ایستگاه خبر

با بازداشت ۱۰۰ تن از اعضای کلیدی پلاس‌توکن، این پروژه پانزی به تاریخ پیوست

با بازداشت اعضای کلیدی پلاس‌توکن، این پروژه به‌طور کامل منحل شد. به گزارش رسانه‌ها، وزارت امنیت عمومی چین، بیش از یک‌صد تن از افراد موثر این پروژه را دستگیر کرده است.

آن‌طور که پیداست از این ۱۰۰ تن، ۲۷ نفر به‌عنوان متهم کیفری و ۸۲ نفر به جرم عضویت در این پروژه کلاهبرداری باید در انتظار برگزاری دادگاه در بازداشت به سر ببرند.

گفتنی است متهمان توانسته‌اند در این کلاهبرداری، بیش از ۲ میلیون نفر را به دام بیندازیند و بالغ بر ۲ میلیارد دلار از آن‌ها سرقت کنند. این اعداد و ارقام به‌روشنی آشکار می‌کند که پلاس‌توکن یکی از بزرگترین طرح‌های پانزی است که صنعت رمزارزها تاکنون به خود دیده است.

بیشتر بخوانید: راهنمای جامع کسب درآمد از بیت کوین و رمزارزها

موسسات بازرسی با بررسی‌های برون زنجیره‌ای درصددند تا با رهگیری پول‌های اختصاص‌داده‌شده به پلاس‌توکن، مانع از نقد کردن آن‌ها توسط کلاهبرداران شوند. صرافی‌ها نیز مراقب هستند تا هیچ پولی از آدرس‌های مرتبط با پروژه پلاس‌توکن خارج نشود.

کلاهبرداران پلاس‌توکن، از قربانیان خود رمزارزهای مختلفی از جمله بیت کوین، اتریوم و EOS دریافت کرده‌اند. گفتنی است آن‌ها به‌واسطه دسترسی به مقادیر انبوهی از رمزارزها اقدام به دستکاری در بازار نیز کرده‌اند.

بنابر آنچه در گزارش‌ها آمده است احتمالا دولت چین بتواند کنترل پول‌های مسروقه کاربران را به دست بگیرد.

Source

https://coiniran.com/?p=40376
دکمه بازگشت به بالا