ایستگاه خبر

خرید ۱۰۰ میلیون دلار بیتکوین توسط شرکت بیمه MassMutual با قدمت ۱۶۹ سال

به گزارش بلومبرگ، شرکت بیمه MassMutual به تازگی ۱۰۰ میلیون دلار بیتکوین را برای حساب سرمایه‌گذاری عمومی خود خریداری کرده است. این خرید، آن‌ها را به آخرین سرمایه‌گذار نهادی تبدیل کرده که به فضای دارایی‌های دیجیتال قدم نهاده‌اند.

این شرکت بیمه همچنین ۵ میلیون دلار از سهام عمومی شرکت مدیریت دارایی رمزارزی NYDIG را خریداری کرده است. شرکت NYDIG یک شرکت تابعه از Stone Ridge است که خدمات سبدگردانی رمزارز را به نهادها و موسسات ارائه می‌دهد. این شرکت در حال حاضر بیش از ۲.۳ میلیون دلار دارایی رمزارزی را برای مشتریانش نگه‌داری می‌کند.

شرکت بیمه MassMutual که از سال ۱۸۵۱ تا کنون مشغول به فعالیت است، آخرین شرکتی است که سرمایه‌گذاری عمده‌ای در بزرگترین رمزارز جهان کرده است. در سال جاری، شرکت‌های PayPal ،MicroStrategy و Square بخش عمده‌ای از سرمایه‌گذاری خود را به خرید بیتکوین اختصاص داده‌اند. حالا با ورود این شرکت مالی کهنه‌کار، جریان پذیرش نهادی دارایی‌های دیجیتال و تقاضای آن‌ها دوباره شدت گرفته است.

بیشتر بخوانیم: بزرگترین شرکت اطلاعاتی تجاری جهان ۴۰۰ میلیون دلار در بیت کوین سرمایه‌گذاری می‌کند

سخنگوی شرکت MassMutual، چلسی هاراتی، در یک ایمیل به بلومبرگ گفت:

“ما این سرمایه‌گذاری را به عنوان قدم اول می‌پنداریم و به مانند هر نوع سرمایه‌گذاری، قطعا فرصت‌هایی را در آینده ایجاد خواهد کرد.”

قیمت بیتکوین در سالی گذشت بیش از دو برابر شده است و در ابتدای این ماه بیشترین مقدار خود در تمام دوران‌ها را به ثبت رساند. بسیاری معتقدند که بیتکوین حکم طلای دیجیتال را دارد. علیرغم نوسانات قیمت رمزارزها، بیتکوین در هنگام آشفتگی بازار، ارزش خود را حفظ می‌کند و همچنین به عنوان یک پوشش ریسک در برابر تورم، به خوبی ایفای نقش می‌کند.

https://coiniran.com/?p=42563
دکمه بازگشت به بالا