یک تندیس گر زیمباوه ای بیتکوین را در قبال کالاهایش می پذیرد

جستجو برای تاجری که در زیمباوه بیتکوین را بپذیرد مانند همان ضرب المثل جستجوی سوزن در میان کومه علف است( خیلی کم است).

اگرچه زیمباوه ای ها در حال کشف چگونگی استفاده از بیتکوین برای پرداخت ها و تجارت های فرامرزی هستند، اما این ایده که بازرگانان و خرده فروشان بیتکوین را به عنوان یک شیوه پرداخت بپذیرند، هنوز جا نیافتاده است.

نویسنده مقاله می گوید که هفته گذشته من به Tawanda Kembo که تنها فردی است که یک صرافی بیتکوین را در زیمباوه اداره می کند، زنگ زدم و از او پرسیدم که آیا فردی را می شناسد که بیتکوین را به عنوان یک شیوه پرداخت برای کالاها و خدماتش بپذیرد یا نه؛ و او در جوابی کج خلقانه اما بسیار مفید و کمک کننده برای من، گفت که به Stan Williams تندیس گر مراجعه کن. او شماره Stan را به من داد و من هم Stan  را به یک جلسه در مورد دیجی ارز Dash که خودم در دفتر Bitfinance سازماندهی کرده بودم، دعوت کردم.

وقتی که من از او در مورد اینکه چگونه با بیتکوین آشنا شده پرسیدم، به طور جالبی نام مردی را شنیدم که برای متداول شدن بیتکوین در زیمباوه تلاش های زیادی کرده است. Stan که کمی لکنت دارد گفت که در واقع دوستم Tawanda Kemo دو سال قبل من را با بیتکوین آشنا کرده بود.

ذخیره ارزش منجر به این کار شد

در مورد آنچه که او را متقاعد کرد که از بیتکوین به عنوان یک وسیله پرداخت برای کارش استفاده کند در درجه اول او به قابلیت ذخیره ارزش این دیجی ارز اشاره می کند (محلی برای ذخیره دارایی ها و در عین حال افزایش ارزش آن دارایی که بیتکوین این ویژگی را دارد). او به شیوه طنز آمیزی گفت:« من در کشوری زندگی می کنم که تورم به اندازه کافی موجود است».

او به من گفت که کالاهایش را در رسانه های اجتماعی می فروشد و در حال حاضر به دنبال فردی ست که بتواند وبسایتی را برایش بسازد که در آنجا او محصولاتش را بفروشد. وی همچنین از هنرمندان دیگر خواست که کالاهایشان را در آنجا (در آن وبسایت) بفروشند و در قبال آن بیتکوین دریافت کنند. این تندیس گر بر این باور است که این شیوه خوبی برای تبلیغ و توسعه بیتکوین خواهد بود.

Stan ابراز داشت:« من معتقدم که بازاری متشکل از آفریقایی هایی که محصولات دستی خود را می فروشند و در مقابل بیتکوین دریافت می کنند، تا حد زیادی میتواند این ارز را در این منطقه توسعه و پیشرفت دهد». او قصد دارد که یک بازار بیتکوین آفریقایی بسازد و آن را مدیریت کند؛ جایی که در آن افراد بتوانند در قبال فروش کالاهایشان دیجی ارز دریافت کنند.

برای چنین ایده ای بیتکوین در واقع بهترین شیوه پرداخت است و هیچ دردسری در زمینه هزینه های بانکی برای آن مطرح نیست و فرد می تواند وجوه را به هر جایی انتقال دهد. Stan عمیقا بر این باور است که بیتکوین بهترین وسیله برای آفریقایی هاست که با آن بتوانند آزادی اقتصادی و مالی داشته باشند.

Stan افزود که ما از طریق این پلتفرم می توانیم به بازاری جهانی دست یابیم که بیتکوین را بپذیرد و نگرانی های مالی و عدم توانایی دسترسی ما به بازارهای مختلف را تبدیل به یک خاطره کند.دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.Source & Image via cryptocoinsnews

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *