش نسبت به ابتدای سال تا بیش از ۵۰۰ درصد افزایش داشته است.

داده‌های ارائه‌شده از سوی CoinGecko حاکی از برتری دو رمز ارز تتر (USDT) و یوی اس دی سی (USDC)، به تریتیب با ۶۵ و ۲۷ میلیارد دلار حجم سرمایه، در فهرست ۱۰ استیبل‌کوین برتر بازار رمزنگاری است.

پیشنهاد مطالعه: شرکت‌های رمز ارز پایدار (Stablecoin) چگونه درآمدزایی می‌کنند؟

Source

https://coiniran.com/?p=47244
دکمه بازگشت به بالا