ایستگاه خبر

نرخ مالیات ارز دیجیتال در کنیا ۱.۵ درصد است

مقبولیت رمزارزها در آفریقا یکی از دستاوردهای برجستهٔ این صنعت است. آنچه به عنوان یک روند متزلزل در سال ۲۰۱۹ آغاز شد، همچنان ادامه دارد و کشورهای آفریقایی بیشتری از ارزهای دیجیتال استقبال می‌کنند. این افزایشِ پذیرش منجر به خواستار اصلاح مقررات شده است. به‌نظر می‌رسد در کنیا دولت با ارائهٔ یک طرح برای نرخ مالیات ارز دیجیتال گامی به سوی جلو برداشته است.

 

نرخ مالیات ارز دیجیتال شامل همه است

در ماه آگوست، اداره مالیات کنیا (KRA) اعلام کرد که قوانین جدیدی را برای بازارهای دیجیتال منتشر کرده است که شامل نرخ مالیت شفاف‌تری برای شرکت‌های فعال در فضای رمز ارز است. این قوانین شامل نرخ مالیات ۱.۵ درصدی بر ارزش معاملات بزرگ است که برای صرافی‌ها و باقی افراد اعمال می‌شود.

با این حال قوانین کمی مبهم بودند. نیکسون اومندی (Nixon Omondi) کارشناس مالیات در KRA تایید کرد که نرخ مالیات برای تمام ارائه‌دهندگان خدمات پول دیجیتال در کشور اعمال خواهد شد. به گفتهٔ اومندی: «طبق قانون، هر شخصی که یک سرویس دیجیتال ارائه دهد – به دلیل اینکه رمز ارزها دیجیتال هستند، پلت‌فرم دیجیتال است، روند خرید دیجیتال است، روند پرداخت دیجیتال است – مالیات سرویس‌های دیجیتال بر ارزهای دیجیتال برای او اعمال خواهد شد.»

اومندی افزود که نرخ مالیات هم برای موسسه‌های محلی و هم موسسه‌های خارجی اعمال می‌شود. با این حال شرکت‌های محلی می‌توانند پایان سال مالیات‌شان را پرداخت کنند اما موسسه‌های خارجی می‌بایست به‌طور ماهانه مالیات را بپردازند.

source

https://coiniran.com/?p=41559
دکمه بازگشت به بالا