ایستگاه خبر

بیش از یک میلیون اتر در قرارداد ETH2 استیک شده است، با ارزش تقریبی ۶۰۵M$

قرارداد استیک اتریوم ۲.۰ حتی بعد از راه‌اندازی موفقیت‌آمیز زنجیره Beacon در هفته گذشته، همچنان به جذب سپرده ادامه می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری Theblockcrypto، این قرارداد حالا بیش از یک میلیون اتر را در خود جای داده است. این قرارداد مهلت نهایی ندارد، یعنی کاربران می‌توانند به سپرده‌گذاری با هدف کسب پاداش استیک ادامه دهند.

پاداش سپرده‌گذاران اولیه نسبتا بالاست، تقریبا ۲۰ درصد سالانه. این پاداش با ورود بیشتر سپرده‌گذاران به عنوان اعتبارسنج‌های شبکه کاهش می‌یابد. هر کسی می‌تواند با داشتن حداق ۳۲ اتریوم به قرارداد اتریوم ۲.۰ وارد شود. البته تمام سپرده‌ها و پاداش‌ها زمانی قابل برداشت خواهند بود که فاز ۱.۵ اتریوم ۲.۰ عملیاتی شود که احتمالا در سال ۲۰۲۲ این امر محقق خواهد شد.

در تاریخ یک دسامبر، زنجیره Beacon، فاز صفر اتریوم ۲.۰، با سپرده‌هایی بیش از مقدار لازم پیاده‌سازی شد. این راه‌اندازی آغاز یک گذار چند مرحله‌ای به یک بلاکچین با مکانیزم اجماع اثبات سهام است. بلاکچین جدید به مراتب کاراتر است و همچنین مقیاس‌پذیری بسیار بیشتری دارد.

بیشتر بدانیم: الگوریتم اثبات انجام کار در مقابل اثبات سهام، براستی کدامیک مناسب‌تراست

البته هنوز چند سال تا پیاده‌سازی نهایی و ثبات شبکه باقی مانده است. جاستین دریک، یکی از محققان بنیاد اتریوم به تازگی عنوان کرده است که با وجود دشواری‌های فاز صفر، حالا بیش از ۵۰ درصد از این راه را با هم پیموده‌ایم.

https://coiniran.com/?p=42360
دکمه بازگشت به بالا