حمید رضا عسگری | 2017.07.08

۱۰ کیف پول برتر اتریوم

اتریوم درحال حاضر در رتبه دوم بزرگترین ارزش بازار پس از بیتکوین قرار دارد و به تازگی قیمت ۳۹۰ دلار را تجربه کرده است. به همین خاطر بسیاری از سرمایه گذاران به اتریوم روی آورده اند. طبیعتا این عامل منجر به رشد تقاضا برای کیف پول های امن تر شده است.

بنابراین تمام کیف پول های این دیجی ارز، لازم است موارد زیر را دارا باشند:

 • کلیدهای تبادل خصوصی – کیف پولی که اجازه کنترل کلید های خصوصی توسط شما را فراهم کند.
 • سهولت استفاده – دارای رابط کاربری جذاب، جهت استفاده آسان باشد.
 • جامعه توسعه دهنده – توسعه دهندگان آن، افرادی فعال باشند.
 • امنیت و پشتیبان گیری – دارای امکان پشتیبان گیری و بازیابی باشد.
 • سازگاری – با سیستم عامل های مختلف سازگار باشد.

پس اگر کیف پولی هرکدام از این ها را نداشته باشد، دارایی ارزی شما ممکن است در خطر باشد و شما را به دردسر بزرگی بیاندازد. وقتی دنبال این کیف ها می گردید، مطمئن شوید قبل از ذخیره ارز خود همه موارد فوق لحاظ شده است.

بهترین کیف پول های موجود برای اتریوم

۱) کیف پول سخت افزاری Ledger Nano S

این کیف پول یکی از ارزان ترین کیف پول های سخت افزاری اتریوم با قیمتی در حدود ۶۵ دلار است. اتریوم بصورت آفلاین روی این دستگاه ذخیره می‌شود. هرگاه بخواهید اتریوم را خرج کنید این دستگاه، آن را با استفاده از کلید خصوصی داخلی امضاء می‌کند. شما می‌توانید اتریوم و اتریوم کلاسیک  را با هم ذخیره کنید.

بهترین چیز در مورد Ledger Nano S این است که همراه یک نمایشگر OLED عرضه می‌شود که به شما امکان کنترل تراکنش ها را می‌دهد. امنیت دستگاه به قدری بالا است که حتی شما می‌توانید آن را روی یک کامپیوتر هک شده نیز استفاده نمایید.

۲) کیف پول سخت افزاری Trezor

کیف پول Trezor، اولین کیف پول سخت افزاری اختراع شده برای بیتکوین است.

به هر جهت در حال حاضر Trezor برای اتریوم نیز، در رابط کاربری MyEtherWallet، قابل استفاده است. همچنین این دستگاه، اتریوم را به صورت آفلاین در یک تراشه امن ذخیره کند، که فقط با پسورد شما فعال می‌شود.

بسیار سبک و قابل حمل است. در سه رنگ سیاه، خاکستری و سفید موجود بوده و قیمت آن ۹۹ دلار است.

۳) Exodus کیف پول روی دسکتاپ (کامپیوتر شخصی)

این کیف پول اولین رتبه را بین کیف پول های desktop دارد که چند ارز مختلف را پشتیبانی می‌کند. این کیف پول رایگان بوده و رابط کاربری جذابی دارد. به محض اینکه Exodus را باز می‌کنید یک نمودار دایره ای که حاوی اطلاعات کامل ارزهای دیجیتالی شماست، نشان داده می‌شود. هفت دیجی ارز، از جمله اتریوم را پشتیبانی می‌کند و اولین کیف پول دسکتاپ است که از امکان برقراری ارتباط داخلی با ShapeShift، برای تبادل ارز استفاده می‌کند.

هر چند که در هنگام استفاده از Exodus همیشه باید به اینترنت وصل باشید، اما نگران نباشید چون کلیدهای تبادل خصوصی هرگز از آن سیستم بیرون نمی‌رود. امکاناتی مثل پشتیبان گیری از کلید های خصوصی وجود دارد که در هنگام نیاز، به شما امکان بازیابی موجودی را از طریق ایمیل می‌دهد.

ویژگی های Exodus: 

 • از سیستم عامل های Mac, Linux و  Windows پشتیبانی می کند.
 • از قرار داد های هوشمند پشتیبانی نمی کند.
 • برای کار با این کیف پول به ایمیل شخصی نیاز خواهید داشت.

۴) کیف پول موبایل Jaxx

Jaxx، یک کیف پول برای ارزهای مختلف است که توسط یک شرکت کانادایی به نام Decentral ارائه شده است. این کیف ۱۳ ارز از جمله ETH را پشتیبانی کرده و دارای طراحی چشم نواز و امکانات امنیتی زیادی است.

در کیف پول Jaxx، کلید های تبادل خصوصی هرگز به بیرون از دستگاه منتقل نمی‌شوند و امکاناتی مثل seed برنامه، به شما امکان بازیابی موجودی را در هنگام نیاز می‌دهد. توسعه دهندگان بی نظیر این کیف پول کاملا خلاق بوده و از محصول خود پشتیبانی به عمل می آورند.

ویژگی های Jaxx:

پشتیبانی از سیستم عامل های:

Desktop (Windows, Mac OS, Linux), Extension (Chrome, Firefox), Mobile/Tablet (Apple, Android)

 • در این کیف پول نیازی به ثبت نام و واگذاری اطلاعات شخصی نیست.
 • از قراردادهای هوشمند پشتیبانی به عمل می آورد.
 • در نسخه های Android, iOS, Mac OS, Windows, Linux موجود بوده و به زودی کیف پول سخت افزاری آن نیز به بازار خواهد آمد.

۵) کیف پول دسکتاپ Mist

این کیف پول رسمی اتریوم است. وقتی Mist را نصب می‌کنید، برای اینکه با کل نود های اتریوم همگام شود، مدتی طول می‌کشد و پس از آن شروع به کار می‌کند. بعد از همگام سازی از شما می‌خواهد که یک پسورد امن وارد نمایید.

شما می‌بایست این پسورد را به خاطر داشته باشید، زیرا بدون آن هیچ راه دسترسی به برنامه وجود نخواهد داشت. از اینجا به بعد برنامه شبیه کیف پول های دیگر است و در آن شما به کلیدهای تبادل خصوصی و عمومی برای انتقال تراکنش دسترسی خواهید داشت.

نگران کلید خصوصی نباشید چون همیشه روی دستگاه باقی می‌ماند. Mist نیز از امکان ShapeShift، به صورت داخلی برای تبادل سایر ارزها استفاده می‌کند.

ویژگی های Mist:

 • در این کیف پول نیازی به ثبت نام و واگذاری اطلاعات شخصی نیست.
 • از قراردادهای هوشمند پشتیبانی به عمل می آورد.
 • پشتیبانی از سیستم عامل های : Mac, Linux و  Windows

۶) MetaMask، کیف پولی برای دسکتاپ

این کیف پول مانند یک مرورگر برای دسترسی به شبکه اتریوم عمل می کند. نه تنها شما قادر به دریافت و ارسال اتریوم هستید، بلکه به شما اجازه دسترسی به اپلیکیشن های غیر متمرکز اتریوم را هم می‌دهد. طراحی هوشمندانه ای دارد و شما می‌توانید به سرعت بین شبکه های اصلی و تستی اتریوم تغییر وضعیت دهید.

کلید های تبادل خصوصی بوسیله پسورد رمزنگاری شده و روی دستگاه ذخیره می شوند و شما می‌توانید در هر لحظه از آنها خروجی گرفته یا آنها را به جای دیگری منتقل کنید.

ویژگی های MetaMask:

 • در این کیف پول نیازی به ثبت نام و واگذاری اطلاعات شخصی نیست.
 • از قراردادهای هوشمند پشتیبانی نمی کند.
 • پشتیبانی از سیستم عامل های : Firefox و Chrome extensions
۷) MyEtherWallet، کیف پول اتریوم برپایه web 

MyEtherWallett، با دیگر web wallet های سنتی متفاوت است. دلیل آن این است که در اینجا شما روی کلید خصوصی اتریوم از طریق سیستم خود، کنترل خواهید داشت. این برنامه با کد متن باز بوده و سرور آن توسط هیچ شخص سومی کنترل نمی شود و به شما اجازه نوشتن و دسترسی به قراردادهای هوشمند را می‌دهد. در داخل خود به راحتی امکان تبادل بیتکوین و اتریوم را دارد. همچنین می‌توانید از طریق این مرورگر با دسترسی به Trezor یا Ledger Nano S به موجودی خود دسترسی پیدا کنید.

ویژگی های MyEtherWallett

 • در این کیف پول نیازی به ثبت نام و واگذاری اطلاعات شخصی نیست.
 • از قراردادهای هوشمند پشتیبانی می کند.
 • پشتیبانی از سیستم عامل های : Web Wallet و Chrome extensions

۸) Coinbase، کیف پولی از نوع web wallet

این کیف پول نیز یکی از پرطرفدار ترین کیف پول های بیتکوین است. پشتیبانی از اتریوم هم امسال به آن اضافه شده است. روش ارزان و سریعی است برای نگهداری اتریوم که در کشورها خاصی سرویس می‌دهد.

** این وب سایت به کشور ایران هیچ گونه خدماتی ارائه نمی کند.

از طریق این لینک می توانید چک کنید آیا در کشور شما سرویس می‌دهد یا خیر. اگر جواب مثبت بود می‌بایست مراحل زیر را دنبال کنید تا بتوانید از Coinbase استفاده کنید:

 • در Coinbase ثبت نام کنید.
 • آدرس (کلید تبادل  عمومی) را بگیرید.
 • ETH خود را به آدرس عمومی Coinbase بفرستید.
 • ETH خود را در Coinbase ذخیره کنید.

هرچند اشکالی که در اینجا وجود دارد این است که کنترل کلید تبادل خصوصی در اختیار شما نیست، چرا که در هاست سرورهای میزبان (Coinbase) ذخیره می شود. به عبارت دیگر راهی برای ذخیره ETH در کوتاه مدت است، اما اگر برنامه نگهداری طولانی مدت اتریوم را دارید بهتر است از روش های دیگری نظیر کیف پول کاغذی یا سخت افزاری مانند Ledger Nano S استفاده کنید.

ویژگی های Coinbase 

 • در این کیف پول ثبت نام کامل و ارائه ایمیل ضروری ست. (تایید محل سکونت از طریق شماره موبایل نیز اجباری است)
 • از قراردادهای هوشمند پشتیبانی نمی کند.
 • پشتیبانی از سیستم عامل های : Web Wallet, Androidو iOS Apps

۹) کیف پول کاغذی ETHAdress

اگر با کیف پول کاغذی راحت هستید، می توانید از پروژه متن باز ETHAddress برای ایجاد این نوع کیف پول استفاده کنید. در کیف کاغذی هر دو کلید تبادل خصوصی و عمومی روی کاغذ چاپ می‌شود. در اینجا امکان رمز گذاری کردن کلید خصوصی نیز وجود دارد. این ارزان ترین شکل ذخیره است.

ویژگی های ETHAddress:

 • در این کیف پول نیازی به ثبت نام و واگذاری اطلاعات شخصی نیست.
 • از قراردادهای هوشمند پشتیبانی نمی کند.
 • پشتیبانی از نسخه : (Web (Paper Wallet     

۱۰) کیف پول سخت افزاری KeepKey 

کیف پول KeepKey، با قیمت ۱۲۰ دلار گران ترین کیف پول سخت افزاری اتریوم است. این کیف نیز اتریوم شما را در محیطی امن و به صورت آفلاین نگهداری کرده و همان امکانات Ledger Nano S یا Trezor را ارائه می دهد. نمایشگر بزرگتری از آن دو دارد و کمی سنگین تر است (برای حمل مناسب نیست). بدنه پلاستیکی، آن را از صدمات ناگهانی در برابر سقوط  محافظت می کند و اگر رابط کاربری اش را دوست داشته باشید ممکن است برای شما مناسب باشد.

۱۰ کیف پول برتر اتریوم

اتریوم با طول عمر ۳ ساله خود، در این بازار هنوز جدید و نوپا به حساب می آید. علت محدود بودن کیف پول های آن نیز همین است. اما این اطمینان وجود دارد که با بلوغ تکنولوژی، کیف پول های جدیدی از اتریوم برای هر شکلی از کاربری در اختیار کاربران قرار بگیرد. امیدواریم که این لیست از کیف پول های اتریوم به شما کمک کند تا بتوانید برای نگهداری از توکن های اتر خود تصمیم درستی اتخاذ کنید.دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.Source & Image via: coinsutra.com