ایستگاه خبر

نقل‌و‌انتقال بیت کوین‌های هک‌شده Bitfinex با ارزش ۱۰۰ میلیون دلار

تقریباً ۱۰۰ میلیون دلار از بیت کوین‌های هک‌شده در ماجرای سرقت از Bitfinex 2016 به تازگی در حال جابجایی‌اند.

روز دوشنبه بیش از ۵۰۰۰ بیت کوین از ۱۴ کیف پول منتقل شد. این ۵۰۴۵.۴۸ سکه -به ارزش ۹۸.۳ میلیون دلار- قبلاً از زمان هک سال ۲۰۱۶ جابجا نشده بودند.

صرافی Bitfinex در سال ۲۰۱۶ به دنبال مشکلی در کیف پول‌های چندامضایی خود هک شد. امروز ارزش بیت کوین دزدیده شده بیش از ۲.۳ میلیارد دلار است (بله، درست خواندید).
این نقل و انتقال بی سابقه نیست و اولین باری نیست که برخی از بیت کوین‌های هک‌شده در سال ۲۰۱۶ جابجا می‌شوند. فقط در ماه اوت، حدود ۵.۶ میلیون دلار از سکه‌های مسروقه جابجا شد.

انتقال این بیت کوین‌ها از کیف پول‌های بلااستفاده نیز ادامه دارد. این بیت کوین‌ها که قبلاً سالها منتقل نشده بودند و حالا به کیف‌پول‌های دیگری منتقل می‌شود  به اصطلاح به «بیداری» یا awakening معروف‌اند.

به این بیت کوین‌ها همچنین بیت کوین «دوران ساتوشی می‌گویند»، به این معنی که این بیت کوین‌ها زمانی استخراج شدند که خالق بیت کوین، Satoshi Nakamoto، هنوز با دنیای کریپتو در ارتباط بود.

|| بیشتر بخوانید: تاریخ پول، از” فردریش آگوست فون هایک” تا ” ساتوشی ناکاموتو “ ||

این بیت کوین‌های انتقال‌یافته مربوط به هک بوده است و تا به امروز کسی نتوانسته بود آنها را بازیابی کند. صرافی بیتفینکس برای کسی که بتواند راهی میان آنها و هکرها ایجاد کند، جایزه ۴۰۰ میلیون دلاری به عنوان پاداش، در نظر گرفته بود.

 

Source

https://coiniran.com/?p=42304
دکمه بازگشت به بالا