ایستگاه خبر

راه‌اندازی استخر لیکوئیدیتی صرافی ۱inch برای بهینه‌سازی مبادلات استیبل کوین‌ها

۱inch استخر لیکوئیدیتی جدیدی را با هدف بهینه‌سازی مبادلات استیبل کوین‌ها راه‌اندازی می‌کند.

صرافی غیرمتمرکز (DEX) 1inch، از راه‌اندازی یک ابزار سرمایه‌گذاری جدید به نام Earn خبر داد.

طبق اعلامیه‌ای که با The Block به اشتراک گذاشته شده، Earn مجموعه‌ای از استخرهای لیکوئیدیتی است که برای مبادلات استیبل کوین بهینه شده است. استخر لیکوئیدیتی مجموعه‌ای از رمز ارزها مانند اتر (ETH) و استیبل کوین‌ها مانند تتر (USDT) است که در یک قرارداد هوشمند قفل شده‌اند و توسط پروتکل‌های معروف به بازارسازان خودکار (AMM) اجرا می‌شود.

۱inch بیان کرد که Earn با استفاده از توزیع متمرکز لیکوئیدیتی، کارایی سرمایه بهتری را برای ارائه‌دهندگان نقدینگی (LP) ارائه می‌دهد. این بدان معناست که LPها نقدینگی را در بازه‌های زمانی محدود به استخر عرضه می‌کنند تا اینکه در محدوده قیمتی وسیع‌تری توزیع کنند.

نقدینگی متمرکز مخصوصاً برای مبادلات استیبل کوین سودمند است زیرا آن‌ها اسپردهای محدودتری دارند (تفاوت بین قیمت پیشنهادی و درخواستی استیبل کوین). استیبل کوین‌ها طبق تعریف قرار است قیمت خود را حفظ کنند، به این معنی که جفت معاملاتی مانند USDT/USDC باید تقریباً یک رابطه قیمتی ۱ به ۱ را حفظ کند.

این رویکرد به طور قابل توجهی با مکانیسم توزیع لیکوئیدیتی در استخرهای استاندارد که نقدینگی اغلب در محدوده قیمتی بزرگ‌تری وجود دارد که از نظر تئوری می‌تواند از صفر تا بی‌نهایت امتداد داشته باشد، متفاوت است.

۱inch می‌گوید معامله‌گران می‌توانند با انتخاب توزیع لیکوئیدیتی فشرده‌تر، از نقدینگی بیشتری در محدوده‌های قیمتی احتمالی سوآپ‌های استیبل کوین بهره ببرند، بدون اینکه درآمد حاصل از کارمزد ارائه‌دهندگان لیکوئیدیتی را به خطر بیندازند.

ارائه‌دهندگان نقدینگی در Earn—یعنی افرادی که جفت های معاملات ارز دیجیتال را به استخر نقدینگی کمک می‌کنند—بین درصد بازدهی سالانه (APY) 5 تا ۱۰ درصد سود خواهند داشت. این درآمدها از کارمزد تراکنش‌های اخذ شده از سوآپ در استخر حاصل می‌شود.

Earn محصول جدید این صرافی با جفت معاملاتی USDC/USDT در شبکه اتریوم عرضه خواهد شد. همچنین برنامه‌هایی برای معرفی استخرهای بیشتری از جمله مواردی که دارای توکن‌هایی غیر از استیبل کوین هستند، وجود دارد.

 

پیشنهاد مطالعه: بهترین نرم افزار استخراج رمزارزها (mining)

 

Source

https://coiniran.com/?p=49602
دکمه بازگشت به بالا