ایستگاه خبر

بیت کوین‌های دست نخورده

۱۷ درصد از کلیه بیت کوین‌های موجود در دنیا، به مدت ۷ سال است که دست نخورده باقی مانده‌اند.

این حجم عظیم از بیت کوین یا گم خواهد شد‌، یا به دست فراموشی سپرده خواهد شد و یا در بهترین حالت در انتظار فروش خواهد ماند.

دیروز اندیکاتوری به نام HODL Wave در Galssnode، نشان داده است که حجم عظیمی از بیت کوین‌های موجود در چرخه‌ی بازار تاکنون دست نخورده باقی مانده‌اند.

این اندیکاتور به بررسی فاصله‌ی زمانی بین تراکنش‌های بیت کوین و اینکه یک کوین قبل از انتقال چه مدت زمانی نگه داشته شده است، می‌پردازد.

این اندیکاتور نام خود را از یک گروه برگرفته است که در سال ۲۰۱۳ به دارندگان بیت کوین توصیه کرده بود بجای فروش بیت کوین‌های خود آن‌ را نگه دارند.

HODL Wave نشان می‌دهد که بیش از ۳.۳ میلیون بیت کوین در ۷ سال گذشته دست نخورده است. این میزان حدود ۱۷.۸۷ درصد از کل چرخه‌ی بیت کوین بوده و ارزش تقریبی آن با قیمت امروز بازار در حدود ۱۶۰ میلیارد دلار است.

پیشنهاد مطالعه: بهترین نرم‌افزارهای استخراج بیت کوین در سال ۲۰۲۱

این حجم از بیت کوین لزوما در اختیار نهنگ‌های بازار نیست که همچنان دارایی خود را نگه داشته‌اند تا با افزایش بیشتر قیمت اقدام به فروش آن کنند.

مقادیر زیادی بیت کوین در سال‌های اخیر به دلایل مختلف مانند اتفاقات ناگهانی، مرگ یا حتی فراموش شدن رمز عبور، از دست رفته‌اند.

Tim Foster مدیر برنامه استخراج YIELD App گفته است: خیلی از صاحبان این کیف پول‌ها یا بیت کوین در قیمت‌های بسیار پایینی خریداری کرده‌اند، یا آن‌ها را استخراج کرده‌اند، یا گم کرده‌اند، یا اصلا به آن دسترسی ندارند. تا سال ۲۰۱۳ بیت کوین برای افرادی که دید بازی نسبت به توانایی آن نداشتند حکم یک پول الکی را داشت.

در سال گذشته گزارشی توسط بخش تحلیلی Chainalysis منتشر شد که مقدار بیت کوین‌های گم شده را با رقمی بالاتر در مدت زمانی کوتاه‌تر، مشخص کرده بود. این رقم حدود ۳.۷ بیت کوین بود که حدود ۲۰ درصد از میزان بیت کوین در چرخه، در پنج سال گذشته بوده است.

این گزارش علاوه بر این مورد، اشاره کرده است که تنها ۳.۵ میلیون بیت کوین به صورت فعال در بازار معامله شده است در حالی که ۱۱.۴ میلیون بیت کوین تحت عنوان سرمایه‌گذاری بلندمدت نگه داشته شده است.

اگر این میزان بیت کوین وارد بازار شود چه اتفاقی رخ می‌دهد؟

با این وجود Frost می‌گوید که در چنین مواردی، همچنان احتمال دارد که این بیت‌ کوین‌ها توسط صاحبانشان بازیابی و به بازار تزریق شوند. او گفته است: این کیف پول‌ها مانند پتک‌های سنگینی هستند که هر لحظه ممکن است بر سر بازار فرود بیایند.

اما علاوه بر این موارد این حجم از بیت کوین قابل رهگیری نیز است. Glassnode اندیکاتور دیگری به نام Coin Days Destroyed دارد که به بررسی حرکت بیت کوین‌های قدیمی می‌پردازد.

حرکت های زیادی در اواخر سال ۲۰۱۸ و در طول ۲۰۱۹ رخ داده است. این حرکات برای بیت کوین‌های قدیمی بوده است که برای اولین بار بعد از مدت زمانی طولانی وارد بازار شده‌اند. در سال ۲۰۲۱ نیز تحرکاتی وجود داشته اما در مقایسه با تحرکات قبلی اصلا به چشم نمی‌آید.

source

https://coiniran.com/?p=44284
دکمه بازگشت به بالا