ایستگاه خبر

۱۲ میلیون دلار بیت‌کوین از پروتکل دیفای pNetwork به‌سرقت رفت

پروتکل دیفای بین‌-زنجیره‌ای pNetwork در ساعات اولیه‌ی امروز اعلام کرد که یک هکر ناشناس ازطریق یک باگ پایگاه‌کد اقدام به سرقت ۲۷۷ عدد بیت‌کوین از دارایی‌های آن کرده است. در بیانیه‌ی رسمی تیم توسعه‌دهنده‌ی این پروژه آمده است که هکر مذکور با سواستفاده از یک پایگاه‌کد به ذخایر بیت‌کوین این پروتکل در زنجیره‌ی هوشمند بایننس (BSC) حمله کرده است. این اقدام خراب‌کارانه منجر به سرقت بیش از ۲۷۷ عدد بیت‌کوین (۱۲ میلیون دلار) شد که اکثر آنها به‌صورت وثیقه در پروتکل ما قرار گرفته بود.

حتی علی‌رغم افت قیمت ۴۰۰۰ دلاری بیت‌کوین در روز جاری نیز ضرر وارد شده به این پروتکل بین‌-زنجیره‌ای بیش از ۱۲ میلیون دلار است. در اطلاعیه‌ای که مجددا از سوی تیم توسعه‌دهنده‌ی pNetwork منتشر شد آمده است که باگ امنیتی مذکور شناسایی شده و راهکاری برای رفع آن پیشنهاد شده است.

pNetwork به کاربران‌اش اطمینان داد که سایر بخش‌های این شبکه امن بوده، خطری دارایی‌های موجود در آنها را تهدید نکرده و زنجیره‌های آسیب‌دیده به‌زودی عیب‌یابی و قابل‌استفاده خواهند شد. pNetwork حتی در پیامی به این هکر پیشنهاد یک جایزه‌ی ۱.۵ میلیون دلاری را درصورت بازگردانی کل وجوه سرقت شده داد.

این پروتکل با اشاره به اینکه شانس چنین تصمیمی از سوی هکر بسیار پایین است خاطرنشان کرد که صنعت رمزنگاری در گذشته نیز شاهد چنین تجربیاتی بوده است. در سناریویی مشابه، Poly Network بیش از ۶۰۰ میلیون دلار از انواع دارایی‌های خود را ازدست داد، اما هکر کلاه‌ سفید سرانجام مبالغ سرقت شده را به این شبکه بازگرداند و حتی از دریافت پاداش پیشنهادی نیز امتناع ورزید.

درهنگام نگارش این خبر هرواحد از توکن بومی PTN با کاهش ۲۰ درصدی در ۲۴ ساعت گذشته، کمتر از ۱ دلار معامله می‌گردد.

پیشنهاد مطالعه: پنج معیار ارزیابی و مدیریت ریسک در پروژه‌ های دیفای (Defi Metrics)

Source

https://coiniran.com/?p=47587
دکمه بازگشت به بالا