مقالات بیت کوین

یکی از این ۵ اقتصاد ابر تورم می تواند به پذیرش بیتکوین کمک کند

 نگاهی به ۵ اقتصاد ابر تورم که می توانند به پذیرش بیت کوین کمک کند.

در حال حاضر، چهارده کشور دارای سطح تورم بالاتر از ۱۸ درصد هستند که این نرخ در ۱۰ تای آنها در زمانی کوتاه در حال افزایش است. قیمت های بیت کوین و اتخاذ کاربر جدید، در گذشته و در طول بحران های اقتصادی مانند کمک مالی بانکها و تورم شدید بارها دچار شوک شده است.

بیت کوین، دارایی امن و مطمئن

سال ۲۰۱۶ دارای بیشترین سهم از بحران اقتصادی جهان است، اما سال ۲۰۱۷ نیز به سمت سالی پر از تصمیم گیری با بنیه مالی ضعیف پیش می رود.

بیت کوین، دارایی امن و مطمئندر مارس ۲۰۱۳، بانک های کشور قبرس، خبر کاهش ارزش اعلام شده یک دارایی به حساب های بانکی مشتریان خود را دادند که موجب خشم عمومی شد. پس از آن و در عرض چند هفته قیمت بیت کوین پنج برابر شد که احتمالا علت آن وجود دلالان و افرادی بود که به دنبال یک پناهگاه اقتصادی امن بودند.

از آن زمان، اشتباهات اقتصادی دیگری مانند نجات یونان، رای خروج بریتانیا از اتخادیه اروپا (Brexit)، تورم خرد کننده ونزوئلا و محرومیت پولی هند نیز مردم را گرفتار کرده است. هر یک از این موارد با افزایش چشمگیر قیمت و پذیرش بیت کوین همراه بود که طی آن، سرمایه گذاران جدید تصمیم گرفتند از پول دیجیتال به عنوان یک دارایی مطمئن و امن استفاده کنند. در واقع، کارشناسان جریان اصلی اخبار در مورد توانایی های بیت کوین برای تبدیل شدن به یک دارایی مطمئن و امن مانند طلا یا حتی بهتر از آن اظهار نظر کردند.

طبق آمار Trading Economics، سرویسی که نرخ تورم را گردآوری می کند، در حال حاضر، چهارده کشور دارای سطوح تورم بالای ۱۸ درصد هستند که در ده کشور این نرخ در زمانی کوتاه در حال افزایش است. از این ۱۰ کشور، پنج کشور ثروتمند بوده و از نظر فن آوری به اندازه کافی پیشرفته هستند که شهروندان آنها بتوانند از بیت کوین به عنوان یک دارایی مطمئن و امن استفاده کرده و بایستی روند فعلی را تا سال ۲۰۱۷ حفظ کنند.

ونزوئلا

مشکلات مالی ونزوئلا همچنان در حال گسترش است. با توجه به آخرین آمار ارائه شده توسط Trading Economics، در این کشور نرخ تورم سرسام آور ماهانه در پایان سال گذشته ۱۸۱ درصد بوده است. این سرویس تخمین زده نرخ تورم این کشور در دوره ۱۲ ماهه به ۴۱۰ درصد می رسد. این در حالیست که صندوق بین المللی پول (IMF) نرخ تورم ونزوئلا در سال ۲۰۱۷ را ۱۶۰۰ درصد پیش بینی کرده است. به گفته بانک جهانی، “تنها” ۵۰ درصد تورم در هر ماه لازم است تا این کشور به تورم شدید برسد.

مشکلات مالی ونزوئلا همچنان در حال گسترش است.

 

بدتر از آن این که، به محض اینکه ونزوئلایی ها از تعطیلات برگردند، اسکناس ۱۰۰ بولیواری آنها که درشت ترین اسکناس محسوب می شود، در تلاش برای مبارزه با احتکار پول به بی ارزش ترین اسکناس تبدیل خواهد شد. سال ۲۰۱۷ آماده است تا به سالی پر از رنج برای ونزوئلا تبدیل شود.

خوشبختانه، این کشور در حال حاضر دارای یک جامعه بزرگ و در حال رشد بیت کوین است. دولت نیز با توزیع برق رایگان بیت کوین را به منبع عالی از درآمد برای کسانی که توان داشتن تجهیزات استخراج آن را داشته باشند، تبدیل کرده است. تنها مسئله مهم ممکن است، زمان پیش از چنین شرایطی باشد که به اندازه کافی ونزوئلایی ها را برای ایجاد یک نقطه اوج در سال ۲۰۱۷ جهت یهره گیری از بیت کوین مجبور نماید.

سورینام

جمهوری هلندی زبان کوچک سورینام که مجموع چند کشور در شرق ونزوئلا است نیز، در حال حاضر درگیر مشکل تورم با نرخ خانمان سوز ۷۷ درصد است که همچنان در حال افزایش می باشد. سطح بالای فساد موجب مشکلات اقتصادی سرسام آور در این کشور شده است. همانند همسایگان درگیر چنین مشکلاتی در غرب، سورینام در حال حاضر با ۱۷۵ درصد نفوذ تلفن همراه، از نظر فن آوری برای بهره یرداری عظیم از بیت کوین آماده است.

suriname-inflation-cpi-forecast-2

 

متاسفانه به نظر نمی رسد هنوز جامعه بیتکوینی در این کشور وجود داشته باشد. این در حالیست که جمعیت این کشور به قدری کوچک است که اگر کسی به سرعت نسبت به راه اندازی بیت کوین اقدام کند، هنوز تا گسترش آن به بخش قابل توجهی از نیم میلیون ساکنان این کشور زمان زیادی در پیش است.

آنگولا

در جمهوری آنگولا در آفریقای جنوبی نیز مانند بسیاری از کشورهای آفریقایی در حال حاضر سطوح نگران کننده ای از تورم وجود دارد. در آخرین آمار چاپ شده در سال گذشته، ۴۴ درصد تورم ماهانه ثبت شده است. با وجود نفت و ذخایر معدنی گسترده، هفتمین کشور بزرگ در آفریقا به بزرگترین تامین کننده نفت چین و یکی از پنج کشور دارای منابع الماس در جهان تبدیل شده است. آنگولا همچنین دارای پوشش گسترده تلفن همراه بوده و کیفیت زندگی در این کشور به مراتب بالاتر از بسیاری از همسایگان آن است.

در جمهوری آنگولا در آفریقای جنوبی نیز مانند بسیاری از کشورهای آفریقایی در حال حاضر سطوح نگران کننده ای از تورم وجود دارد.

 

در حال حاضر، بیت کوین در آنگولا نسبتا نا شناخته است، اما تعداد کمی از مردم از Localbitcoins استفاده می کنند و پذیرش بیت کوین در حال گسترش است.

آرژانتین

یکی دیگر از کشورهای آمریکای جنوبی که سالها با تورم دست و پنجه نرم کرده آرژانتین است که نرخ تورم آن در سال جاری برای اولین بار طی دهه های گذشته از ۴۰ درصد گذشته است. وضعیت فعلی آرژانتین مانند تورم پیشین که موجب نابودی پول این کشور در سال ۱۹۹۰ شد، در حال شکل گیری است.

یکی دیگر از کشورهای آمریکای جنوبی که سالها با تورم دست و پنجه نرم کرده آرژانتین است

 

این کشور در حال پسرفت در حال حاضر دارای یک جامعه بیتکوینی بسیار قوی است و رانندگان شهری در آن برای کرایه مسافر بیت کوین قبول می کنند.

نیجریه

کشور آفریقای غربی به شدت پر جمعیت نیجریه دلایل خوبی برای دنبال کردن بیت کوین دارد. هر چند به نظر می رسد رشد تورم در حال حاضر در حال کاهش است، Trading Economics پیش بینی کرده که این کشور در سه ماهه اول سال ۲۰۱۷ دارای ۲۰ درصد تورم خواهد شد. مهمتر از آن این که، بر خلاف کشورهای نزدیک کنیا و اوگاندا، روند تصویب پول همراه از طریق سرویس هایی مانند M-PESA در نیجریه ساقط شده است. علت این امر قوانین ناعادلانه ای است که جهت حمایت از بانک های محلی، شرکت های مخابراتی را جریمه می کند.

کشور آفریقای غربی به شدت پر جمعیت نیجریه دلایل خوبی برای دنبال کردن بیت کوین دارد.

 

نیجریه ای ها با جمعیت عظیم ۱۵۰ میلیون مشترک، دارای ۱۰۷ درصد تصویب اشباع شده همراه هستند که این تعداد تقریبا به اندازه ایالات متحده است. این نوع پول همراه که بانک ها و سیاستمداران قادر به متوقف کردن آن، به خصوص در چنین تورم شدیدی نیستند، حقیقتا ممکن است قادر به ایجاد تغییراتی برای بسیاری از نیجریه ای ها شود.

به نظر شما پذیرش بیت کوین در این کشورها افزایش خواهد یاقت؟ در بخش زیر ما را از نظرات خود آگاه کنید.دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.


منبع

Images courtesy of Shutterstock, TradingEconomics, Fortune

https://coiniran.com/?p=4212
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x